چطور مطمئن بشم باردار نیستم

توسط
ملیکا بینا
·
۱۳۹۱/۰۹/۲۵

آیا حامله شده اید؟ به احتمال زیاد تا موعد اولین پریود بعدی یا حتی یکی دو هفته بعد از آن، نشانه خاصی را مشاهده نخواهید کرد.در صورتی که در چند ماه اخیر وضعیت قاعدگی خود را به دقت زیر نظر نداشته اید، یا اگر پریود شما نامنظم بوده و هر ماه تغییر می کرده است، ممکن است نتوانید موعد دقیق قاعدگی بعدی خود را مشخص نمایید.

اما اگر برخی از نشانه های زیر در شما ظاهر شدند و تا مدتی هم پریود نشدید، ممکن است باردار شده باشید. دقت کنید که همه خانمهای حامله این نشانه ها را مشاهده نخواهند کرد. در این حالت می توانید از تستهای حاملگی خانگی استفاده کنید تا مطمئن شوید!توجه کنید که این نشانه ها به ترتیب عکس اهمیت چیده شده اند و شماره ۱۰کم اهمیت ترین و شماره ۱مهمترین علامت هستند.

۱-تورم و حساسیت در پستانه:
یکی از نشانه های اولیه حاملگی، حساس و دردناک شدن پستانها به علت افزایش سطح هورمونها است. درد پستانها ممکن است شبیه به درد آنها در هنگام پریود، یا کمی شدیدتر باشد. این عارضه پس از سه ماهه اول حاملگی و با عادت کردن بدن به تغییرات هورمونی، تا حد زیادی از بین می رود.

۲-خستگی:
ناگهان احساس خستگی می کنید؟ یا نه، احساس کوفتگی و ضعف عمومی شدید دارید؟ هیچ کس به درستی نمی داند که علت بروز این خستگی های ناگهانی در اوائل حاملگی چیست، اما احتمالا افزایش ناگهانی سطح هورمون پروژسترون می تواند یکی از عوامل بروز خواب آلودگی باشد.

با ورود به سه ماهه دوم حاملگی احتمالا سرحال تر شده و احساس انرژی بیشتری خواهید کرد، اما احساس ضعف و خستگی در اواخر دوران حاملگی دوباره باز خواهد گشت، زیرا در آن دوران وزن نسبتا زیادتری را باید حمل کرده و همچنین به علل مختلف ممکن است خواب کافی نداشته باشید.

۳-خونریزی ناشی از لانه گزینی:
برخی از خانمها در حدود روزهای یازدهم یا دوازدهم پس از باردار شدن (یعنی تقریبا همزمان با زمان پریود بعدی)، مقدار کمی خونریزی یا لکه بینی مشاهده می کنند. این خونریزی ممکن است ناشی از ورود تخمکِ بارور شده به بافت پر خونِ رحم شما باشد، اما کسی دلیل قطعی آن را نمی داند.

حرکت تخم لقاح یافته به سمت رحم، ۶روز پس از بارور شدن آغاز می شود و هنگامی که می خواهد در دیواره رحم، محلی را برای استقرار خود برگزیند، مختصر خونریزی اتفاق می افتد.این خونریزی بسیار کم و اغلب به صورت لکه های قرمز یا قهوه ای مایل به قرمز خواهد بود و تنها یک یا دو روز طول خواهد کشید.
در صورت مشاهده خونریزی یا لکه بینی، خصوصا اگر همراه با درد باشد، پزشک خود را در جریان بگذارید؛ زیرا این موارد ممکن است نشانه های حاملگی خارج رحمی باشند.

۴-تهوع یا استفراغ:
در اکثر خانمها، تهوع صبحگاهی تا حدودا یک ماه پس از باردار شدن رخ نمی دهد. حتی برخی از خانمها آنقدر خوش شانس هستند که هیچ گاه این عارضه را تجربه نمی کنند. اما احساس تهوع در تعدادی از خانمهای حامله، بسیار زودتر آغاز می شود؛ همچنین این تهوع ممکن است فقط در صبحگاه رخ ندهد. عارضه ویار بارداری ممکن است صبح، ظهر یا حتی شب هنگام بروز کند.

تقریبا نیمی از خانمهایی که به این عارضه دچار می شوند، با آغاز سه ماهه دوم حاملگی، به کلی بهبود پیدا می کنند. شدت این عارضه در بقیه خانمها نیز غالبا در ماه چهارم یا پنجم حاملگی کاهش می یابد.

۵-افزایش حساسیت نسبت به بو:
اگر در اوائل دوران حاملگی به سر می برید، ممکن است احساس خوشایندی نسبت به برخی بوها، مثلا بوی ساندویچ یا حتی یک فنجان قهوه نداشته باشید؛ و حتی ممکن است برخی بوهای خاص موجب بروز حالت تهوع در شما شوند.

این امر ممکن است ناشی از افزایش سریع میزان هورمون استروژن در بدن شما باشد، اما این صرفا یک احتمال است و کسی از علت قطعی آن خبر ندارد. همچنین ممکن است مشاهده کنید برخی از غذاهایی که قبلا بسیار دوست داشته اید، اکنون حال شما را به هم می زنند؛ این هم کاملا طبیعی است!

۶- نفخ شکم:
تغییرات هورمونی در اوائل حاملگی ممکن است موجب بروز حالت نفخ در شما بشوند؛ که این حالت مشابه با همان وضعیتی است که برخی از خانمها پیش از آغاز پریود ماهانه خود تجربه می کنند. به همین دلیل، حتی در اوائل حاملگی که رحم شما هنوز هم بسیار کوچک است، ممکن است احساس کنید که اندازه دور کمر لباسها برای شما کوچک شده است!

۷-تکرر ادرار:
اندکی پس از باردار شدن، ممکن است احساس کنید که به طور مرتب نیاز به ادرار کردن دارید. چرا؟ علت عمده این مطلب آن است که در دوران حاملگی، حجم خون و مایعات در بدن شما افزایش پیدا می کند، که در نتیجه حجم بیشتری از مایعات به کلیه ها و در نتیجه مثانه شما وارد می شود.

این عارضه ممکن است از هفته ششم حاملگی آغاز شده و در طول دوران حاملگی ادامه پیدا کرده یا حتی وخیم تر شود، البته رحم در حال رشد شما نیز فشار بیشتری بر مثانه وارد خواهد کرد.

۸-تاخیر پریود:
اگر پریود شما معمولا منظم بوده اما این بار به موقع شروع نشده است، می توانید پیش از آنکه سایر نشانه های فوق را مشاهده کنید، از تست حاملگی استفاده نمایید. اما اگر قاعدگی شما منظم نبوده یا اینکه زمان پریودهای قبلی خود را یادداشت نکرده اید، تهوع، حساسیت پستانها یا افزایش دفعات استفاده از دستشویی می توانند نشانه های حاملگی باشند.

۹-دمای پایه بدن شما بالا مانده است:
اگر دمای پایه بدن خود را یادداشت می کرده اید و اکنون مشاهده می کنید که این دما به مدت ۱۸روز در مقدار بالاتر از معمول باقی مانده است، احتمالا حامله شده اید.

و نهایتا۱۰- تست حاملگی خانگی که نتیجه مثبت بدهد:
علی رغم تبلیغاتی که روی جعبه های این تستها دیده می شود، اکثر آنها تنها یک هفته پس از موعد پریود بعدی می توانند حاملگی را تشخیص دهند. پس اگر زودتر از این موعد از این تستها استفاده کرده و نتیجه منفی گرفتید، بهتر است چند روز بعد دوباره تست را تکرار نمایید. البته اگر هنوز پریود نشده باشید!

پس از اینکه یکی از این تستها نتیجه مثبت داد، با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید. هنوز هم قطعی ترین روش در ایران تست خون بتا اچ سی جی است که با دستور پزشک در آزمایشگاهها انجام میشود

دکتر نازیلا کرمی- متخصص زنان و زایمان

زیبـاشـو دات کام

برچسب‌ها بارداریحاملهده نشانه حاملگی احتمالیمادرنشانه حاملگینشانه های بارداری


۱۳۹۰/۰۱/۲۲

 توسط
ملیکا بینا
· Published ۱۳۹۰/۰۱/۲۲
· Last modified ۱۳۹۰/۰۵/۲۹


۱۳۹۰/۰۸/۳۰

 توسط
ملیکا بینا
· Published ۱۳۹۰/۰۸/۳۰


۱۳۸۹/۰۷/۰۷

 توسط
ملیکا بینا
· Published ۱۳۸۹/۰۷/۰۷
· Last modified ۱۳۹۱/۰۹/۲۵

من هم ۳۳ روز شده پریود نشدم عادتم نارمل است منظم مریض میشم ایا باردارم یا خیر

[پاسخ]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت


Current [email protected] *


Leave this field empty

دنبال کردن

بیشتر

پوست

ماسک بوتاکس خانگی

۱۱ اسفند, ۱۳۹۶

پوست

درمان خانگی میخچه

۱۱ اسفند, ۱۳۹۶

مو

پیشنهادهای عالی برای موهای خشک و وز

۱۶ تیر, ۱۳۹۶

تغذیه

خواص روغن بادام

۱۶ تیر, ۱۳۹۶

رموز همسرداری / روانشناسی

آیا ﺳﻮﺍﺩ ﺭﺍﺑﻄﻪ داریم؟!

۱۶ تیر, ۱۳۹۶

آرایش / پرسش و پاسخ / مو

پاسخ به سوالات شما(رنگ مو)

۵ فروردین, ۱۳۹۰

زیبایی / سلامت

جراحی زیبایی بینی

۲۸ شهریور, ۱۳۸۹

آرایش / پرسش و پاسخ / زیبایی / مو

پرسش و پاسخ(رنگ مو)

۲۳ مهر, ۱۳۸۹

پوست / سلامت

روش‌های درمانی تعریق زیاد کف دست و پا

۲۴ فروردین, ۱۳۹۰

آرایش / زیبایی / مو

ترکیب رنگ ها و رنساژ مو

۱۸ مهر, ۱۳۸۹

زیباشو دات کام © 2018. حق کپی رایت محفوظ است

توسط
ملیکا بینا
·
منتشر شده ۱۳۹۰/۱۱/۱۵
· بروز رسانی شده ۱۳۹۲/۰۶/۱۸

آزمایش تشخیص حاملگی چیست؟آزمایش خون یا ادرار است که نشان می‌دهد هورمونی از جفت ترشح و وارد خون مادر می‌شود.بهترین زمان انجام آزمایش حاملگی چه زمانی است؟اگر خانمی در سن باروری تاخیر قاعدگی داشته باشد و این تاخیر حدود یک هفته طول بکشد، بهترین زمان انجام تست حاملگی ادراری است. البته ممکن است قبل از یک هفته هم حاملگی مشخص شود؛ ولی وقتی با حدود ۷ روز تاخیر این آزمایش انجام گیرد، احتمال منفی کاذب کمتر است. منفی کاذب یعنی اینکه فرد حامله باشد، ولی آزمایش، حاملگی را تایید نکند. تست خون معمولاً چند روز زودتر مثبت می‌شود.زودترین زمانی که این آزمایش حاملگی را تایید می‌کند، چه زمانی است؟
وقتی که محصول حاملگی کاشته می‌شود و این زمان حدوداً یک هفته پس از تخمک‌گذاری است. کیت‌های موجود در آزمایش‌ها معمولاً آنقدر حساس نیستند که فعالیت سلول‌های جفتی و مواد ترشحه آن را در همان‌روز نشان دهند؛ ولی کیت‌‌هایی که برای کارهای تحقیقی استفاده می‌شوند، در همان روزِ جایگزینی محصولِ حاملگی مثبت می‌شود.

آیا میزان هورمون و عددی که آزمایشگاه به ما می‌دهد، سن جنین را مشخص می‌کند؟
خیر، چون این هورمون در هر حاملگی متفاوت است.

آیا تست حاملگی مثبت یعنی فرد حامله است؟
در بیشتر موارد بله؛ ولی الزاماً خیر! مثلاً در بعضی از تومورهای تخمدان یا بیماری تروفوبلاستیک جفتی بدون وجود حاملگی، این آزمایش مثبت می‌شود. بنابراین همیشه باید قضاوت را به عهده پزشک گذاشت.

آیا میزان هورمون و عددی که نوشته می‌شود، نشانه زنده بودن جنین یا حاملگی طبیعی است؟
خیر. وقتی که سقط صورت می‌گیرد، تست حاملگی معمولاً پس از دو هفته منفی می‌شود؛ یعنی حاملگی وجود ندارد، ولی خون کاملاً از هورمون پاک نشده است. همین‌طور در حاملگی خارج رحمی که حاملگی طبیعی نیست ولی، تست حاملگی مثبت است. در حاملگی نرمال هر دو روز میزان هورمون در خون دو برابر می‌شود.

آیا از اندازه‌گیری هورمون Bhcg به جز برای تشخیص حاملگی استفاده دیگری هم می‌شود؟
بله در غربالگری اختلالات کروموزوم در حاملگی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلاً در سندرم داون میزان این هورمون در هفته ۱۱-۱۳ حاملگی در خون مادر بالا می‌رود و در تریزومی کروموزوم ۱۸ میزان این هورمون پائین است. در بیماری‌هایی که جفت بزرگ شده و دچار هیدروپی می‌شود، میزان (بتا چی سی جی) بالاست. مورد دیگری که در آن از این تست استفاده می‌شود، تومورهای تخمدان است؛ (به‌عنوان مثال، در ژرم سل تومور، کوریوکاسینوهای تخمدان، دیس ژرمینوما و آمبریونال کارسینومای تخمدان این تست مثبت می‌شود).
به‌ طور کلی در چه مواردی تست، مثبت است؟
۱- حاملگی رحم

۲- حاملگی خارج رحمی

۳- بیماریهای تروفوبلاستیک (مول یا کوریوکارسینوما)

۴- بعضی از تومورهای تخمدان

۵- روزهای اول پس از ختم حاملگی یا سقط

دکتر لادن سیفی متخصص زنان و زایمان

زیبـــا شــو دات کام

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

برچسب‌ها آزمايش تشخيص حاملگیآزمایش بارداریآیـا مـن بـاردارم؟بارداریسن باروریهورمون Bhcg


۱۳۹۰/۰۲/۲۰

 توسط
ملیکا بینا
· Published ۱۳۹۰/۰۲/۲۰
· Last modified ۱۳۹۰/۰۵/۲۹


۱۳۹۰/۱۰/۲۳

 توسط
ملیکا بینا
· Published ۱۳۹۰/۱۰/۲۳


۱۳۹۰/۰۵/۲۳

 توسط
ملیکا بینا
· Published ۱۳۹۰/۰۵/۲۳
· Last modified ۱۳۹۰/۰۵/۲۹

سلام
مرسی از همتون، خیلی دلگرم شدم، راستش من تصمیم دارم به زودی دوباره اقدام کنم، بیشتر نگران استرس و فشار عصبی در این ۹ ماه هستم،
ولی مرسی که جواب دادین و امیدوارم کردید، امیدوارم خدا به همتون سلامتی و بچه های سالم بده.

عیدتون هم مبارک

[پاسخ]

سلام
من بعد از ۵ سال تصمیم به بارداری گرفتم، بعد از شش ماه باردار شدم، اما دو هفته بعد از اینکه پریودم عقب افتاد رفتم دکتر و با آز خون گفت بارداری اما با سونو گفت خارج رحمی هست، بعد از چند روز شد داخل رحمی، و در هفته ۷ به خاطر تشکیل نشدن قلب سقط شد،
الان حدود ۴ ماه گذشته و من خیلی می ترسم از تلاش مجدد برای بارداری، چه کار باید کنم؟
آیا ممکنه به خاطر تعداد زیاد سونوگرافی در ابتدای بارداری این اتفاق افتاده باشه؟ اون روزا به دلیل اینکه نمی تونستند تشخیص بدن بارداری خارج رحمی هست یا داخلی و روندش به چه صورتیه تقریبا ۶-۷ بار سونوی داخلی و سطحی داشتم.
……

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۲۴:

سلام لیلی جان . تو تازه سقط کردی یعنی همش چند ماه نیست بنظر بنده برای اینکه بدنت آمادگی بارداری دیگری داشته باشد حداقل باید یک سال بگذرد. بعد از یک سال روزی را مخصوصا انتخاب کن برای بارداری و با آمادگی روحی و جسمی و تصمیم از قبل با هماهنگی با شوهرت اقدام به رابطه جهت بارداری کن . قبل از رابطه حدود ده روز هیچ رابطه ای نداشته باشید تا روز مقرر . برای اینکه تخم ها و بدنتون قوی باشد حتما موفق می شویی. نگران نباش برات برای داشتن نی نی قشنگی بهترین را آرزو می کنم.

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۵۸:

تخم ها؟؟؟؟؟؟ منظورت تخمک گذاریه دیگه؟؟؟؟ مگه جلسه هستش که یه روز خاصی تعین کنن. اما جمله اخرت خوب بود.

[پاسخ]

سحر ناز پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳:

لیلی جان نگران نباش
مثل مشکل تو خیلی ها دارن…یا حداقل من زیاد دیدم…هم خواهرم اینطوری شد و هم دختر خالم..ولی حالا هردوشون پسرای تپل مپلی دارن…زیاد به این موضوع فکر نکن و به عقیده اگه بدون استرس حامله بشی خیلی بهتره…حتی خواهرم بعد از ۶ ماه از سقطش حامله شد… ولی دختر خالم به خاطر استرسش کمی طول کشید حدود یک سال…در ضمن یه روش سنتی هست که با ماساژ بدن و بادکش و لیوان انداختن فعالیت تخمدان را زیاد مینکند که البته باید طرف خیلی وارد باشه…
راستی ممکنه دچار افسردگی بشی پس بهتره از ورزش و تفریح غافل نشی
من هیچ جا نشنیدم کسی با سونو زیاد رفتن بچش سقط بشه…از نظر علمی ممکنه تخمدونات کیست داشته اونم خیلی کم که تو چکاب قبل از حاملگی معلوم نشده و همین موضوع باعث سقط شده…ایشالا خیلی زود حامله میشی…

[پاسخ]

vaaaaay man baz stressi shodaaaaam ! in dustemun mige dokhtar amoosh vaghti hamele bude period mishode ke :((((

[پاسخ]

بهناز پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۰:

سلام آره امکانش هست…برو آزمایش خون وبیبی چک استفاده کن

[پاسخ]

سلام و خسته نباشین
من با شوهرم تو عقدم نزدیکی کامل داشتم اما جلوگیری نکردیم فردای روز پریودم بود اما مایع منی داخل واژن نشد اما من ترسیدم و از داروخانه سوال کردم گفت بهتره قرص اورژانس رو بخوری
همون شب خوردم و ۲ روز بعد دوباره پریود شدم و ۷ روزم طول کشید یعنی واقعا پریود شدم!!!این یعنی چی؟؟؟؟؟؟ احتمال بارداری وجود داره یا نه؟؟؟؟
ماه بعد من کی پریود میشم به تاریخ جدیدی که شدم ؟؟؟ چون باید تاخیرشو ببینم که مطمئن بشم باردار هستم یا نه
خواهش میکنم جواب بدید ممنون میشم…

[پاسخ]

بهناز پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۲۰:

سلام عزیزم منم همین سوال واسم پیش اومده اما کسی راهنمایی نمیکنه……اما من ازین میترسم آخه دخترعموم هم باردار بود هم پریود میشد….

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۵۴:

زهرا جان بنظر من شما حامله نیستید. ولی می تونی از بیبی جک استفاده کنی. تا مطمئنتر شویی. خودت مدنظر بگیر با یکی دو روز این ور وآنور پریود میشی.نگران نباش.

[پاسخ]

zahra پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۴۸:

کی استفاده کنم؟؟؟ الان از زمانی که ناگهانی پریود شدم ۴ روز میگذره …. گی از بیبی چک استفاده کنم؟؟؟

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۵۴:

تو پریود رابطه داشتی؟ اگه آره نگران نباش چون باردار نیستی و اینکه عزیزم تو پریود نزدیکی شدیدا ضرر داره

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ مهر ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱:

یک هفته بعد از رابطه هم خون جواب می دهد هم بیبیجک. ولی نگرانیت معنی نداره . چون هم منی داخل نریخته هم قرص اورژانسی استفاده کردی هم پریود شدی . دیگه برای چی نگرانی؟؟؟

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۳۵:

زمان استفاده از بی بی چک بعد از زمان مقرر پریودتونه و قبلش استفاده از اون معنی نداره

[پاسخ]

zahra پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۵۱:

یعنی ۱ ماه واستم؟؟؟؟ اگه شده باشم باردار چیکار میشه کرد؟ راهی هست که نشه از اللان اقدام کنم

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۵۲:

]چقد از رابطه پرخطرتون گذشته؟تا ۷۲ ساعت بعدش میشه از روش اورژانسی استفاده کرد

[پاسخ]

zahra پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۱۷:

من استرس دارم…. ببین فردای پریودم نزدیکی داشتم شبش قرص اورژانس رو خوردم… ۲ روز بعدشم پریود شدم دوباره… و بعد ۷ روز پریودم تمومید الانم۴ روزه که پریودم تموم شده و دیروز ۲بار نزدیکی داشتم!! یکی میگه پریودم واسه قرص اورژانس بود چون هورمونارو میریزه بهم!!! از طرفی چون اوایل رابطه جنسی هستم و تازه بکارتمو از دست دادم باهربار نزدیکی یکم خونریزی دارم چه با جلوگیری چه نه…. الان موقه ادرار یکم خونریزی دارم بعدش کامل قط میشه حتی با دستمالم ملوم نمیشه! این یعنی چی/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ببخشید سعی کردم واضح توضیح بدم واس همین همرو نوشتم

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۲۴:

زهرا جان فردای پریود یعنی دومین روز پریود؟تو پریود که حاملگی رخ نمیده
روش اورژانسی هم که دیگه مطمئن ترت کرد
خونریزی بعد از روش اورژانسی اتفاق می افته
از این به بعد کاندوم استفاده کن که دیگه استرس نگیری.تو عقد آدم کلا توهم بارداری می گیره نگران نباش

reza پاسخ در تاريخ مهر ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۲۸:

زهرا جان درسته رابطه بعد از بکارت بسیار قشنگه ولی باید عواقبش را هم در نظر بگیری. باید جلوگیری را هم داشته باشید. یا بموقع نامزدت خارج کنند یا اینکه از کاندوم استفاده کنید . اگر درست کار کنید زیاد نگران نباش. خوش باشید

تروخدا بمن جواب درستی بدین خیلی استرس دارم

[پاسخ]

سلام و خسته نباشید من دختری۲۵ساله هستم خرداد و تیر با نامزدم رابطه داشتم …دخولی انجام نشد…اما منی ایشون روی آلت من ریخته شد…..بعدش بخاطر پریودی نا منظم با تجویز دکتر قرص مصرف میکردم و به موقع پریود میشدم یعنی تیر.مرداد.شهریور. مهر……
این مدت ۲بار بیبی چک استفاده کردم اما جوابش منفی بود….توی همین ماه مهر ۲و۳روز بعد پاک شدن آزمایش خون دادم که جوابش منفی بود….یعنی جوابش۰٫۹۸شد که ازمایشگاه گفت منفیه….حالا چندتا سوال برام پیش آومده….تروخدا راهنماییم کنید
۱-تست بارداری ربطی به پریود شدن…یا حتی چندروز بعد پاکی داره؟؟؟؟یعنی باعث شه اشتباه بگه؟؟؟؟
۲-من بالای نافم…پایین تر از معده ام جلو اومده….یعنی ممکنه باردار باشم؟؟؟آخه حس میکنم یه چیزی تودلم تکون میخوره…….
۳-بیبی چک و آزمایش خون ۲و۳ماه بعد نزدیکی جوابش درسته؟؟
ممنونم

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۲۶:

نگرانیت الکیه.تست خون بارداری رو تو چند روز اول نشون میده.دیگه نگران نباش

[پاسخ]

بهناز پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۸:

مرسی عزیزم به خاط جوابت…یعنی امکانش نیست به خاطر اینکه ۲و۳بعد پاکی آزمایش دادم جواب اشتباه بشه؟؟؟؟؟؟یا آزمایش ربطی به پریودی نداره؟؟؟؟هرچی باشه نشون میده؟؟؟

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۵۴:

خواهش میکنم.نه ربطی نداره.کسانی که پریود در بارداری هم دارن باز تو خونشون هورمون حاملگی هست و نشون میده.انشاله هر چه زودتر ازدواج کنید و با خیال آسوده به آرامش برسید عزیزم

[پاسخ]

بهناز پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۲۰:

ممنون یه دنیا کمکم کردین……پس چرا حس میکنم یه چیزی تو شکمم تکون میخوره؟؟؟یا شکمم جلو اومده؟

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۲۵:

توهم عزیزم.تو میگی آزمایش خون دادی و منفی بوده.پس الکیه نگرانیت.ببین تلقین یه چیزیه که خیلی رو همه چی تاثیر داره.من تو عقد که ازین توهم ها میزدم با اینکه پریود منظمی دارم زمان پریودم یهو می دیدم وای پریود نشدم.با کلی نگرانی میرفتم بی بی چک می گرفتم می دیدم منفی بعدش تو همون روز پریود می شدم.اگه تلقین کنی به خودت حتی ویار هم می گیری.حرکات جنین هم معمولا از هفته ۱۵ به بعد شروع میشه

بهناز پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۳۶:

اره آزمایش دادم ۰٫۹۸ شد گفت منفیه….بیبی چک هم استفاده کردم منفی بود…..اما خیلی توهم میزنم….همش حس میکنم توی شکمم حرکت میکنه….اونم یه سره……..فقط یه سوال نمیدونی چرا جواب آزمایشم شده۰٫۹۸؟؟؟؟؟

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۴۲:

نمی دونم.شاید بخاطر قرص بوده.شاید هم بخاطره کیست.میگم شاید ها.مثلا فامیل ما تستش نزدیک بارداری بود اما دوباره تست داد گفتن اون بخاطره یه هورمونی بوده نه بارداری.عزیزم چرا ازدواج نمی کنید؟چون ازدواج نکردید انقد استرس داری و این استرس آدموفرسوده میکنه

بهناز پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۴۵:

جدا؟؟؟؟؟نیازه دکتر برم؟؟؟؟؟الان سربازه….فعلا حالا حالا خدمت داره….بازم ممنونم به خاطر راهنماییاتون

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۰:

خواهش میکنم.عقد هستید؟
نه خانومی دکتر نیاز نیست.تو هیچ مشکلی نداری.چیزای منفی رو به خودت تلقین نکن

بهناز پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۲:

بله عقدیم ….خیلی ممنونم…میشه اگه سوال داشتم باز ازتون بپرسم؟؟؟؟؟

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۷:

بهنازجون بیا تو انجمن عضو شو تا بیشتر دوست بشیم.هر وقت هم سوالی بود من و بقیه دوستا کنارتیم.بیا خوش میگذره گلمhttp://www.zibasho.com/forum/index.php

ممنون
اخه الان زود برم دکتر هلک هلک هلک برم بگم چی؟
میخام دوهفته دیگه برم که خیالم راحت بشه
الان دیگه کسی به چیزای سنتی تکیه نمیکنه تو خونه بیکارم میام تو سایت تا از تجربه وگفته های دوستان استفاده کنم
ناراحت نشدم
ولی حالا زوده
خداراشکر که مشکلی هم نداریم منتظرم تا زمان طی بشه
ممنون

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۰:

سیما خانم اتفاقا قبل از اینه بچه دار بیشن باید. برین در اواقع باید یه جورایی تحت نظر دکتر باشین
و اقدام کنین .تا یه بارداری موفق داشته باشین

[پاسخ]

ستاره پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۲۱:

دقیقا همینطوره. بعد از ۵ سال جلوگیری ، حتما لازمه تستهای قبل از بارداری انجام بشه.

[پاسخ]

سلام دوستان گلم
این ماه اولین ماه اقدام بوده پس از ۵سال
ممنون که پاسخ میدین ممنون که دعام میکنید
یکی یه نظر تجربی بهم بده ممنون تر میشم بخدا استرس منو کشته

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۹:

سلام خانم سیما
حرفی و که میزنم رو گوش کنید و ناراحت هم نیشد.
الان تو این دوران و زمان کسی دیگه نباید سنتی فکر کنه. . و سنتی بخواد بچه دار بشن .. بهترین کار اینه برین تحت نظر یه ژزشک . و اقدام برای بچه دار شدن بکنبن. تا اینکه بخواهین نظر سنجی کنین ایا باردار شدین یا نه.
این رو دوستانه گفتم.

[پاسخ]

سلام دوستان
سه روز دیگه تا پری شدن من مونده امروز جمعه عصر من یه خون کوچک کوچک خیلی کم دیدم احساس میکنم مال لانه گزینی باشه شما نظرتون چیه؟کیا تجربه دارن کیا میدونن دارم دق میکنم کمک
شب که شد یه لکه قهوه ای دیدم این دیگه چی بود دوستان کمکم کنید
راستی نکنه من پری بشم ضایع بشم پیش خودم وارزوهام ! چقدر دلم نی نی میخاد
بچه ها توروخدا دعایم کنید مادر بشم زود زود بیام بهتون خبر بدم دوست دارم نی نی دار بشم خیلی حس شیرینیه

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۱۵:

سلام سیما جان مگر شما قبلا برای حاملگی اقدام کردید حامله نشدید؟؟؟؟ سعی کنید استرس زیادی نداشته باشید اگر قسمت باشه شما هم نی نی دار می شوید . برات دعا می کنم با تمام …………

[پاسخ]

سلام دوستان اریایی ام
اگه باردار باشم میام اینجا به همه میگم تا خوشحال من سهیم بشید برام دعاکنید ای خدا از تو میخام هرچی خیر است سرراهم قرار بدهی دوستدارم خدا جون
دعاکنید توروخدا

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۱:

انشاله حتما بزودی نی نی ناز به دنیا میاری.

[پاسخ]

ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۱۰:

عزیزم انشا… یه یچه سالم نصیبت میشه ۳>

[پاسخ]

mana joon yani manzureton ine ke ta mahe akhar momkene normale period beshan ??

[پاسخ]

رضا جان خیلی هم خوب هستند و قصدشون کمک کردنه
اصلا ناراحت نباش عزیزم
من یکی تو این سایت دوست دارم

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۱۶:

میدر جان چرا کامنت منو پاک کردی
توهینی نکردم که.
زیبا جون ما هم تورو دوست داریم تو این سایت..
شما یعنی رضا جون رو همین دوسش داری….

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۳۴:

زیبا جان از اینکه من را مورد لطفتون قرار دادید متشکرم . ولی شما مطمئن باشید آدم های مریض تو این جامعه تمام نمی شوند . تلاش هم برای معالجه نتیجه نمی دهد. پس باید بیخیال اینها شد. چون یا باید به آنها بگی به به یا اینکه شما را با تمام حقیقت گویی نخواهند پذیرفت کما اینکه در جامعه روز بروز زیاد می شوند. عزیزم شما هم مواظب خودتون باشید امیدوارم در زندگی با چنین آدم هایی برخورد نداشته باشید. من در خدمت تمام دوستان و کسانی که احساس می کنند می توانم کمک کنم هستم. رضا

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱:

بابا مدیر جان گیر نده دیگه
.شما که باید بدونی تمام این آیدی ها خودشه.رضا جون حال میکنی با خودت ها.

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۰:

آدمایی که با جنسیت های مختلف میان و هی از خودشون سوال میپرسن و بعد با یه آیدی دیگه به خودشون جواب میدن جزء بیماران جامعه اند که تموم هم نمیشن

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۰:

واقعا خنده داره ها.همه می بینن مریض کیه!مثل اینکه دروغات باورت شده فک می کنی دکتری

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۶:

همون کاری که بقیه دوستام انجام دادن بهتره.بی محلی به آدمای مریضی مثل تو!!!!!
تو ارزش جواب دادن نداری.فقط گاهی برای آگاهی کاربران عزیز دیگه می نویسم که برن دیدگاه های قبلی رو بخونن تا به ماهیت مریضی مثل تو پی ببرن

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۴۵:

مانای عزیز تو از یک چیز دیگه ناراحتی داری من را اذیت میکنی باشه هر چی می خواهی بگو . من معمولا بی احترامی نمی کنم. تا کاسه صبرم سر ریز نشه . من که هیچ وقت برات کامنت نگذاشتم جز اینکه سوال کنی یا ایرادی بگیری . الان هم دنبالت شیرینی نفرستادم که برام کامنت می گزاری . خواهش می کنم قضیه را تمام کنید . چون من دوست ندارم به تو یکی بی احترامی کنم. دیگران باید قضاوت کنند شما وکیل مردم نباشید . جواب سوال های بی پاسخ مردم را بدهید برای من ایراد گرفتن کار سختی نیست . کاری کنید مفید باشید برای دیگران با دهن کجی چیزی حل نمی شود. موفقث باشید.

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۱۷:

اقا این جمله دنبالت شیرنفرستادم دقیقا مبربوط به کدوم شهرستانه.. درکل کنایه از چیه؟؟؟؟؟ینی

[پاسخ]

سلام دوستان راهنمایی میخام
دوستان خانم : ما این ماه جلوگیری نداشتیم بعد از ۵سال جلوگیری طبیعی
از وقتی پریودی تمام شد جلوگیری نکردیم از همون موقع سینه های من بشدت درد گرفته مثل زمانی که میخام پریود بشم تازه روز به روز بیشتر میشه نمیتونم دمر بخابم حرکت یهویی باعث دردش میشه نمیدونم چم شده؟
دوستان ممکنه نشونه ای از بارداری باشه؟تا ۵روز دیگه قاعدتا باید پریود بشم پریودی هام منظمه ۲۷یا۲۸روز یکباربوده نمیدونم شایدم هیچی نباشه

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳:

خودت نی نی میخوای؟اگه میخوای ایشاله که خود نی نیه.این علائم ممکنه مربوط به بارداری باشه ممکنه هم تلقینی بشه.تا ۵ روزدیگه معلوم میشه.

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۸:

سلام با اینکه گفتین خانم جواب بده. و من هم خانم نیستم.
اما یه موضوع رو فقط میگم . کسانی که ۵ سال جلو گیری میکنن
مطمنن با اولین رابطه بدون جلو گیری بار دار نمیشن. خیلی باید خوش شانس باش. که ماه ها تحت نظر پزشک نرن.

[پاسخ]

ستاره پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۵۳:

سیما جان امیدوارم که نشانه ی بارداری باشد. اما من هم بعد از ۳ سال جلوگیری وقتی اولین بار به قصد نی نی نزدیکی داشتم همون ماه همه ی نشانه های بارداری رو روی خودم می دیدم حتی پریودم ۳-۴ روز تاخیر داشت که مطمئن تر می شدم اما بی بی چک هرروز منفی بود. وقتی رفتم پیش دکتر زنان، گفت که انقدر بهش فکر کردی که ذهنت روی جسمت تاثیر گذاشته و این علائم رو ایجاد کرده.
ولی همانطور که آقای K11-85 اشاره کردند معمولا بعد از چندسال جلوگیری ، بارداری یه کم سخت اتفاق میفته. در هر صورت امیدوارم که به زودی باردار شوی عزیزم.

[پاسخ]

alan 6mahe k namzadim … khob man kolan stress daram hamishe 😀

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۰۷:

اهان
هنوز ازدواج نکردین اما پیشرفته خوبی داشتین. استرس نداشته باش از بچه خبری نیست.. اما شاید بهتر باشه تو دوران پر خطر از کاندوم استفاده کنین.

[پاسخ]

عاطفه پاسخ در تاريخ تیر ۲۲ام, ۱۳۹۴ ۱۵:۴۳:

سلام من ۲۴ سالمه ۵تیر پریودم تموم شده یه هفته بعد از اون نزدیکی داشتم آیا احتمال بارداری هست؟

[پاسخ]

azin پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۰۲:۰۷:

mersi vaghan ! man yekam khengam tavahomam ziade . hala in doroste ke adame hamele period momkene beshe??? in gahzie stresse mano ziad karde bud faghat

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۵:

والا دیگه من اینقدر هم اطلاعات ندارم.
اما فکر میکنم یه جای خوندم پیش اومده که کسی باردار باشه و پریود بشه . اما اون هم فقط ماه اول یعنی چندروز قبلش رابطه داشتن.
بحر حال شما که دو ماه پریود شدی دیگه نباید نگران باشی.

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲:

آذین خانم زمان لانه گزینی جنین که اوائل شروع بارداریه احتمال لکه بینی زیاده.کسایی هم هستن که تا ماه اخر در زمان پریودشون خون می بینن که البته خیلی خیلی درصدشون کمه.شما زیادی حساسی.بارداری تو هوا رخ نمیده که.هر وقت خیلی استرس داشتی برو یه آزمایش خون بده

[پاسخ]

azin پاسخ در تاريخ مهر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۴:

dar har soorat mersi az lotfe hamaton mamnoonam

[پاسخ]

chera jologiri tabiE kardim…va hamsaramam motmaene ke mani vared nashode vali man shak daram migam nakone ye zare vared shode bashe ! mahe avalam az baby chek estefade kardam javabesh manfi bud…mahe dovomam period shodam baz …yani momkene hamele basham????

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۵۰:

salam na dg cheghadr hasas shodi.. ro in mozo. bache dg koja bbode.
chand sale jolo giri mikonin.??
age biron khali karde bashe moshkeli pish nemiyad./

[پاسخ]

salam chera javabe man nadadid ?? man fekonam alaki stress gereftam
alan 2mahe ke tavahome hamelegi daram…va har 2mah period shodam ye chand ruzi diro zud shode vali normal meriod shodam…va shenidam ke momkne dar dorane hamelegi baziha period ham beshan vase hamin stress gereftam ! toro khoda javabamo bedid zud man nemdunam chikar koanm

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۰۲:۰۸:

سلام مگه جلو گیری نکردین؟؟ منی وارد واژن شده؟

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۴:

شما دوماهه استرس دارید ولی نمیرید یه آزمایش خون ساده بدید تا معلوم بشه؟

[پاسخ]

سلام برهمگی نمی دونم از استرس زیاده ویا ناچاری که دارم با شما درمورد موضوعی که یک هفته است مثل خوره منو می خوره گفتگو می کنم من سیزده روزه که پاک شدم و چهار روزه که تمام علائم بارداری را دارم بی بی چک هم استفاده کردم منفی بود اما این حالات که همان تهوع سرگیجه سستی بدن را دارم ازمایشم دوروز دیگه جواب می ده به نظرتون باتوجه به جلوگیری که داشتیم ممکن من باردار باشم یا عوارض بیماری دیگه ای هست خواهشا نظر بدید

[پاسخ]

ستاره پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۳:

رهای عزیز ، اشاره نکردی ولی اگر دوره عادت ماهانه ات ۷ روزه است پس الان روز ۲۰ دوره ات است و در این روز بارداری هیچ علائم ظاهری ندارد.
من فکر می کنم استرس و فکر کردن زیاد به بارداری باعث شده که چنین علائمی را حس کنی.
بی بی چک هم برای شما احتمالا زودتر از ۱۰ روز دیگر نشان نمیدهد.
درمورد سوالت راجع به جلوگیری باید بگم هرکدام از روشهای جلوگیری درصد خطا هم دارد ولی خیلی کم. اگر اصلا قصد بارداری نداری ترجیحا از دو روش جلوگیری استفاده کن.

[پاسخ]

باسلام
دوستان خودتون رو ناراحت نکنید پیام هم ندهید به ادمی که این مدلی یاد گرفته حرف بزنه (رضا) خودش متنبه خواهد شد

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷:

روشنا خانم من چه مدلی حرف زدم که شما را ناراحت کرده.

[پاسخ]

salam man taze umadam inja …kheli negaranam man b khatere 1 seri az moshkelat bayad az namzadam joda sham
ama shanbe pish baham nazdiki dshtim .man 2 saat bad 5 ta ghorse HD ba ham khordam ..kheli negaranam ..yani bardaram ??yki havabe mano zod bede :/ dadam mimiram az negarani

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶:

پری جان سلام . معمولا می گند قرص ال دی را قبل نزدیکی بخورید بهتر است ولی شما بعد از نزدیکی خوردید . باز با پزشک مشورت کن ببین برات مشکلی پیش نیاد.

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۰:

وقتی میگم بیسوادی اینجاست
هنوز نمیدونی اون قرص رو واسه روش اورژانسی استفاده کرده نگران این موضوع هستش..
فکر کردی قرص معده است که قبل غدا میخورن..
فقط حرف میزنی همین .. شما همسرت قبل نزدیکی میل مینکه…..؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

باسلام من تقریبا دوماهه این سایت رو میشناسم نظرات دوستان که مفید هم هست رو خیلی خوندم وتوجه کردم سایت خوبی دارین اما این کاربر بی شخصیت به اسم رضا حیف این اسم رو نمیدونم چرا مدیران این سایت بلوکه نمیکننش تا نیاد نظر نده بنده خدا این قدر شه -وتیه که هرکی هرچی میپرسه ج میده جواباش انگار داره فیلم پو-رنو میبینه وانگار دلش میخاد از نظر ذهنی خودشو ا رضا کنه با این حرفا بنده خدا چقدر تو حقیری هرکی دیگه بود عارش میشد بیاد تو هم کمی عار و درد داشته همه دارن بهت توهین میکنن شخصیت اندکی هم که برات مونده رو جمع کن از زیر پای دیگران

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵:

دستت تو دست کیه اینقدر به دیگران بی شخصیت میگی . مطمئن باش از من با شخصیت تر هیچکی تو این سایت نیست . حالا بگرد پیدا کن.

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۱:

خوبه خود برتر بینم که هستی….همه بی شخصیتن شما با شخصیت!!!!
میدونی که کسی که از خودش تعریف می کنه تو خالیه؟؟؟

[پاسخ]

سلام ستاره جان ممنونتم که ج دادی خیلی تو فکر بودم
بازم سئوال دارم
من سه شنبه همین ماه دقیق روز تخمک گذاریم بوده چون همسرم سرماخورده بودن امپول هم زده بودن دکتر گفته بوده نزدیکی نداشته باشید ماهم نداشتیم ولی روز دقیقا روز ۱۱ که شما گفتی ما نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم میشه ۱۳مهر ولی ۱۱ مهر هم نزدیکی داشتیم شاید امروزچهارشنبه هم داشته باشیم به نظر شما احتمال بارداری در من ایجاد شده؟دوستدارم بگین اره خیلی دلم نی نی میخاد میدونم سختیها داره اما دیگه ۸ساله که ازدواج کردم همه به زبون اومدن که بزارید بچه داربشید اما تو کله شون حرف فرو نمیرفت که شوهرم نمیخاد نمیزاره من دوست دارم حالا که راضی شده دوست دارم زود بشم که خرم از پل بگذره یه وقت دبه در نیاره بگه پشیمون شدم
ممنون

[پاسخ]

مانا پاسخ در تاريخ مهر ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰:

جنین فقط تو روز تخمک گذاری ایجاد نمیشه که.تو بقیه روز ها هم احتمال داره عزیزم.تو روز تخمک گذاری دیگه زمان ایده آلشه که احتمال پسر شدن جنین هم بالاست.ایشاله خدا بهتون نی نی ناز و سالم میده

[پاسخ]

ستاره پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۰۱:

خواهش می کنم سیما جان
اگر قصد بارداری داری ، از روز ۹ به صورت یک روز درمیان نزدیکی داشته باش. و به هیچ وجه دو روز پشت سر هم نباشد چون حجم اسپرم کم می شود.
نکته ی مهم اینست که استرس و فکر کردن زیاد مانع بارداری می شود. منظورم شرایط الان شماست که نگرانی.
لطفا خیلی ریلکس باش و این چند روز آرامش داشته باش. امیدوارم به خواسته ی خودت برسی.
نمی دونم سنت چقدر است اما توجه کن که تا یک سال باید به خودت فرصت بدهی . اگر ماه اول باردار نشدی خیلی خیلی طبیعی است . موفق باشی

[پاسخ]

واقعا براتون متاسفم

[پاسخ]

بچه ها کسی میدونه اگه باردار باشیم توی آزمایش ادرار کهه واسه آزمایشات اجباری قبل محضر انجام میدن مشخص میشه یا نه؟

[پاسخ]

سلام
دوستان کی میدونه این حرف درسته یا نه؟
تو کلاس های قبل از عقد که میزارن مراکز بهداشت گفتن که بعد تمیزاز شدن از پریودی روز بعدش تا دو هفته بطور کامل خطر احتمال بارداری هست یعنی تخمک گذاری را محدود فرض نکرده درصورتیکه میگن تخمک گذاری یه روز خاصی است حالا کی میدونه این حرف درسته؟اخه اون خانمی که صحبت میکرد میگفت اگر روز خاصی باشه یعنی همه ادما ازقبیل بی سواد وباسواد میدونستن روز تخمک گذاری کی بوده گذاشتن همون روز وشاید روز بعدش که این احتمال قطعی و درست نیست هرچی فکرمیکنم میبینم حرفش درسته مثل مادرهای ما و مادرهای مادران ما این گفته درموردشون صدق میکنه یعنی مادری که ۵تا زاییده هر ۵تا رو دقیق روز تخمک گذاری بوده که باردار شده؟؟؟
دوستان خوبم اگر جواب ندید قهر میکنما!

[پاسخ]

ستاره پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۰۱:

سیما جان روز دقیق تخمک گذاری روز ۱۴ دوره ماهانه است البته در صورتی که دوره ۲۸ روزه باشد. درواقع روز دقیق تخمک گذاری ۱۴ روز قبل از پریود ماه بعدتان است. که اگر دوره ها منظم و ۲۸ روزه باشد همان روز ۱۴ می شود. ولی معمولا از سه روز قبل تا سه روز بعد از روز چهاردهم دوره ی پرخطر از نظر احتمال بارداری است. یعنی از روز ۱۱ تا ۱۷ دوره ی عادت ماهانه. حالا چرا یک هفته؟ چون وقتی اسپرم وارد رحم میشه احتمال داره تا ۲-۳ روز زنده بمونه و از بین نره . یعنی تا روز تخمک گذاری سالم باشه و شخص رو باردار کنه.

[پاسخ]

salam.mishe soale manam jaavab bedid… emkanesh hast ke 2hafte ghable period — karde bashe adam va 2ruzam period aghab biofte va hamele bashe??? kolan emkanesh hast adam period beshe va hamele bashe?? chon man shenidam in etefagh momkene biofte..negaram yekam..

[پاسخ]

باسلام
لطفا یک خانم جواب منرا بدهند
اولین ماهیست(مهر)که جلوگیری نکردیم الان یک هفته است پریودیم تمام شده وما جلوگیری نداشتیم الان (۵شنبه)۶روزه که اینجوری بوده من امروز احساس میکنم زیر شکمم سنگینه و خیلی خیلی خفیف درد داره مثل پریودی ایا ممکنه تا هفته دیگه من بی بی چک بزنم باردار شده باشم حدود ۵ساله که طبیعی جلوگیری کردیم
خیلی ممنون میشم یه خانم پاسخ بدهند

[پاسخ]

ستاره پاسخ در تاريخ مهر ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۰۷:

سیما جان این حسی که بعد از ۵ روز یعنی درواقع روز ۱۱ دوره ات داری ارتباطی به بارداری ندارد. درضمن بی بی چک از روز ۳۰ دوره به بعد جواب میدهد. یعنی وقتی شما دو روز است که پریود نشدی حالا می توانی از بیبی چک استفاده کنی.

[پاسخ]

سلام.تو رو خدا زود ج بدین.همه ی خانوما وقتی حامله هستن به موقع پریود نمیشن یا بعضیاشون با وجود حاللگی که دارن پریود هم میشن هم چنان؟آخه من ۱ ماه پیش ۱ هفته قبل از پریودیم س داشتم یعنی هفتهفبعدش پریود شدم دوباره همین ماه هم به همون تاریخ پریود شدم میخواستم ببینم حامله نیستم…؟تو رو خدا ج بدین سریع

[پاسخ]

یلدا پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۳۵:

سلام غزل جان.کسی که باردار باشه پریود نمی شه. اگه به موقع پریود شده باشی باردار نیستی.از بیبی چک استفاده کن. میبینی که نگرانیت بی مورده. موفق باشی

[پاسخ]

parvane پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۰:

vase manam hamin halat pish omade badaz nazdiki ba namzadam onam bedone dokhol 3bar p shodam ama mitarsam bardar basham akhe halat tahavo daram shekamam ham seft shode 🙁

[پاسخ]

من میخوام با وجودى که سنم ۴۰ ساله اى وى اف انجام بدم ایا میتونم

[پاسخ]

Man ye soal daram torokhoda javabamo bedinnnn
Age baed az s– ghabl az amadane maye mani alat kharej beshe va chizi dakhele vajan rikhte Nashe va az hitch protectioni ham estefade nashode bashe , aya emkane bardari Vojood dare
Toro khoda java amp zood bedinnnn negs ransom…

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶:

نازی جان . اگر بموقع خارج بشه جوری که اولین حرکت آلت داخل وازن نباشه . چون بعد از تحریک کافی با اولین حرکت مایع داخل واژن ریخته می شود بنابراین اگر مطمئن باشند مرد شما نگران نباشید احتمال بارداری وجود ندارد. چون من راحت بیش از دو یا سه سال با همین حالت از بارداری خ جلوگیری کردم . چون ایشون به قرص و سایر روش های جلوگیری حساس بودند.

[پاسخ]

سلام اگه میشه سوال منو هم سریع جواب بدید من ۱هفته از پریودم میگذره با نامزدم سکس داشتیم که کامل نبوده یعنی دخول نداشتیم فقط در حد مالش بوده… پیشابش روی آلت من ریخته شده ولی منی نه… مدخوام بدونم احتمال حاملگی هست؟

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۵۲:

اصلا نگرن نباشین..
احتمال بارداری وجود نداره. با پیشاب البته پیشاب اسپرم داره اما بقدری نیست
که خطر ناک باشه مخصوصا با این شرایطی که گفتین.

[پاسخ]

تاتا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۳۵:

ممنونم شدیییییییید….

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲:

اتاتا جان حتمال بارداری در شرایطی که شما گفتید وجود ندارد. نگران نباشید.

[پاسخ]

نگاه کن آقای نمی دونم چی اسمت و بگزارم.تو خودت گفتی دیگه کامنت من را جواب نده . حالا باز شروع کردی وراجی کردن. من گفتم دکتر نیستم اطلاعات کامل هم داشته باشم نمی دهم . چون به شما ارتباطی نداره. بعدش شما نمی خواد نگران مطالب بنده باشی. چون اگر نیاز بود همین خانم یلدا می گفت که آقا رضا شما چرا توضیح اضافه می خواهید . در صورتی که ایشان با حرف های من قانع شدند و تشکر هم کردند. بنظر بنده شما دارید وقت بی ارزشتون را تلف می کنید. متشکرم.

[پاسخ]

salam,mn ba namzadam nazdike tokhmak gozarim rabete dasham dukhul nadashim maye meniam be hichvaj rikhte nashod ,faght bade rabete dasesho be vajanm malid k kamlen khoshk bud,,aya momkene esperme khoshk shode bardarm krde bashe?lotfn sari jvb bedid,

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۰۸:

خانم شاه….
واقیعتش اینجا سایت پزشکی نیست ..
اما با وجود شرایطی که گفتین شانس بارداری شما صفر هستش.
اما شما که میدونین نزدیک دوران پر خطر هستین بهتره بیشتر احتیاط کنین.

[پاسخ]

shahdokht پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۱:

salm,merc az pasokhetun.

[پاسخ]

goli پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۲۷:

سلام
اسپرم خشک شده معمولا قابلیت بارداری رو نداره وزنده نمیمونه

[پاسخ]

shahdokht پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۴۴:

sallam,shoma goftin mamulan ghabeliate bardario ndre,yani momkene estesna dashe bashe?,

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۱:

خواهش میکنم
شما اصلا در شرایطی نبودین که بخواد اسپرم زنده باعث باروری باشه
چه برسه به اینکه مرده باشه.
در کل نگرانیتون بیمورده.
اما همیشه احتیاط شرط لازم تو این جور روابط.

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ شهریور ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۵:

سلام نه ئاحتمال نداره . موفق باشید

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۰۵:

سلام شاهدخت جان. تو میگی با نامزدت رابطه داشتی . رابطه یعنی دخول داشتن. شما رابطه نداشتید خارج واژن بازی کردید. پس مطمئنا کاری نکردید که باعث حاملگی بشه. تازه مگه نامزد نیستید مگه هنوز باکره نیستی. پس یعنی چی رابطه داشتم . رابطه یعنی س کامل . من نمی دونم اگر توضیح می دهیم خیلی ها ایراد می گیرند میگیم جوانها و خیلی ها نمی دونند دخول یعنی چی باز ایراد می گیرند. ولی شاهدخت عزیز اینجوری که شما می گید هیچ کاری انجام نشده که بترسید. موفق باشی و شاد

[پاسخ]

k11_85 پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸:

اینکه از نظر تو رابطه یعنی س کامل شکی نیست..ا
اما واسه اینکه یاد بگیری درک کنی رابطه به دو شکله یا سطحی یا رابطه کامل ..اول این رو ۱۰۰ بار بنویس تا یاد بگیری.
دیگه توضیح اضافه ندی هر بار
درضمن کی گفته دختر اگه باکره باشه امکان حاملگی وجود نداره؟؟؟؟؟
که هر بار واسه خودت نشریح میکنی….
تحت شرایط خاص مثل میحط خیس ویا حتی حرکت مایع منی بداخل واژن هم
میتونه باعث برداری بشه..

[پاسخ]

shahdokht پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۴۱:

agha reza mamnun vaght gozashtid va javb dadid.

[پاسخ]

سلام من ۵ ساله ازدواج کردم سه ماهه برای بارداری اقدام کردم پریودیم همیشه منظم
بوده ماه اول ۱۰ روز غقب افتادم ولی هیچی نبود ماه بعد ۷ روز جلو افتادم الان که تو ماه سومم درد شدید سمت چپ زیر شکمم دارم حالت ضعفم دارم میشه راهنماییم کنید آیا امکان داره حامله باشم

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۱۲:

سلام رویا خانم . تست حاملگی بده. یا بیبی جک یا تست خون . موفق باشی

[پاسخ]

ویدا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۲۴:

رویا جان حتما به پزشک مراجعه کن تا چکاپ رحم و تخمدان در روز ۱۴ پریودی برات بنویسه…لزومی نداره تو مرحله اول حتما پیش متخصص بری یه پزشک عمومی هم میتونه کمکت کنه…ایشالا اگه مشکلی نداشته باشی حتما باردار میشی… مصرف فولیک اسیدو آهن رو فراموش نکن…

[پاسخ]

بله گلی جان می تونه بذاره
انواع مختلفی از فلزات برای ساختن ایمپلنت استفاده میشه بنابراین با مراجعه به متخصص میتونید نوعی که زیست سازگاری بالایی برای فرد دارای حساسیت داره رو تعیین کنید و بعد تهیه کنید.
در مورد متخصص هم اگه بخواین میتونم راهنمایی کنم: )

[پاسخ]

goli پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۵:

متشکر… خدارو شکر مشکل ندارم

در مورد ایمپلنت زیاد شنیدم سوال برام پیش اومده بود چون من به همه نوع زیور آلات حساسیت دارم حتی نقره به تنها فلزی که حساسیت ندارم طلاست

[پاسخ]

.A. پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲:

خب پس اگه یه روزی هم خدای ناکرده به ترمیم احتیاجی پیدا کرد دندونت مسأله حساسیت به فلزات رو به دکترت بگو, مثلا زیر روکشها یه لایه کروم-کبالت میره اول که مطمئنم به کروم حساسیت داری خصوصاً که حساسیت به کروم تو خانوما خیلی زیاده حتی اگه دکتر نپرسید گوشزد بکن شما : )

[پاسخ]

goli پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۳۶:

بله ممنون از راهنماییتون

[پاسخ]

باسلام..تقریبا ۲ماه پیش با نامزدم تماس جنسی داشتم سطحی بود وهنوزدخترم.اما اسپرم همسرم بر روی آلت من ریخته شد.۶۷ساعت بعد ۴تا ال دی خوردم و۱۲ساعت بعدش هم ۴تای دیگه .اون ماه باید ۲۵ ام پریود میشدم ۲۳خونریزی داشتم اما مقدارش کمتر از دفعات قبل بود.دوهفته بعد احساس درد درناحیه چپ شکم داشتم و ۱۹ام خونریزی داشتم چون مقدارش کم بود سه روز بعد آزمایش دادم مقدار هورمون صفر بود. سونوگرافی هم دادم بابت کیست ،آما کیست هم نبود.تو این ماه هم احساس در ناحیه چپ شکم دارم. بیبی چک استفاده کردم منفی بود-می خوام بدونم آیا احتمال بارداری خارج رحم وجود داره؟میخوام بدونم جواب آزمایش بارداری خارج رحم در چه زمانی مثبت میشه؟ خواهش می کنم جوابمو زود بدید. چون حالم اصلا خوب نیست باتشکر

[پاسخ]

reza پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۳۷:

یلدا جان سلام . مگه شما دخول داشتید ؟؟؟یعنی آ نامزدت داخل واژنت شد یا فقط مالش سطحی با لبهای آ شما داشت. اگر دخول داشتید خوب احتمال بارداری زیاد است . ولی اگر فقط مالش با لبه های آل شما بوده و بازی کردید مطمئن باش نه حامله می شوید و نه ربطی به بارداری خارج رحم داره . خارج رحم یعنی در داخل واژن نامزدت ریخته ولی عمل لقاح خارج از رحم محل قرار گرفتن جفت هست و ووو که ماماها و خانم دکترهای زنان بیشتر می توانند توضیح دهند . ولی شما باردار نیستید . شاید در هنگام بازی اینقدر تحریک شدید که دستگاه تناسلی شما دچار فشار روانی و داخلی زیادی شده و چون ارگاسم هم نشدید این فشار باقی مانده و باعث درد شده است. در هر صورت فکر می کنم شما اولین بار بوده این کار را کردید نگران نباش . حاملگی امکان نداره برات .

[پاسخ]

goli پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۳:

ای بابا…. ۲روز نبودید خوشحال بودیم گفتیم یکاری کردن نظر نتونید بذارید اااا

درضمن آقا رضا خجالت بکش با اینکه صد بار هم همه گفتن…

یعنی‌ چی‌ میای رابطه این خانومو تشریح میکنی‌ در صورتی‌ که گفته ایشون کاملا واضحه که دخول نداشتن پس این حرفای شما یعنی‌ چی‌…. لطف کنید اگه دلتون می‌خواد توی این موارد نظر بذارید انقد واضح توضیح ندید مگه کاربرا بچه ۳ ساله هستن که متوجه نشن…!!!

[پاسخ]

goli پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۷:

واقعا متأسفم …..

خاموشی از هر جوابی‌ بد تره

[پاسخ]

.A. پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸:

ای بابا چرا عصبانی میشید همه؟
گلی جان
اینم یکی دیگه از شخصیت هاشه، ۲-۳ تا نیستن که همینجوری هر روز هی زیاد میشن
خوب دقت کنید الان خودشو یه دکتر مجرب میدونه! فردا میاد کامنت میذاره برا معاینه احتمالاً
آخر هفته هم اگه گفت من امامم هیچ کس نباید تعجب کنه هرچند آخر هفته ها که نیست خانواده میان میبرنش خودشون ازش مراقبت کنن
به هرحال بیماریشون حاده دیگه 🙂

[پاسخ]

goli پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵:

جناب دندون پزشک یه سوال دارم

کسی‌ که به تیتانیم حساسیت داره میتون ایمپلنت بذاره؟

[پاسخ]

یلدا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۱۰:

سلام. ممنون که جوابمو دادید.

[پاسخ]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

وبسایت


Current [email protected] *


Leave this field empty

دنبال کردن

بیشتر

پوست

ماسک بوتاکس خانگی

۱۱ اسفند, ۱۳۹۶

پوست

درمان خانگی میخچه

۱۱ اسفند, ۱۳۹۶

مو

پیشنهادهای عالی برای موهای خشک و وز

۱۶ تیر, ۱۳۹۶

تغذیه

خواص روغن بادام

۱۶ تیر, ۱۳۹۶

رموز همسرداری / روانشناسی

آیا ﺳﻮﺍﺩ ﺭﺍﺑﻄﻪ داریم؟!

۱۶ تیر, ۱۳۹۶

آرایش / پرسش و پاسخ / مو

پاسخ به سوالات شما(رنگ مو)

۵ فروردین, ۱۳۹۰

زیبایی / سلامت

جراحی زیبایی بینی

۲۸ شهریور, ۱۳۸۹

آرایش / پرسش و پاسخ / زیبایی / مو

پرسش و پاسخ(رنگ مو)

۲۳ مهر, ۱۳۸۹

پوست / سلامت

روش‌های درمانی تعریق زیاد کف دست و پا

۲۴ فروردین, ۱۳۹۰

آرایش / زیبایی / مو

ترکیب رنگ ها و رنساژ مو

۱۸ مهر, ۱۳۸۹

زیباشو دات کام © 2018. حق کپی رایت محفوظ است

آشنایی با علائم و نشانه های بارداری و آبستنی به منظور تشخیص زودهنگام آن یکی از ملزومات برای بانوان است.

گرچه تنها راه تشخیص قطعی بارداری، انجام تست آبستنی است اما علائم و نشانه‌هایی وجود دارد که با توجه به آن‌ها می‌توانید تاحدودی به وقوع بارداری و حاملگی مشکوک شوید.

در این مقاله با علائم و نشانه‌های اولیه‌ی بارداری و آبستنی آشنا خواهید شد.

هر فرد با فرد دیگر تفاوت‌هایی دارد، بنابراین تجربه‌ی بارداری نیز در هر زنی نسبت به زن دیگر متفاوت خواهد بود. علائم و نشانه های بارداری حتی در یک نفر و در شکم‌های اول و دوم نیز ممکن است باهم تفاوت‌هایی داشته باشند.

از طرفی، به دلیل شباهت زیاد علائم و نشانه های بارداری در هفته‌ی نخست با علائم قاعدگی، ممکن است نتوانید به درستی وقوع بارداری را تشخیص دهید.

توضیحاتی که در ادامه مطالعه می‌کنید رایج‌ترین علائم و نشانه های بارداری هستند. باید بدانید که این علائم ممکن است توسط عواملی غیر از حاملگی نیز مشاهده شوند.

بنابراین توجه داشته باشید که حادث شدن برخی از این علائم الزاما به معنی بارداری و آبستنی نیست، تنها راه تشخیص مطمئن بارداری، انجام تست بارداری است.

پس از لقاح، تخمکی که باردار شده است به دیواره‌ی رحم متصل می‌شود. این اتفاق می‌تواند منجر به یکی از علائم اولیه‌ی بارداری یعنی لکه بینی شود که ممکن است با درد نیز همراه باشد.

نام این فرآیند خونریزی لانه گزینی است. این اتفاق حدودا بین ۶ تا ۱۲ روز پس از لقاح تخمک رخ می‌دهد.

درد این خونریزی بسیار مشابه درد شروع قاعدگی است، به همین دلیل بسیاری از زن‌ها این درد و خونریزی را با شروع پریودشان اشتباه می‌گیرند.

البته خون مربوط به لانه گزینی از خون پریود روشن‌تر و شفاف‌تر است.

در کنار خونریزی، ممکن است خروج ترشحات سفید و شیری رنگ از واژن مشاهده شود. این ترشحات مربوط به ضخیم شدن دیواره‌ی واژن هستند که بلافاصله پس از لقاح تخمک شروع می‌شود.

این ترشحات که می‌توانند در طی دوران بارداری نیز وجود داشته باشند، کاملا بی‌خطر هستند و نیاز به اقدام درمانی نیست. اما اگر این ترشحات بدبو باشند و یا باعث احساس خارش و سوزش شوند، باید به پزشک زنان مراجعه کنید.

ترشحات بدبو و خارش دار ممکن است علامتی از وجود عفونت باکتریایی و یا قارچی باشد.

از دیگر علائم و نشانه‌های اولیه‌ی بارداری و حاملگی، وقوع تغییرات در پستان‌ها است. پس از نزدیکی و انجام لقاح، سطوح هورمون‌های زنانه به سرعت تغییر می‌کنند.

به دلیل تغییرات هورمونی، طی یک تا دو هفته‌ی ابتدایی، پستان‌ها ورم کرده و دردناک می‌شوند. و یا هنگامی که آن‌ها را لمس می‌کنید سنگین‌تر و پرتر احساس می‌شوند.

همچنین هاله‌ی اطراف نوک پستان‌ها (نیپل) که آرئول (Areola) نامیده می‌شوند نیز تیره‌تر خواهند شد.

البته عوامل دیگری نیز می‌توانند موجب تغییرات در پستان‌ها شوند. اما به خاطر داشته باشید که اگر این تغییرات به علت علائم و نشانه‌های اولیه‌ی بارداری باشد، تغییرات برای هفته‌ها پایدار باقی می‌مانند.

احساس خستگی طی دوران بارداری کاملا طبیعی است و از روزهای اولیه مشاهده می‌شود. معمولا یک هفته پس از لقاح، احساس خستگی شدیدی در زنان بروز پیدا می‌کند.

علت این رخداد سطح بالای هورمون پروژسترون است. البته عوامل دیگر نظیر کاهش قند خون، کاهش فشار خون نیز در این امر دخیل هستند.

اگر خستگی مربوط به نشانه‌های بارداری باشد، لازم است زیاد استراحت کنید و غذاهای غنی از پروتئین و آهن مصرف کنید.

شاید معروف‌ترین و شناخته شده ترین علامت بارداری در هفته‌ی نخست، حالت تهوع (اوغ زدن) باشد که در هر زنی مشاهده نمی‌شود.

دلیل اصلی بیماری صبح یا حالت تهوع مشخص نشده است اما تاثیر هورمون‌ها در این موضوع قابل مشاهده است. حالت تهوع مربوط به بارداری در هر زمانی از روز می‌تواند رخ دهد اما صبح‌ها شایع‌تر است.

در برخی از زنان ویار دوران بارداری یا طلب کردن غذایی که مشاهده می‌کنند دیده می‌شود. ویار نیز با تغییرات هورمونی در ارتباط است.

ضمنا از سلامت غذایی که مصرف می‌کنید اطمینان حاصل کنید و رژیم غذایی سالمی را انتخاب کنید تا از برآورده شدن احتیاجات ضروری و مهم بدن خودتان جنین مطمئن باشید.

اولین علامت واضح و مشخص بارداری، پریود نشدن و عقب افتادن عادت ماهانه است. در واقع زنان پس از مشاهده‌ی این علامت به سراغ تست بارداری می‌روند.

اما هر پریود از دست رفته‌ای به معنی باردار شدن و حاملگی نیست.

همچنین ممکن است طی بارداری، خونریزی تجربه کنید. اگر در حال گذراندن دوران بارداری هستید باید در این زمینه با پزشک زنان خود مشورت کنید تا نسبت به عوامل خطر کاملا آگاه باشید و بدانید کدام خونریزی طبیعی است و کدام یک خطرناک.

سایر عواملی که غیر از بارداری می‌توانند باعث عقب افتادن پریود شوند عبارتند از:

اما اگر پریود نشدن، پس از نزدیکی رخ داده است حتما تست بارداری انجام دهید.

حاملگی باعث بهم خوردن تعادل هورمونی می‌شود که متعاقب آن علائم زیر نیز ممکن است دیده شوند:

یک خانم باردار ممکن است تمام و یا برخی از علائم و نشانه های بارداری و آبستنی که در این مطلب عنوان شد را در خود مشاهده کند.

توجه داشته باشید که اگر این علائم در شما به صورت آزاردهنده بروز پیدا کردند حتما با پزشک متخصص زنان خود مشورت کنید.

سلام ممنونم از مطلب مفیدتون

محصولات و کتابهای آموزشی عصرعلم را در این بخش مشاهده کنید.

ورود به فروشگاه

با کسب مهارت به صورت کاربردی، برای خودتان کار و درآمدزایی ایجاد کنید!

لیست دوره ها

راهنمای لغو عضویت

© ۱۳۹۷-۱۳۸۸ تمامی حقوق مادی و معنوی بر اساس موارد ذکر شده در مرام‌نامه‌ی عصرعلم محفوظ می‌باشد.

اگر به تازگی به فکر باردار شدن افتاده اید و یا در این زمینه سوالی در ذهنتان ایجاد شده است، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات سایت بپرسید تا کارشناسان مامایی نی نی کده به سوالات شما پاسخ دهند.

در زیر هر یک از مطالب سایت، محلی برای نوشتن نظرات وجود دارد. لطفا سوال خود را زیر مطلبی بنویسید که مرتبط با سوال شماست. به طور مثال:

ما هم سعی میکنیم در کمتر از یک هفته، به سوالات شما پاسخ دهیم. پاسخ هر سوال، زیر سوال ظاهر خواهد شد. در ضمن ایمیل خود را نیز به درستی وارد کنید. زیرا پاسخ مشاور، به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد. (توجه: هرگز اول ایمیل www نگذارید)

پاسخ شما معمولا در کمتر از سه روز داده می شود. پاسخ های کارشناسان مامایی نی‌نی‌کده‌‌، در حد راهنمایی‌های کلی می باشد و برای معاینه و یا دریافت دارو باید با پزشک خود ملاقاتی ترتیب دهید و قبل از مصرف هر دارویی، با پزشک خود مشورت کنید.

مطالب بارداری ما را در کانال راهنمای بارداری تلگرام دنبال کنید.

مطالب آموزشی کودک را نیز در کانال کودک ما دنبال کنید.

سلام من از یازدهم تیر تابیستم چند بار نزدیکی داشتم اما بیست هشتم پریود شدم بادرد زیاد و خونریزی شدید ک باهمیشه فرق میکرد درحالی ک باید سوم پریود میشدم میخواستم ببینم ک من مشکلی دارم

اگر درد های شدید و خونریزی با لخته و تکه بزرگ بود احتمال اینکه باردار شده بودید و دفع شده باشد، است و شاید هم فیبروم داشته باشید، حتما سونو لگن انجام دهید.

سلام…من هفته قبل دچار سوزش ادرار شدم.. به دکتر مراجعه کردم که به من سه تا قرص دادن که الان دارم استفاده میکنم.. برای بارداری هم اقدام کردم . تاریخ پریودیم اول ماه بود که الان سه روزه به تاخیر افتاد با دکترم صحبت کردم که آیا این قرصا در تاخیر پریودی موثر هست یانه که جوابشون منفی بود… اگه الان از بی بی چک استفاده کنم جواب می گیرم یا نه؟ و اینکه اگه بخوام بی بی چک بزنم باید قرصا رو قطع کنم؟

سلام، اگر قرص هورمونی بوده که باعث تاخیر پریود میشود وگرنه خیر! تا یک هفته دیگر میتوانید از بی بی چک استفاده کنید و برای بی بی چک نیاز به قطع قرص نیست!

سلام 28سالمه تنبلی تخمدان دارم وپریودم نامنظمه 15خردادپریودشدم دیگه نشدم25تیرسونودادم توش یه توده12میلی متری بودبی بی چک زدم منفی بودازسی تیربه مدت سه روزلکه بینی داشتم میخواستم راهنماییم کنیدکه لکه بینی براچی بود؟ایاپریودحساب میشه؟

سلام، بله عزیزم میتونه پریود باشه ولی اگر ادامه دار نبود تست بارداری انجام دهید!

سلام .من دیشب نزدیکی داشتم بدون استفاده از کاندوم و منی داخل واژن ریخته شد ولی سریع شستشو انجام شد و ۸روز دیگه تا پریودم مونده ایا امکان بارداری وجود داره ؟

سلام خسته نباشد من ۲۶سالمه حدود ۵ماه ازدواج کردم میخوام برا بارداری اقدام کنم. فاصله پریودم ۲۸روز . روز تخمک گذاریم کی هست؟چطوری حساب کنم

مقاله “تخمک گذاری چیست” را بخوانید.

سلام خسته نباشید ۲۴سالمه یه دختر ۴ساله دارم الان هم باردارم ۵هفته هستم چه قرص و ویتامین ها بخورم

مکمل های روتین تا هفته 16 فروس سولفات و فولیک اسید و بعد از هفته 16 مکمل یدوفولیک مصرف کنید، البته باید حتما برای دریافت مکمل تحت نظر پزشک یا شبکه بهداشت باشید.

سلام من بی بی چک گذاشتم جواب مثبت شد بعد ازمایش بتا معمولی دادم مثبت شد و عددش ۴۵۰بود بعد تیتر بتا دادم جواب مثبت و عدد۱۲۰۰شد سونو واژینال و معمولی رفتن گفتن باردار نیستید و ساگ حاملگی در شما دیده نمیشه خواهشا کمک کنید خسته شدم از این همه ازمایش

عزیزم باید لوله های رحمی، تخمدان، صفاق و… توسط پزشک رادیولوژی چک شود و فقط به سونو رحم اکتفا نکنید و تیتر را هم هر 48 ساعته چک کنید و به پزشک متخصص مراجعه کنید!

سلام بنده 3سال ازدواج کردم. اقدام به بارداری کردم منفی بود سونوگرافی رفتم گفت فولیکول 5میلی گفتن خیلی کم تخمدانتون ضعیف یه ماه پریود نشدم 4تا آمپول دادن که بزنم گفتن یا پروید میشی یا به فرض اینکه باردار باشی جاش محکمتر میشه 4روز از آمپول. زدنم گذشته هنوز پریود نشدم استرس دارم چرا باردار نشدم

عزیرم زود آزمایش دادید، باید یک هفته تا ده روز بعد از عقب افتادن پریود تست بتا دهید تا مشخص شود!

سلام.من ۱۷سالمه همسرم۲۳.۵ماهه که ازدواج کردم.دیروزنزدیکی داشتم ومنی به داخل واژنم ریخت.امروزلکه های نارنجی رنگ دیدم وشکمم هم دردمیکنه.ممکنه علائم بارداری باشه؟؟لطفاجواب بدید خیلی نگرانم

خیر عزیزم، اگر لکه بینی بعد از نزدیکی مشاهده کردید، میتونه بعلت عفونت، پولیپ یا هر علت دیگری باشد، باید سونو واژینال انجام دهید.

سلام من الان ۴ روز پربودیمه میخواستم بزارم باردار بشم پنج ماه هم هست ازدواج کردم میشه منو راهنمایی کنید ممنون

من میخوام باردار شم . من هرروز ۱ دونه قرص تیرویید لووکسین مصرف میکنم. سنمم ۳۰ شوهرمم ۳۰ سالشه دوتا از خواهرام بچه زیاد سقط میکنن دکتراهم میگن مشکلی ندارن من خیلی استرس دارم خدایی نکرده منم اینطوری بشم بخاطر همین میخواهم اقدام کنم

عزیزم قرص لووکسین هیچ مشکلی برای بارداری و جنین ندارد و شما میتوانید بدون استرس اقدام کنید و سقط اقوامتان ربطی به شما ندارد، نگران نباشید!

سلام خسته نباشین،ممنون میشم ب سوالم پاسخ بدید و اسوده خاطرم کنین
نزدیک عادتم بود ک با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم فقط احتما اینکه رو واژنم مایع منی ریخته باشه هست الان ۱ماه از عادتم میگذره ۲بار تست بی بی چک زدم اما منفی بوده
ناگفته نمونه ۱ماه قبل رابطم عمل بینی هم داشتم و قرصای انتی بیوتیک و الرژی مصرف کردم
احتمال بارداریم هست یا نه؟؟هیچ علایم بار داری هم فعلا ندارم

سلام ممنون، عزیزم اگر پریود شدید که دیگه بارداری اتفاق نیفتاده، و چون نتیجه تست منفی بوده پس مطمئن باشید که اصلا باردار نیستید و نگران نباشید!

سلام من هفت روز پیش رابطه محافظت نشده داشتم همون موقع قرص اورژانسی خوردم و امروز باز هم رابطه محافظت نشده داشتم خودمم دوست دارم باردار بشم و این بار قرص نخوردم احتمال بارداری من هست؟هنوز پریود نشدم

احتمال بارداری خیلی کم هست، چون اثر قرص اورژانسی در بدنتان وجود داشته ولی باز هم میتونه اتفاق بیفته!

سلام خسته نباشید من ۴ سال جلوگیری داشتم الان چند ماه اقدام به بارداری کردم دکتر دوره ۳ ماهه کلومیفن و دوفاستون بهم داده این ماه آخر کلومیفنم رو که از شب ۵ عادت به مدت ۵ شب شبی ۲ مصرف کردم حالا میخواستم بدونم دوفاستون رو که ماه آخر هست مصرف نکنم مشگلی پیش میاد لطفا رهنماییم کنید ؟

ممنون، مشکل که پیش نمیاد ولی کمک کننده خوبیه، پس توصیه میکنم استفاده کنید.

سلام خسته نباشید بنده الان اواسط تیر ماه نزدیکی داشتم و آب منی رو شوهرم ریخت تو و منم همیشه پریودیام نامنظمه و باید اوایل مرداد پریود میشدم ک الان 7.8 روزه عقب زدم ولی تست و آزمایش دادم میگه حوابش منفیه ولی پیش دکتر رفتم سونو درون واژنی کردتم گفت یچیزی مثل لخته خون یا مثل کیسه آب بخواد تشکیل بشه نمیدونم دقیقا ک مشکوکه توی رحمتون دیده میشه ک برام آزمایش نوشت جواب منفی بود ک هنوز نرفتم پیشش تستم میزنم میگه ک منفی یعنی چی آخر باردارم یعنی یا نه و همش حس تهوع دارم مثلا حس خفگی یهو میکنم یا این که مثل قبل پریودی درد شکم پیجش یا درد کمر دارن اونجوریم ولی اصلا هیچی مشخص نیست این وسط

ممنون! عزیزم شما حدود یک هفته دیگر سونو انجام دهید و آزمایش را تکرار کنید و اگر جواب منفی بود باردار نیستید و اگر جواب تیتر نسبت به ازمایشات قبل افزایش داشت، باردار هستید!

سلام من 27 سالمه وزنم 59 هست … دوره پریودی نامنظمی دارم حتی در مجردی .. در حال حاظر دو ماه از پریودیم گذشته .. اقدام به بارداری کردم .. احتمال باردار شدنم چند درصده؟؟؟

عزیزم میتونید برای منظم شدن از قرص دوفاستون بمدت سه دوره مصرف کنید و اینکه اگر تنبلی تخمدان و مشکلات دیگر ندارید، بی نظمی تأثیری ندارد و احتمال باروری بالاست!

?Ssss?:
سلام وقت بخیرخانم دکتر..من قاعدگیم نامنظم بودسونودادم جوابش خوب بوددکتریه آمپول برام نوشت براکه پریودبشم بعدقرص مدروکسی پروژسترون گفت از14پریودی شروع کن تا10روزمنم همینکاروکردم یه قرص دیگه مونده بودبخوردم پریودشدم یعنی ٨روزدیگه تاپریودیم مونده بودولی شدم…ولی مثل دوران پریودیم خون نمیبینم کمتره ولی دردکمروشکم زیاددارم..به نظرتون دلیلش چیه؟براحاملگیم اقدام کردم…ممکنه حامله باشم؟؟؟

سلام ممنون، عزیرم گاهأ از عوارض قرص های پروژسترونی درد شدید موقع پریود و حتی قطع پریود و کم شدن خونریزی است، اما اگر لکه بینی خیلی کم مشاهده کردید حتما باید تا دو هفته دیگر تست بارداری انجام دهید!

سلام من ۲۳ سالمه و وزنمم ۵۰. یک ساله ک ازدواج کردم و بارداری نداشتم آزمایشات قبل بارداری هم دادم و سالم بودم و عادت ماهانم هر ۲۸روزه این ماه رفتم پیش ماما بهم ویتامین ای و کلومیفن و مدروکسی پرژسترون داد تو ناحیه تخمدانام خیلی احساس سنگینی و درد دارم اشتها هم ندارم حالت تهوع هم دارم ممکنه حامله باشم در ضمن برا شوهرمم ویتامین ای ۴۰۰ و یوهمبین داد ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی استرس دارم ۷روز دیگه ب پریودیم مونده

عزیزم این علائم هم میتونه از عوارض قرص ها باشه و هم بارداری، و از انجایی که بارداری فقط با نتیجه تست تأیید میشود، نمیتوان گفت باردار هستید یا خیر! باید تا زمان پریود صبر کنید و تست انجام دهید تا تایید شود!

سلام روز اول پریود رابطه داشتم با خونریزی خیلی زیاد، مایع منی کامل داخل واژن ریخته شد و بدون هیچ عجله ای و با تمانینه خیلی دیر خودمو شستم.
از روز بعدش خونریزیم کم شده
چون خیالم راحت بود هیچ قرصی مصرف نکردم
اما الان که روز سومه نگرانم چون چن جا شنیدم احتمال بارداری هست
سیکل من بین ۲۶ تا ۲۷ روزه
لطفا راهنمائیم کنید

بله عزیزم، حتی در زمان پریود هم امکان بارداری وجود داره، چون تخمک گذاری هر زمانی میتونه اتفاق بیفته! اگر کمتر از پنج روز از رابطه میگذره سریعا دو قرص اورژانسی همزمان استفاده کنید، وگرنه باید صبر کنید تا زمان پریود بعد و تست بارداری دهید!(البته احتمال بارداری خیلی کمه ولی ممکنه)

سلام
من ۲۳ سالمه و همسرم ۳۱ سالشه ک ۵ ساله ک ازدواج کردم
پریود های نامنظم و تنبلی تخمدان دارم
ب پزشک مراجعه کردم و قرص دوفاستون بهم داد ک البته با مصرف این قرص پریود های منظمی دارم ، سیکل پریود هام ۶ روزه هست ، و وزنم ۸۰ ، قدم ۱۶۵
الان میخوام برای بارداری اقدام کنم
چگونه باید زمان تخمک گذاریی رو محاسبه کنم ؟!
برای بارداری باید چیکار کنم ؟!
آیا این مشکل باعث ناباروری من خواهد شد ؟!

عزیزم اول اینکه شما باید وزن خود را کم کنید و حدودا 10-12 کیلو اضافه وزن دارید، چون افزایش وزن به تنبلی تخمدان و ناباروری کمک میکنه! دوم اینکه سیکل به معنی فاصله ی بین روز اول قاعدگی تا روز اول قاعدگی بعدی است، نه مدت خونریزی! زمان تخمک گذاری تقریبا وسط سیکل است و شما باید اقدام کنید و اگر نتیجه نگرفتید پزشک برایتان دارو تجویز میکند!

با سلام و خسته نباشید،من دختر 31 ساله ومجرد هستم 27 خرداد رابطه بدون دخول داشتم ولی آب منی رو موقع ارضا شدن روی واژنم ریخت و بعد با دستمال پاک کرد 10 خرداد هم آخرین پریودم بود من همیشه 4 تا 6 روز پریودم جلو میفته و همیشه کاملا منظمه،این دفعه دیدم پریود نمیشم یعنی فک میکردم4 تیر باید پریود بشم چون ترسیده بودم دو سه روز سیاهدانه خوردم و 6 تیر پریود شدم(دوره پریودم28 روز شد ) و دوباره در 31 تیر پریود شدم( دوره پریود 26 روز میشه) بعد از دومین پریودم شکمم انگار باد کرده ،یبوست هم گرفتم (البته بگم که بخاطر این موضوع به شدت استرس کشیدم شاید واسه اونه )سر درد بسیار شدیدی پیدا کردم یعنی هم گردن و هم سر شانه هام مخصوصا یک طرفش خیلی درد میکنه دیروزم بی بی چک زدم منفی شد (48 روز بعد رابطه ) حالا سوالم اینه اینکه بی بی چک منفی شد نشانه منتفی بودن حاملگیه؟منظورم حاملگی خارج از رحمه آخه شکمم و گردن و سر و سرشانه م خیلی درد میکنه چون مجردم هستم خجالت میکشم برم آزمایش بدم ،دو روز پیش رفتم پیش متخصص زنان روم نشد رابطه رو بگم گفتم شکمم درد میکنه با دستگاه سونوگرافی که تو مطبش داشت نگاه کرد هیچی ندید گفت کیستم نداری ،نمیدونم چیکار کنم از استرس تمام زندگیم نابود شده ،احساس مریضی و تب میکنم

سلام من ۲۵ سالمه ۶۲ وزنمه ۲ونیم ساله ازدواج کردم قصد بارداری دارم دوره پریودمن ۲۸ روزه اس ومدت خونریزیم ۱۰ روزه اس ۳۰ تیر پریود شدم ۸ مرداد پاک شدم ودرتاریخ ۱۰ و۱۱ و۱۴ مرداد نزدیکی داشتم ایا زمان نزدیکی درست بوده ؟ امکان بارداری هست؟

بنده ١٧تير اولين روز قاعدگيم بود و ٢٦تير رابطه با نامزدم داشتم كه فقط نگرانى باردارى با پيشاب رو داشتم كه بيست و شش ساعت بعد از رابطه لونژيل١.٥ خوردم
دقيقا يك هفته بعد يعنى ٣مرداد دچار خونريزى شدم و اين خونريزى در حال حاضر دوازده روزى هست كه ادامه داره
دوره هام به صورت عادى هفت روزه بوده
با وجود خونريزى ممكنه باردار باشم؟ و اين كه اين خونريزى تا كى ادامه خواهد داشت؟

عزیزم شما باید سونو انجام دهید و اگر سونو نرمال بود، میتونه خونریزی بعلت عدم تخمک گذاری و مصرف قرص باشه!

سلام وقت بخیر من 27 سالمه …یه پسر دوساله دارم …اقدام به بارداری کردم …آزمایش قبل بارداری انجام دادم سالم بود فقط عفونت رحم داشتم که بآ دارو حل شدش تاریخ پریودیم 28 روز…سه ماهه اقدام کردم ولی باردار نشدم …میشه راهنمایی کنین

ممنون! عزیزم سه ماه که نگران کننده نیست، ولی چون سابقه عفونت رحم دارید بهتره یه عکس رنگی از رحم بگیرید که اگر چسبندگی باشد باز شود و علت مشخص شود!

وقتی پریود رخ میده، یعنی باردار نیستید.

مقاله تخمک گذاری رو بخونید.
درضمن ، تا یکسال تلاش برای بارداری طبیعی است و اگر ماه اول و دوم باردار نشدید نگران نباشید.

سلام و خسته نباشید ممنون از پاسخگوییتون
1_اگه بی بی چک منفی بشه آیا بارداری خارج رحم هم منتفیه؟ یا ممکنه معلوم نشه ؟!
2_در بارداری خارج از رحم پریود منظم اتفاق میفته؟!

ممنون! اگر تست منفی باشد، بارداری خارج از رحم وجود ندارد و خارج از رحم علائمی شبیه به بارداری دارد و پریود اتفاق نمیفته، به این نحو که پریود شما عقب میفته و جواب تست مثبت، اما میتواند علائمی مثل درد در پهلو و حالت گیجی شدید دهد و فقط با سونو مشخص میشود!

سلام.خسته نباشیدخانم دکتر. من ۲۳سالمه۲ساله ازدواج کردم.الان۳ماهه اقدام کردم واسه بارداری.من همیشه پریودی هام مرتب مرتب بودن.این ماه باز دقیق موقع پریودیم پریود شدم.ولی ۷روز پریودیم همش لک قهوه ای بودد.بعدش قطع شد.ولی تو اون۷روز همش تخمدان سمت چپم دردمیکرد..۲روز قبل پریودی بی بی چک زدم منفی بود.سوال من اینه اگر حامله نیستم پس چرا این تغییرات را داشتم.لازمه درمان خاصی انجام بدم؟خیلی نگرانم.ممنونم راهنمایی کنید

عزیزم جای نگرانی نیست! دوباره تست انجام دهید و اگر منفی بود، احتمالا در ماه گذشته مصرف آنتی بیوتیک، تغییر رژیم غذایی یا تغییر آب و هوا داشتید و باعث تغییر در پریودتان شده! اگر در ماه بعد هم تکرار شد، سونو انجام دهید!

سلام وقت بخير،من٣٢ساله هستم٣ماه هست اقدام كردم هرماه پرسودهام٤روز جلو ميوفته و سيكلم هم٢٨روز است،منتها هربار كيت ميذارم تخمك گذاريم روز١٤نيست من روز٢٠/٢٢سيكلم تخمگ گذاري دارم بر اساس كيت هايي كه گذاشتم،امكان داره استثنايي باشه روز تخمك گذاري بهضي ها متفاوت باشه؟و من روز١٤پريودم سونو واژنال دادم كه كيستام رو چك كنم دكتر گفت در روز١٤تخمدانم هنوز كوچيكه و به نظرم تخمك گذاريم طبق كيت درسته.و اين ماه روز٢٦كيت دوتا خط نشون داد ولي شب پريود شدم.من چرا اينجوري ام؟??

عزیزم تخمک گذاری اصلا قابل پیش بینی نیست و بارها گفتم که در هر زمانی از سیکل میتونه اتفاق بیفته! شما چون اواخر سیکل تخمک گذاری دارید باید بلافاصله که کیت مثبت شد و به محض پاک شدن اقدام کنید! البته میتونید از روزی که پاک شدید تا زمان پریود، یک شب درمیان نزدیکی داشته باشید تا انشاالله باردار شوید!

سلام من ۲ ساله ازدواج کردم همیشه تاریخ پریودام‌منظم بوده ۲۷ الی ۲۸ روزه ،،،اخرین باری که پریود شدم ۲۰ تیر بود امروز ۵ روز که پریود نشدم خیلی نگرانم منو شوهرم امادگی بچه نداریم فعلا بی بی چک هم زدم منفی بود جرات ازمایش هم ندارمچیکار کنم لطفا زود خبر بدید

عزیزم صحت بی بی چک خیلی زیاده، نگران نباشید، استرس باعث عقب افتادن میشود، ولی حتما آزمایش هم انجام دهید و اگر منفی بود، پزشک برایتان دارو تجویز میکند تا پریود شوید!

سلام

خسته نباشد

راستش من علاقه خیلی زیادی به بچه دوقلو دارم

میخواستم بدونم که منو همسرم بدون اینکه قرص یا دارویی مصرف کنیم میشه دوقلو بچه دار بشیم؟

یا حتما باید قرص مصرف‌کنیم؟

آیا بدون اینکه تو سابقه مادری من سابقه دوقلوزایی باشه‌هم میشه بچه دوقلو به دنیا آورد؟

درضمن در خانواده مادری من دختر عموی مادر دوقلو باردار بود

در خانواده پدری بنده هم عمه پدر من و در خانواده همسرم هم دایی همسرم دوقلو هستند

من و همسرم‌هم با هم نسبت فامیلی داریم

ممنون، عزیزم ارث قوی و شدیدی ندارید و هرچند هم که اگر داشتید باز هم اتفاقی بود! احتمال دوقلویی خیلی کمه و روش طبیعی وجود ندارد ولی میتوانید از روش های دارویی کمک بگیرید!

سلام خسته نباشین…
من و شوهرم یه ماه و نیمه جلو گیری نداریم و الان تقریبا ده پونزده روزه سینه هام تیر میکشن و خارش دارن،ترشحاتمم زیاد شده‌،تند تند میرم دسشویی ولی یه جورایی یبوستم دارم و همش دل پیچه و دل دردم و احساس نفخ دارم.
ممکنه باردار باشم؟
کی باید تست بزنم؟
ممنون از شما❤

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید

استفاده شما از این سایت به منزله پذیرش قوانین نینی کده است
: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی دارند و توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
تماس با نی نی کده

© کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نی نی کده میباشد . کپی طرح سایت جرم محسوب شده و پیگیری قضایی خواهد داشت. کپی برداری از مقالات جهت استفاده تجاری، بدون هماهنگی با مدیران سایت ممنوع بوده و دزدی محتوای معنوی تلقی می گردد.

کپی بخشی از مطالب سایت (و نه کل مطلب) جهت رفرنس دادن، فقط با قراردادن لینک مستقیم به سایت نی نی کده مجاز است. طراحی توسط ماکرومدیا10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *