چجوری دوست پسرمو امتحان کنم
خانه

موبایل

 

1. روز اول آشنایی با یه پسر , اتفاقا شما یه رستوران خیلی خوب می شناسین که می تونین دو نفری اونجا بیشتر صحبت کنین ! تو منو این رستوران ارزون ترین قلم ۱۵هزار تومنه که اونم سالاد فصلشه !! البته اگه روز اول نباشه و صمیمی تر شده باشین باهمدیگه , می تونین با توجه به درجه ی گاگول بودن پسر مورد نظر , یک , دو یا چند نفر از دوستای گشنه تون رو همراه ببرین 03 بهرحال یه سفره ایه تو یه رستوران خوب و شیک ,دور هم پهن شده دیگه ,چرا دوستاتون استفادشو نبرن ؟!

 

2. رو گوشی شما , همه دخترن و فقط یه عشق دارین و بهش وفادارین ! ولی قضیه از این قراره که یه سری renameها صورت گرفته تو contact list گوشیتون ! مثلا سعید شده سعیده , رضا شده رزا , اکبر شده آلاله , منوچهر شده مهنوش , فرشاد شده فریبا و… البته ناگفته نماند که با هرکدومشون که قرار دارین , گوشی می ره رو offline و اسم اون یه نفر,به مدت یک روز,rename می شه به “Ejgham”! 40

 

 

3. گوشی شما همیشه مشکل memory داره و در کمال ناباوری SMS هاش خودی به خود پاک می شن ! و وقتی یکی از دوست پسراتون بخواد گوشیتون رو بگرده , فقط یه مشت اسم دختر و چند SMS آخر خودش رو می بینه , چون بقیه message ها خیلی ناگهانی پاک شدن !

 

4 . وقتی یکی از دوست پسراتون بهتون زنگ می زنه و احیانا پیغام ” مشترک مورد نظر در حال مکالمه است” رو می شنوه , ایرانسل یا همراه اول قاطی کردن و همچین خبرایی نبوده اصلا ! و شما اون ساعت رو خوابیده بودین جون عمه ی محترمتون! برای محکم کاری , می تونین وقتی بعد از اتمام مکالمه ی قبلیتون ( اوا ببخشید ! قاطی کردن ایرانسل و اینا ) دوباره دوست پسر پشت خطیه زنگ زد , با صدایی خواب آلود گوشی رو بردارین و بگین : ” ا. . .لو . . . خواااب بووودم عجقم !! “

 

5 . شما هروقت که بیرون هستین , نمی دونم چرا یادتون می ره شارژ (اعتبار) بخرین !30 و نصف شب ساعت ۱ به یکی از دوست پسراتون که مطمئنین کارت شتاب با رمز دوم داره , تک زنگ می زنین که بهتون زنگ بزنه و بهش می گین : ” عجیجم ؟ من یادم رفت شارژ بخرم . یکی برام می خری لطفا ؟ فردا می خرم و پس می دم بهت ! ” شایان ذکر است که این “فردا” هرگز از راه نخواهد رسید

 

6 . اگه دوست یکی از دوست پسراتون , شما رو با یه پسر دیگه دست تو دست وسط خیابون ببینه و بره به دوست پسرتون بگه, شما شونصد جور قسم و آیه ی آماده کرده دارین که ثابت کنه اون پسره دوست پسر شما نبوده و دوست پسر دوستتون بوده و فقط داشته با شما سلام علیک می کرده . می تونین برای تکمیل شدن عملیات Kharing (!!!) یکم بغض کنین پشت تلفن21 و بگین : ” دلت میاد ؟ آره ؟ دلت میاد به من که این همه بهت وفادارم , تهمت بزنی ؟ خیلی بدی ! دلم شیکست ! ” و در نهایت دوست پسر از همه جا بی خبرتون , می ره سراغ دوستش و می زنه تو گوشش که چرا آمار الکی از دوست دختر وفادارش (!) بهش داده و از شما هم کلی معذرت خواهی می کنه بابت تهمتی که بهتون زده !

 

7 . شما دختر خانوم گرامی , هیچ جوره قانع نمی شین و به خودی و غیر خودی رحم نمی کنین ! بعنوان مثال اگه دوستتون (دختر) ازتون دعوت کرد که به یه مهمونی که دوست پسرش راه انداخته , برین , تمام سعی خودتون رو می کنین که دوست پسر دوستتون رو از چنگش دربیارین و مال خودتون بکنین! یه کوچولو ناز و عشوه وسط مهمونی و چشمک های آنچنانی به دوست پسر دوستتون, می تونه یه پسر دیگه به contact listگوشیتون اضافه کنه ! البته پسر که چه عرض کنم , داریوشه ولی اسمش “درسا” save می شه !!

 

8 . همینتون مونده که یه سیستم GPS پیشرفته رو ماشینهای دوست پسراتون نصب کنین و هروقت می خواهین برین جایی , از روی اون , نزدیک ترین دوست پسر به مکان فعلیتون رو شناسایی کنین و بهش زنگ بزنین و ابراز دلتنگی شدید کنین و بگین همین الان می خوام ببینمت ! و وقتی اومد دنبالتون, هنوز ۲۰۰متر نرفته ,بگین که : وااای ! الان یادم اومد! من باید برم آرایشگاه ! منو می رسونی لطفا ؟ و اون آژانس…(ببخشید! اشتباه شد! آژانس نه ! دوست پسر) شما رو از جنوب شهر تا شمال شهر می بره ! اصلا تو این گرونی ,چه کاریه که پول تاکسی تلفنی بدین ؟!!

 

9 . وقتی سوتی دادین ( البته شما که حرفه ای هستین! ولی بر فرض محال دیگه! … ) و دو تا از دوست پسراتون از وجود همدیگه مطلع شدن , فوری یه زنگ به بنگاه اتومبیل بزنین و brand و مدل و اسم ماشین هر دوتاشون رو به ایشون بگین و قیمت روز دربیارین !! مثلا اگه ماشین اولی ۴۹میلیون تومن بود و ماشین دومی ۴۹میلیون و ۲۰۰هزار تومن !!! , فوری اولی رو فدا و قربانی دومی کنین و بگین اون مزاحمتون بوده و شما عاشق دومی هستین !

 

10. رو یه کاغذ , یه جدول دو ستونه درست کنین و مثلا بنویسین :

هوشنگ ::: سحر // علی ::: آناهیتا // سعید ::: فرنوش و …

حالا اینا چی هستن ؟ از شما بعیده ! شما که استاد ما هستین ! اینا اسم شما برای هر پسره ! مثلا اسم خودتون رو به آقا هوشنگ , سحر گفتین ! این مورد خیلی لازمه ! چون با توجه به کثرت دوست پسراتون 40 ممکنه یادتون بره به کی چه اسمی گفتین ! اسم واقعیتون ممکنه کلثوم , سکینه یا هر چیزی باشه !

 

11. هرشب یه SMS آماده می کنین ! یه چیزی تو مایه های :

Behtarinam >biggrin< tak pesare zendegie man , ba hame vojudam male toam man , shabet bekheyr tanha mard e zendegie man

و اونو به هر ۶۰ تا پسر تو لیستتون send می کنین !

 

12. درنهایت , اگه روزی از همه ی اینها خسته شدین و احساس ترشیدگی بهتون دست داد , وقتی پسر دوست باباتون اومده خواستگاریتون و قرار شده تو اون یکی اتاق , دو تایی باهم حرفاتون رو بزنین , با یه صدای لرزووون به داماد (خواستگار) بگین که : ” را…را…راستشو بخواهین , من تا حالا با هیچ جنس مخالفی رو در رو حرف نزدم !! 10 برا همین خیلی از شما خجالت می کشم ! “

منبع:pat-o-mat.com


در ادامه بخوانید

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

چگونه امتحان کنیم ؟

(1/3) > >>

دریا:
سلامبنده در تاپیک ” حریم خصوصی زن و شوهر ” عرض کردم که به این جمله ” در زمان قبل از ازدواج بنا رو بر عدم اعتماد بگذارید مگر این که خلافش بارها و بارها بهتون ثابت بشه و بعد از ازدواج بنا رو بر اعتماد بگذارید مگر این که خلافش بارها و بارها بهتون ثابت بشه ” کاملا اعتقاد دارم و دلایل اعتقادم رو هم در همون تاپیک ذکر کردم .برای این که این اعتماد به دست بیاد باید کاری صورت داد .فردی از دوستان بنده بود که 4 سال با آقایی دوست بود و به ایشون اعتماد کامل داشت بدون این که ایشون رو امتحان کرده باشه و چیزی از ایشون که باعث شکش در این مدت بشه ندیده بود ولی پس از گذشت 4 سال دوستی شرایطی پیش اومد که این آقا خود واقعیش رو نشون داد و مشخص شد که به هیچ وجه فرد قابل اعتمادی نبوده .حالا سوال من اینجا اینه که قبل از ازدواج و در زمان نامزدی چه راههایی هست که ما بتونیم به صداقت و عدم صداقت و در واقع قابل اعتماد بودن یا غیرقابل اعتماد بودن طرف مقابلمون پی ببریم ؟چه جوری باید امتحان کنیم تا پس از مدتی بتونیم کاملا به همدیگه اعتماد داشته باشیم تا از عدم اعتماد در زندگی رنج نبریم  ؟

كريمي:
دوست عزيز ………… ممنون از طرح سوالتون………… البته راههاي زيادي وجود داره …… ولي به شرط اينكه دو طرف به خودشون اين فرصت را بدن كه بخواهند از يكديگر شناخت پيدا كنند و يا بقول معروف بخواهند و قصد داشته باشند (به معناي واقعي كلمه) كه از يكديگر شناخت پيدا كنند………. در غير اينصورت ………. فرضند اگر 6 سال هم با يكديگر دوست باشند ولي نتوانند جلوي احساسات بي مورد خودشون را بگيرند ……… هرگز همديگر را نخواهند شناخت! چرا؟ چون عشق و علاقه هاي بي منطق و بي اساس هميشه چشم انسانها را نسبت به ديدن حقايق مي پوشاند……….. و طرف مي بيند ولي چشم پوشي مي كند و يا عقيده دارد خود را سازگار مي كند و يا عقيده دارد طرف را عوض مي كند !!!!!!!!!!! در دوستي ها به دنبال ايده آل هاي ذهني خود نباشيد………. چون هميشه در طرف آن چيزي را مي بينيد كه در ذهنتان بعنوان ايده آل محسوب ميشود…………. بلكه هميشه بدنبال اين باشيد كه طرف مقابل چه ايده آلهايي دارد!؟ چه ملاكهايي دارد؟! چه نوع نگاهي دارد؟! البته اين مختص به كساني است كه امكان برقراري دوستي هاي مدت دار را داشته باشند……… والا با يك خواستگاري ساده كه تقريباً امكان شناخت يكديگر در حد صفر باقي مي ماند………..قرار نيست كسي را تست يا امتحان كنيم……… قرار نيست كسي را زير ذره بين بگذاريم………. كافي دو طرف حرف بزنند و خودشان را بارها و بارها در شرايط مختلف، زمانهاي مختلف، مكانهاي مختلف ………. ابراز كنند……… و فكر مي كنم اگر آن احساسات بي منطق آنجا نباشه ……. همه آدمها بتوانند خيلي راحت نتايجي را كه مي خواهند كسب كنند………البته بايد يادآور باشيم كه همه انسانها يك سري خصلتهاي نسبي نسبت به بعضي از مسائل دارند………… و هرگز نمي توانيم كسي را پيدا كنيم كه صد در صد نزديك به خواسته ها و عقايد ماست……… ولي حداقل مي توانيم اين ضريب را در حدود 70 درصد برسانيم…………. و وقتي كه ضريب اعتمادي 70 درصد ازدواج كرديم………. در زندگي زناشويي با مشكلات كمتري مواجه ميشيم………. يك مثال اينجا لازمه كه بزنم……… فرضند دو تا دختر و پسر در دوران دوستي از هر دري حرف مي زنند الا شراكت در مسائل مالي………. بعد كه ازدواج مي كنند…………. شاكي هستند كه چرا آقا همه چيز را به نام خود مي كند…….. در حاليكه او هم به همان نسبت درآمد دارد و كار مي كند!!!!!!!!!!! خوب چرا نبايد قبل از ازدواج در اين مورد بارها و بارها صحبت كنند چه در جمع و چه در خلوت تا به يك نتيجه كلي برسند؟؟؟؟؟ 

دریا:
خانوم کریمی اگه اشتباه نکنم منظور شما اینه که تنها کاری که در دوران دوستی یا نامزدی باید انجام بدیم اینه که باید بسیار منطقی صحبت کنیم و کاملا قصد شناخت داشته باشیم تا به نتایج خوبی برسیم .من با این صحبت شما کاملا موافقم ولی سوال من بیشتر در مورد مسئله اعتماد و خیانته که چه طور می تونیم بفهمیم که یه مرد یا حتی یه زن فرد متعهدی در زندگی خواهد بود و به قولی حتی اگه تنها خواست بره یه کشور اروپایی ما کاملا خیالمون راحت باشه . ( به نظرم این مسئله فقط از طریق اعتماد بدست میاد )یا چه سوالی بپرسیم ؟

كريمي:
ببين دريا جان …………. در اين مورد ………. هرگز نمي توانيم از طرف مقابل انتظار داشته باشيم ……… كه مثلاً تا آخر عمر طبق سوگندي كه در هنگام عقد بسته (حالا از عقد اسلامي بگذريم كه چنين سوگندي براي مردها وجود نداره!!!) حالا مي گيم طبق حكم انسانيت و وجداني كه با ما بسته است ………. فقط به ما متعهد باشد!!!!!!!! چرا؟ چون ممكنه به هر دليلي ……. حتي به دليل عدم توجه من بعنوان يك زن……… طرف مقابل از زندگي احساس خلاء عاطفي كند ……… يا نه مشكل اخلاقي پيدا كند……. يا هر دليل ديگه ……….. به نفر ثالث جذب شود……… حالا يا سهل انگاري و لغزشي بوده و بخواهد دوباره برگردد و جبران كند …… يا نه با منطق و دليل (موجه يا غيرموجه) خودش و بخواهد برود………..بنابراين فكر مي كنم در اين باره قبلاً توضيح داده شد…….. اينكه بايد ببينيم تو اون شرايط طرف مقابل چه احساس و چه قصد واقعي اي دارد……… اگر احساس مي كند ديگر قادر به زندگي با ما نيست……… پس بهتره براي نگه داشتنش تلاش بيهوده نكنيم……. اگر احساس مي كند اشتباهي كرده و بايد فرصت بدهيم…….. كه به حكم انسانيت مي توانيم فرصت بدهيم……… اگر فساد اخلاقي پيدا كرده است ……… كه كاملاً قضيه شفاف است…….. بنابراين دقيقاً نمي توانيم نسبت به اين قضيه اعتماد كامل پيدا كنيم……….. و بگوئيم او هرگز به ما خيانت نخواهد كرد……. بلكه تلاشمون را مي كنيم تا همواره اصل تعهد را از طرف خودمون رعايت كنيم……….. حالا اگه طرف مقابل وجدان داشته باشد! و از طرفي دليل موجه اي هم داشته باشد……… كه با همسر خود تمام مي كند و به دنبال تجربه بعدي مي رود……. اگر وجدان نداشته باشد………. بالاخره يكروز يكجا خيانت او برملا ميشود !!!!!!!!

black_rose:
سلام ميدوني دريا جان من واقعا به اين نتيجه رسيدم كه”قانون” دنيا “بي قانوني” است.من فكر ميكنم هيچوقت هيچوقت نميشه براي هيچ چيزي يه حكم رو در نظر گرفت و گفت مثلا با طي كردن اين شرايط به اين نتيجه ميرسيم.مثلا نه ميشه گفت فلاني صد در صد بچه دار نميشه ، نه ميشه گفت تو حتما بچه دار ميشي.نه ميشه گفت فلاني هيچ وقت معتاد نميشه چون لب به سيگار نزده ، نه ميشه عكسش رو ثابت كرد كه فلان معتاد هيچ وقت نميتونه ترك كنه چون صدبار بعد از ترك باز معتاد شده.يا هر چيز ديگه ايحتي حتي نميتوني بگي توي يه باد شديد زمستوني همه برگهاي فلان درخت ميريزنپس من فكر ميكنم كه هيچ تعريفي نيست كه بگي اگه من اين راهكارها رو عملي كنم و از اين طريق طرف مقابلم رو امتحان كنم و اونم سر بلند بيرون بياد همه چي حله.شايد كساني كه پرماجرا ترين جووني رو گذروندن به زندگي زناشويي تا پاي مرگ وفادار باشن و  شايد كسي هم پيدا بشه در نهايت وفاداري در سن 50 سالگي عاشق يه كس ديگه اي بشه و هيچ راه گريزي هم نداشته باشه.ياد ميوه ممنوعه افتادم……….براي همين من خودم فكر ميكنم بايد وقتي اعتماد كافي رو بدست اوردي و زندگي ات رو هم شروع كردي يه سري خصوصيات رو در خودت تقويت كني1-   توكل به خدا2-   اعتماد به نفس3-   اينقدر قدرت مند باشي كه اگه بر فرض محال هم همچين اتفاقي توي زندگي ات مثل طوفان پيش بياد و همه چي رو بهم بريزه تو خم نشي.حالا اين قدرت به نظرم جنبه هاي متفاوت داره كه يكي اش پشتوانه خانواده است. يكي ديگه اش پشتوانه ماليهاينكه تصميم بگيري خدايي نكرده در صورت بروز همچين اتفاقي ببخشي يا نبخشي رو به نظرم نميشه پيش بيني كرد، اما همين كه ادم قدرتمندي باشي ميتوني مطمئن باشي كه تصميمي كه خواهي گرفت تصميم درستيه چون از روي ضعف نيست.و يه چيز ديگه:هميشه سعي كن مثبت فكر كني ، معمولا وقتي ادم از چيزي بترسه به خاطر تلقيني كه ميكنه اون بلا سرش خواهد امد.موفق باشي عزيزم

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدیلابد منظورتان از «فهمیده» این است که بدانید پسری که صلاحیت و معیارهای یک همسر شایسته را داشته باشد چه کسی است و از چه راهی او را تشخیص دهیم؟
در ابتدا باید دانست که پسر فهمیده، سعی در برقراری ارتباط خیابانی و هوسرانی با دختر نمی‌کند. با دختر قرار و مدار در تنهایی نمی‌گذارد و سعی در طولانی کردن تماس و ارتباط‌ها، یا تلفن زدن… ندارد. پس از شناخت که از دختر مورد نظر به خواستگاری اقدام می‌کند و اگر شرایط خواستگاری را نداشت، ارتباط را ادامه نمی‌دهد، یا ایجاد مزاحمت نمی‌کند. اما اگر برای خواستگاری اقدام نمود، چگونه باید فهمید که او همسری شایسته و مناسب است؟
گام نخست شناخت ویژگی‌های یک همسر شایسته است و گام دوم تعیین مصداق یا راهکارهای شناخت و ارزیابی و تطبیق معیارها بر مصداق‌ها است.
اولین و مؤثرترین گام برای برخودار شدن از یک ازدواج موفق آن است که در مرحله انتخاب همسر، دقت و بررسی کافی انجام گیرد و گزینش همسر از روی آگاهی و با توجه به معیارهای صحیح انجام گیرد.
برخی از معیارها عبارتند از:
1ـ ایمان
اساسی‌ترین معیار در انتخاب همسر، عامل «ایمان» است. تجربه نشان داده است کسانی که فاقد تعهد ایمانی هستند، حتى اگر پیش از ازدواج مدت‌ها با هم آشنایی داشته باشند، پس از تشکیل زندگی مشترک به دلیل نداشتن ارزش‌های ثابت و واحد، نیز به علت نداشتن پشتوانه محکم درونی، با کوچک‌ترین عاملی پیوندشان سست شده، چه بسا از هم بگسلد.
2ـ خوش‌اخلاقی
زندگی کردن با افراد خشن،‌ بداخلاق، تندخو و کم‌ظرفیت بسیار مشکل است. افراد ریزبینی که در هر کار ریز و درشت دخالت می‌کنند و ایراد و اشکال می‌گیرند و می‌خواهند نظر خود تحمیل کنند، صلاحیت همسری ندارند.
3ـ اصالت خانوادگی
غالباً انسان سالم در خانواده سالم تربیت می‌شود،‌ از این رو برای شناخت روحیات اشخاص و ویژگی‌های اخلاقی آنان باید، در مورد خانواده آنها مطالعه نمود. شخصیت اخلاقی، معنوی و اجتماعی کسانی که در خانواده پاک و با فضیلتی که به حُسن معاشرت و رفتار با همسایگان و مردم اشتهار دارند و دارای کرامت نفسانی و سخاوت مالی هستند، عمق و اصالت بیشتری دارند، و به همین علت بیشتر قابل اعتمادند.
4ـ دوستان خوب
یکی از بهترین راه‌های شناخت افراد، آگاهی از وضع اخلاقی و معنوی و اجتماعی دوستان است.
5ـ شغل و حرفه
نوع شغل و حرفه‌ای که دارد، تا حدودی بیانگر «شخصیت» است، امام صادق(ع) فرمود: «همسر مناسب کسی است که پاکدامن و بر تأمین زندگی توانا باشد(1)».
6ـ تحصیلات
از نظر سطح تحصیلات، میزان رشد فکری ـ اجتماعی و موقعیت مالی و اقتصادی به هم نزدیک باشند.
7ـ وجاهت ظاهری
از نظر ظاهر نیز تا حدی مورد پسند باشد.
اوّلاً: همه معیارها از لحاظ ارزش و تأثیرگذاری در ایجاد یک ازدواج موفق در یک سطح قرار ندارد، بلکه متفاوت است.
ثانیاً: تحقق همه معیارها و به طور کامل در یک فرد بسیار کم اتفاق می‌افتد، بنابر این باید به صورت «نسبی» آنها به خصوص ابتداء باید در «خود» نگریست و از خود پرسید که «چه میزان از معیارها را در وجودم ایجاد کرده‌ام؟»
راه‌های شناخت و ارزیابی
راه‌های صحیح تحقیق و شناخت این است که شخص با همکاری خانوادة خود به بررسی وضع خانوادگی و دوستان و آشنایان طرف مقابل پرداخته، از اشخاص امین و آشنا، در باره وضع اخلاقی و سایر شرایط او پرس و جو کند. اگر ابهامی باقی بماند و شایستگی او احراز نشد، از بستن پیمان همسری با او خودداری کند که این میدان «آزمون و خطا» نیست.
پس از مثبت بودن نتیجه تحقیق‌ها، اسلام اجازه داده است دختر و پسری که قصد ازدواج با هم دارند، در یک یا چند جلسه گفتگو کنند و دیدگاه‌های خود را در مسایل مختلف پیش از خواندن عقد، برای هم‌دیگر بیان کنند، به شرطی که گفتگو از روی هوسرانی نباشد و با اطلاع پدر دختر باشد.
————————————————————————————————————-
پی‌نوشت‌ها:
1ـ وسایل الشیعه، ج 14، ص 52.

درباره ما

کلیه حقوق متعلق به مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی می باشد ©


 

تالار همدردی نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

مرکز مشاوره,  مشاوره,  روانشناس , مشاوره ازدواج ,  روانشناسی کودکان ,  تست روانشناسی

مرکز مشاوره,  مشاوره,  روانشناس , مشاوره ازدواج ,  روانشناسی کودکان ,  تست روانشناسی


مشاوره, 
ازدواج ,  مشاوره ازدواج ,  ازدواج , 
مشاوره خانواده

تشکرشده 7 در 6 پست

تشکرشده 750 در 251 پست

تشکرشده 14,705 در 3,975 پست

تشکرشده 3,052 در 793 پست

تشکرشده 7 در 6 پست

تشکرشده 11,294 در 3,412 پست

تشکرشده 3,052 در 793 پست

تشکرشده 7 در 6 پست

تشکرشده 11,294 در 3,412 پست

تشکرشده 7 در 6 پست

انتخاب سریع یک انجمن
 


نمایش برچسب‌ها

کودک, 
برادر , 
خواهر, 
ازدواج , 
مرد , 
زن ,  روانشناس, تربیت کودک

 

 

مشاور خانواده , 
مرکز مشاوره ,  مهریه زن , 
مشاوره تحصیلی
10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *