چجوری استوری بزارم اینستا

چجوری استوری بزارم اینستا
چجوری استوری بزارم اینستا

یکی از قابلیت‌های جذاب که مدتی پیش به شبکه اجتماعی اینستاگرام اضافه شد، قابلیت افزودن داستان یا همان استوری اینستاگرام (Instagram Story) است. یک ویژگی که توانسته به سرعت محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران جهان و البته، ایرانی‌ها پیدا کند.

اما چرا این قابلیت انقدر محبوبیت پیدا کرده است؟ جواب این سوال ساده است: استوری اینستاگرام دقیقاً مخصوص زمان‌هایی ساخته شده که شما می‌خواهید تجربیات روزمره و اتفاقات لحظه‌ای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. اتفاق‌هایی که دوست دارید با دوستان یا مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. در واقع، استوری‌های اینستاگرام، داستان‌های جذاب و کوتاهی هستند که مخاطبان می‌توانند به آنها گوش فرا دهند.

البته، شاید شما هنوز به خوبی با این قابلیت جدید اینستاگرام آشنا نباشید و دوست داشته باشید طرز کار آن را یاد بگیرید تا بتوانید داستان‌های خودتان را در اینستاگرام نقل کنید. ما هم دقیقاً به همین دلیل تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتیم. تا بتوانیم قسمت‌های مختلف استوری اینستاگرام را به طور کامل به شما معرفی کنیم و یادتان بدهیم که چطور می‌توانید از این قابلیت جذاب اینستاگرام استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

پس بیایید از ابتدا شروع کنیم…

 

همانطور که از اسم آن مشخص است، استوری اینستاگرام در واقع یک داستان کوتاه است. یک داستان که به کمک مجموعه‌ای از تصاویر و فیلم‌ها روایت می‌شود و می‌تواند تمام اتفاقاتی که نهایتاً در طول ۲۴ ساعت برای یک فرد میافتد را به تصویر بکشد. در طول این ۲۴ ساعت، هر کسی که شروع به تماشای استوری شما بکند، به ترتیب زمان و از ابتدا تا انتها، این تصاویر و ویدئوها را خواهد دید و در واقع، تمام وقایع ثبت شده توسط شما را مرور می‌کند.

البته، همه‌چیز به همین ختم نمی‌شود. در استوری می‌توان تصاویر و ویدئوها را با افکت‌های مختلف جذاب کنید، شکلک‌های مختلف روی آنها بیندازید، رنگ‌آمیزی‌شان کنید و … در واقع آنقدر امکانات زیادی در اینستاگرام استوریز در اختیار شما خواهد بود که شاید احساس کنید یک کانال تلویزیونی دارید و می‌توانید هر آنچه بخواهید را به مخاطبان خود بگویید. دیگر فقط خلاقیت شماست که اهمیت دارد.

 

 

 

حالا می‌رسیم به مهمترین ویژگی داستان‌های اینستاگرمی: هر استوری اینستاگرام فقط ۲۴ ساعت طول عمر دارد. این یعنی آنکه بعد از یک روز، استوری شما به طور کامل از صفحه اینستاگرامتان پاک خواهد شد و دیگر هیچ‌کس به آن دسترسی نخواهد داشت. با اینحال، همانطور که احتمالاً فهمیده باشید، در طول ۲۴ ساعت یک استوری، شما می‌توانید به طور مداوم به عکس‌ها و ویدئوهای آن بیفزایید.

نگران شدید؟ پس بگذارید هر چه زودتر خیال شما را راحت کنم.  لزوماً قرار نیست تمام زحمات خود شما بعد از ۲۴ ساعت برود. چرا که شما امکان ذخیره و نگه داشتن این داستان‌ها را نیز دارید. به علاوه، باید به این نکته دقت داشته باشید که پاک شدن استوری های اینستاگرام در حقیقت یک ویژگی بسیار جالب و مفید است. در ادامه دلیل این موضوع را توضیح می‌دهیم.

فرض کنیم که شما قرار است فردا صبح، با دوستان خود به کوه بروید. (اگر صفحه اینستاگرام شما مربوط به کسب و کارتان است، به جای کوه می‌توانید موقعیتی را فرض کنید که قرار است یک محصول جدید را معرفی کنید.) دقیقاً همینجاست که استوری اینستاگرام به کار شما خواهد آمد.

شما وقتی که سوار بر ماشین، به سمت کوه می‌روید، داستان خود را با یک تصویر سلفی از خودتان و دوستانتان آغاز می‌کنید. عکس بعدی هم زمانی است که بچه‌ها مشغول بالا رفتن از کوه هستند و شما آنها را به تصویر می‌کشید. بعد عکس غذا. بعد هم سخنرانی چند ثانیه‌ای یکی از دوستانتان. و همینطور با افزودن مداوم عکس‌ها و فیلم‌های مختلف، کم کم این داستان را کامل می‌کنید و مخاطبان خود را سرگرم می‌کنید. تا زمانی که وقت خداحافظی است و عکسی می‌گیرید که همه دوستان کوه‌نورد شما، در پایین کوه مشغول دست تکان دادن به دوربین هستند. و به این ترتیب داستان شما به پایان می‌رسد.

خب، تمام این عکس‌ها و فیلم‌ها، باعث می‌شوند که صفحه اینستاگرام شما بیش از حد شلوغ و تکراری شود. اما همانطور که گفتم، اینستاگرام بعد از ۲۴ ساعت، تمام آنها را پاک خواهد کرد تا این اتفاق نیافتد. در واقع، اگر بخواهم به زبانی دیگر بگویم، داستان های اینستاگرامی باعث در حرکت بودن و جذابیت بیشتر اینستاگرام می شوند. (البته همانطور که قبلاً هم گفتم، شما می‌توانید داستان‌های اینستاگرمی خود را نگاه داری (در ادامه به شما توضیح می‌دهم چگونه).

 

آماری که می‌خواهم در ادامه به شما بدهم، واقعاً مبهوت‌کننده است و فکر می‌کنم برای مجاب کردن شما به استفاده از استوری های اینستاگرام، به تنهایی کافی باشد. اما قبل از ارائه آمار، یک توضیح کوتاه لازم است. قابلیت استوری اینستاگرام، بر اساس یک اپلیکیشن به نام Snapchat طراحی شده است و فقط تعدادی امکانات جدید به آن اضافه شده است.

خب، حالا به نمودار زیر نگاه بیندازید که به مقایسه محبوبیت Instagram Stories در مقایسه با Snapchat می‌پردازد:

مطالب اموزشی ویژه پیشنهاد شده برای شما:

چگونه اکانت مجازی اینستاگرام بسازیم

 

بله! همانطور که در نمودار می‌بینید، اینستاگرام توانسته فقط ظرف چند ماه، توانسته است بسیار بیشتر از تعداد کل کاربران Snapchat در ۳ سال، کاربر جذب کند. اما دقیقاً چند کاربر؟ جواب یک عدد قاطع و باورنکردنی است: در حال حاضر، Instagram Story روزانه ۲۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. یعنی ۲۵۰ میلیون آدم مختلف، توسط آن اقدام به نقل داستان های زندگی و کار خود می‌کنند. باورتان می‌شود؟ این یعنی بهتر است بیش از این در استفاده از این قابلیت اینستاگرام تردید نکنید و با آغوش باز آن را بپذیرید.

قبل از هرچیز، باید این موضوع را بدانید که استوری های اینستاگرام، فقط از طریق برنامه موبایل اینستاگرام قابل دسترس هستند و شما نمی‌توانید به صورت اینترنتی و از طریق مرورگر، به این داستان ها دسترسی داشته باشید. (پس اگر هنوز اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب ندارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه iOS یا Android اینستاگرام را همین حالا دانلود و نصب کنید.)

بعد از اینکه شما از طریق اپلیکیشن اینستاگرام، وارد حساب کاربری خود شدید، از نوار افقی بالای صفحه، یعنی دقیقاً بالای فید (feed) اینستاگرام خود به آخرین استوری های اینستاگرمی دسترسی داشته باشید. اگر معنی فید را نمی‌دانید، نمی‌خواهد نگران شوید. فید همان بخشی از صفحه اینستاگرام است که در آن، به آخرین عکس‌ها و ویدئوهای دیگران دسترسی دارید.

برای اینکه بهتر منظور من را متوجه شوید، به دو عکس زیر دقت کنید. همانطور که می‌بینید، در بالای صفحه، تصاویر پروفایل افراد در دایره‌هایی رنگارنگ آورده شده است. این دایره‌ها، در واقع نمایانگر جدیدترین استوری هایی هستند که در ۲۴ ساعته گذشته توسط دیگران منتشر شده‌اند. یک نکته دیگر که باید بدانید این است که در کل، هر زمان دور عکس پروفایل یک نفر، این دایره رنگی نمایان شود، به معنی آن است که در حال نقل کردن یک داستان است. در واقع، فقط کافیست روی این دایره رنگی پروفایل ضربه بزنید تا استوری آنها را ببینید.

مطالب اموزشی ویژه پیشنهاد شده برای شما:

چجوری ایمیل اینستا بسازم

همانطور که احتمالاً بدانید و در تصویر هم مشخص شده است، اگر شما در صفحه اصلی اینستاگرام باشید (همان صفحه که به آیکون خانه مشخص شده است)، می‌توانید به آخرین پست‌های دوستان خود دسترسی داشته باشید و طبیعتاً، در بالای صفحه هم استوری های دوستان شما نمایش داده می‌شود. اما وقتی که شما در صفحه کاوش یا explore اینستاگرام باشید (که با آیکون ذره‌بین شناخته می‌شود)، اینستاگرام به شما آخرین پست‌ها و همینطور استوری های دیگران را نمایش می‌دهد. کسانی که از نظر اینستاگرام، می‌توانند دوستان خوبی برای شما باشند.

احتمالاً خودتان متوجه شده‌ باشید که این نوار افقی که استوری های اینستاگرام را نمایش می‌دهد را می‌توان به سمت چپ و راست کشید تا به استوری های بیشتری دسترسی داشت. به علاوه، یک گزینه Watch All هم وجود دارد که با فشردن آن، اینستاگرام تمام این استوری ها را به ترتیب به شما نمایش خواهد داد. در پایان لازم می‌دانم دو نکته را به شما توضیح بدهم: اول اینکه وقتی شما شروع به دیدن یک استوری می‌کنید، عکس‌ها و فیلم‌های این استوری به صورت تمام صفحه به شما نمایش داده می‌شوند و امکان لایک یا کامنت نیز وجود ندارد. فقط می‌توانید پیام مستقیم برای سازنده استوری بفرستید. در ضمن، با کشیدن انگشت خود به چپ و راست، می‌توانید به استوری بعدی بپرسید. نکته دیگر اینکه وقتی یک استوری همین الان و به صورت زنده مشغول پخش است، گزینه live بر روی آن نمایش داده می‌شود. استوری های لایو یا همان زنده، یکی دیگر از آن قابلیت های جالب ایسنتاگرام محسوب می‌شوند که شاید تماشای آنها چندان خالی از لطف نباشد. به خصوص که می‌دانید در همین لحظه در حال اتفاق افتادن هستند.

حالا می‌خواهم توجه شما را به یک دایره جذاب و دوست داشتنی جلب کنم که راه ورود شما به دنیای استوری ها است. یک دایره که کنار آن علامت مثبت قرار گرفته و زیر آن نوشته شده: You. این دایره، همان جایی است که قرار است استوری شما به زودی نمایش داده شود.

برای شروع داستان خود کافی است بر روی عکس پروفایل خودتان در نوار رنگارنگ استوری ها ضربه بزنید یا صفحه را به سمت چپ بکشید. همچنین، یک راه دیگر، لمس آیکون دوربین در منوی بالای صفحه است. به همین سادگی شما وارد بخش استوری اینستاگرام می‌شوید و می‌توانید اولین استوری خود را منتشر کنید.

مطالب اموزشی ویژه پیشنهاد شده برای شما:

چجوری میتونم ایمیل بسازم

 

اکنون در صفحه جدیدی که باز می‌شود، شما می‌توانید عکس یا ویدئو جدیدی را بگیرید تا استوری شما آغاز شود. یک گزینه جالب که اینستاگرام در این قسمت در اختیار شما قرار داده است، استفاده از عکس‌ها یا ویدئوهایی است که طی ۲۴ ساعت گذشته توسط گوشی شما گرفته شده است. برای دسترسی با گالری گوشی و مشاهده آنها، کافی است صفحه را سمت بالا بکشید.

در نهایت، بعد از این که عکس (یا ویدئو) مورد نظر خود را گرفتید و انتخاب کردید، می‌توانید افکت‌های مختلف به آن اضافه کنید، یک نقاشی بامزه روی آن بکشید یا حتی متنی به آن اضافه کنید. همیشه خوب است که در این مرحله، کمی وقت بگذارید تا از جذابیت پست خود مطمئن شوید. حال کافی است بر روی دکمه ” Your story+ ” ضربه بزنید تا داستان آغاز شود. تبریک می‌گوییم. به همین راحتی اولین استوری اینستاگرام شما پست شد! از حالا تا ۲۴ ساعت دیگر، شما می‌توانید از طریق همین بخش، عکس‌ها و ویدئوهای مختلفی را به داستان خود اضافه کنید.

برای آنکه مطمئن باشم که جای هیچگونه شبهه‌ای در زمینه نحوه ایجاد استوری باقی نمی‌ماند، در نهایت می‌خواهم یک ویدئو کوتاه در زمینه ساخت استوری اینستاگرام را نیز با شما به اشتراک بگذارم:

 

یکی از مهمترین قابلیت‌های موجود در بخش استوری اینستاگرام، فرمت‌های مختلفی هستند که یک پست داستانی می‌تواند داشته باشد. زمانی که دوربین شما در بخش استوری فعال است، در پایین صفحه به این گزینه‌ها دسترسی دارید (زیر دکمه عکس برداری) و می‌توانید با حرکت انشگت بین آنها جابجا شوید.

 

در ادامه به بررسی فرمت‌های مختلف موجود در پست‌های استوری می‌پردازیم:

 

 

 

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم، یک ویژگی جالب استوری های اینستاگرام این است که شما می‌توانید ویدئوهای زنده خود را در آنها قرار دهید. این یعنی بینندگان می‌توانند داستان شما را به صورت پخش زنده تماشا کنند. فکر می‌کنم ممشخص است که داستان های زنده، یک راه عالی برای ارتباط برقرار کردن با دنبال کنندگان کانال شما هستند.

اما چگونه می‌توان از قابلیت لایو استوری استفاده کرد؟ خب، کار شما چندان سخت نخواهد بود. برای اینکه ویدئو خود را به صورت زنده برای مخاطبان پخش کنید، کافی است وقتی که دوربین استوری را باز کردید، از نوار زیر دکمه عکس برداری (که در بخش قبلی به آن اشاره شد) گزینه Live را انتخاب کنید. و دکمه Start Live Video را فشار دهید. به این ترتیب، پخش زنده ویدئو شما برای جهانیان (یا حداقل دنبال کنندگان خودتان) آغاز خواهد شد.

توجه داشته باشید که وقتی کسی در اینستاگرام شروع به پخش زنده می‌کند، این موضوع توسط اعلان پخش زنده به دنبال کنندگان او اطلاع داده خواهد شد. این موضوع برای شما هم صادق است. یعنی به محض شروع ویدئو لایو خود، همه دوستان یا دنبال کنندگان شما، از پخش آن مطلع می‌‌شوند. البته اگر دوست ندارید که چنین اتفاقی بیافتد، می‌توانید این امکان را قبل از شروع ویدئوی زنده خود، خاموش کنید.

هم حساب‌های کاربری شخصی و هم تجاری، هردو می‌توانند پخش زنده داشته باشند. در طول این پخش زنده، بینندگان هم می‌توانند نظرات خود را بر روی ویدئو شما ارسال کنند (مگر اینکه این گزینه را غیرفعال کنید). همچنین، باید بدانید که در زمان اتمام این ویدئو زنده، اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که پخش زنده خود را به عنوان یک فایل ویدئویی در گالری دوربین ذخیره کنید، اما مشخصاً نظرات و فیدبک‌ها هماره با آن ذخیره نخواهند شد.

 

درست است که هنگام ثبت یک استوری، خبری از قابلیت‌های فیلترینگ و امکانات معمول اینستاگرام نیست. اما همانطور که پیش از این هم گفتیم، شما به امکانات بسیار زیادی دسترسی خواهید داشت تا بتوانید پست خود را تا جای ممکن جذاب و دوست داشتنی کنید. در تصویر زیر می‌توانید چند نمونه از کارهایی که به وسیله افکت های استوری ممکن است را ببینید.

 

شما به اکثر این امکانات از طریق آیکون‌هایی از قسمت بالا، سمت چپ صفحه دسترسی خواهید داشت که در عکس زیر، کاربرد هر یک از آنها مشخص شده است. اما اگر این امکانات کمی برایتان گیج کننده هستند، نگران نباشید. ما در این قسمت قرار است به این امکانات مختلف نگاهی داشته باشیم و تک تک آنها را معرفی کنیم.

 

 

 

ابتدا بگذارید قابلیت‌های اصلی ویرایشی را در استوری بررسی کنیم.

اولین این امکان ها هم، قابلیت افزودن فیلتر بر روی پست استوری است. لبته در استوری دیگر خبری از آن لیست متنوع فیلترها در پست‌های عادی نیست، اما با اینحال، هنوز هم به چندین فیلتر جالب دسترسی خواهید داشت. برای جابجایی بین فیلترهای استوری، کافی است انگشت خود را روی صفحه به راست یا چپ بکشید. در ویدئو زیر می‌توانید نگاهی به فیلترهای مختلف استوری داشته باشید.

 

 

شما با استفاده از قلم (که می‌توانید شکل، اندازه و رنگ آن را هم مشخص کنید) می‌توانید به نقاشی بر روی پست خود مشغول شوید و یک پست بامزه خلق کنید. به هیچ وجه هم لازم نیست نگران اشتباه کردن باشید، چون اینستاگرام یک پاک کن و همچنین قابلیت undo (بازگشت به حرکت قبلی) در اختیار شما قرار داده تا اگر در نقاشی خود اشتباهی مرتکب شدید، به راحتی این اشتباه را پاک کنید.

 

در ادامه قصد دارم دو تکنیک حرفه‌ای هم برای استفاده از قلم مو به شما یاد بدهم:

۲٫ اینستاگرام در حالت پیش فرض، رنگ‌های محدودی را به شما نمایش می‌دهد. اما شاید شما بخواهید فراتر از این گزینه‌ها بروید و دقیقاً رنگ مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار کافی است روی یک از گزینه‌های رنگ انگشت خود را نگه دارید تا پالت مربوط به انتخاب رنگ برای شما باز شود. در ویدئو زیر می‌توانید نحوه انجام دادن این کار را ببینید.

امکان دیگری که می‌خواهم اینجا در مورد آن حرف بزنم، امکان افزودن نوشته‌های مختلف است. که یعنی شما می‌توانید نوشته‌های خود را در هر جایی از صفحه، با هر رنگ و اندازه‌ای که دوست دارید، قرار دهید. مطمئن هستم که این قابلیت به خوبی می‌تواند جای خالی کپشن ها را برای شما پر کند. هنگام نوشتن یک متن، درست مثل قلم، شما می‌توانید اندازه و رنگ متن خود را مشخص کنید. همچنین با گرفتن یک متن با دو انگشت، می‌توانید آن را به هر طرف که خواستید بچرخانید. به علاوه، جهت چینش متن و سبک آن هم قابل انتخاب هستند. برای افزودن متن به یک تصویر، شما می‌توانید از آیکون متن استفاده کنید یا آنکه به هر جا از صفحه که می‌خواهید متن در آن قرار بگیرد، یک ضربه بزنید.

 

 

 

استوری اینستاگرام یک ابزار قدرتمند دیگر به اسم برچسب (sticker) هم دارد که به شما اجازه می‌دهد شکلک‌ها و آیکون‌های متنوعی را به عکس‌ها یا ویدئوهای خود بچسبانید. این برچسب‌ها واقعاً سرگرم‌کننده و هستند و می‌توانند در جذاب کردن تصویر شما، نقش زیادی داشته باشند. برای اضافه کردن این استیکرها به عکس، کافی است روی آیکون صورتک خندانی که در همان بالا، سمت چپ صفحه در دسترش شماست، ضربه بزنید. سپس هر کدام از آنها که دوست داشتید را انتخاب کنید و شروع به ویرایش و جابجایی آن کنید تا نتیجه، چیزی شود که دوست دارید.

 

اکنون بگذارید نگاهی به برخی استیکرهای ویژه که تلگرام برای شما تدارک دیده، داشته باشیم:

در پایان باید بگویم که یک نکته جالب دیگر هم در مورد استیکرها وجود دارد. زمانی که شما استیکر خود را به یک ویدئو اضافه می‌کنید، می‌توانید این استیکر را به نحوی تنظیم کنید که در یک نقطه ثابت باقی بماند. که یعنی این استیکر، بسته به حرکت دوربین شما، جابجا خواهد شد تا بتواند جای ثابت خود را در تصویر حفظ کند.

همانطور که می‌دانید، در اینستاگرام با استفاده از نشانۀ @ می‌توان افراد دیگر را مخاطب قرار داد (یا به اصطلاح mention کرد). با اینکار، برای آنها یک اعلان خواهد رفت تا متوجه شوند شما پستی برایشان منتشر کرده‌اید. در استوری اینستاگرام نیز مشابه همین قابلیت برای شما وجود دارد.

برای مخاطب قرار دادن یک فرد در پست استوری، کافی است یک متن بر روی پست خود قرار دهید و در اینن متن از همان نشانه @ استفاده کنید. با اینکار، دقیقاً مشابه یک پست عادی، اینستاگرام پیشنهادهای مختلف را به شما نشان خواهد داد و می‌توانید فرد مورد نظر خود را از بین گزینه‌ها پیدا کنید و او را مخاطب پست خود قرار دهید. دقیقاً مثل پست‌های عادی، پس از انتشار استوری هم، مخاطب شما مطلع خواهد شد که نامش در استوری اینستاگرام شما استفاده شده است.

 

 

 

فیلترهای صورت یکی از قابلیت‌های جدیدی هستند که اینستاگرام با الگوبرداری از اپلیکیشن‌های مشابه، به لیست امکانات خود افزوده است. این فیلترهای صورت هنگام ساختن استوری هم در دسترس شما خواهند بود و به لطف هوش مصنوعی و قابلیت تشخیص چهره، به شما اجازه می‌دهند تاج‌های متنوع، بینی‌های حیوانی، کلاه و بسیاری چیزهای دیگر را بر روی صورت خود قرار دهید.

تفاوت فیلترهای صورت با سایر قابلیت‌های ویرایشی که قبل از این به آنها اشاره کردیم این است که فیلترهای صورت را می‌توانید قبل از گرفتن تصویر یا شروع فیلم خود، بر روی آن اضافه کنید. برای این منظور، کافی است بر روی دکمه صورتکی که پایین، در سمت راست صفحه قرار گرفته است، ضربه بزنید.

 

بعد از آن که داستان خود را شروع کردید، مطمئناً دوست دارید بدانید که چند نفر آن را دیده‌اند. اینستاگرام جواب این سوال را خیلی راحت به شما می‌دهد. کافی است استوری خود را باز کنید و آمار هر کدام از تصاویر یا فیلم‌ها را که می‌خواستید، روی آن که هستید، انگشتتان را به سمت بالا بکشید. به این ترتیب نه تنها می‌توانید تعداد بازدیدهای استوری خود را ببینید، بلکه متوجه می‌شوید چه کسانی آن را تماشا کرده‌اند.

برای اینکه استوری خود را ذخیره کنید تا بعد از ۲۴ ساعت حذف نشود، کافی است روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید و زمانی که استوری شما باز شد، در پایین سمت راست صفحه، گزینه “…” را انتخاب کنید. سپس دکمه ذخیره را فشار دهید.

توجه داشته باشید که اینستاگرام به شما دو نوع امکان ذخیره سازی برای استوری ها می‌دهد. اولین راه این است که فقط یک عکس یا ویدئو از استوری خود را ذخیره کنید. دومین راه هم این است که تمام استوری را نگاه دارید. در حالت دوم، اینستاگرام، داستان شما را تبدیل به یک ویدئو خواهد کرد. از نظر من، این قابلیت اینستاگرام واقعاً جالب است. چرا که به شما اجازه می‌دهد یک مجله ویدئویی از ماجراجویی‌های خود داشته باشید

به علاوه، همانطور که قبل از این هم توضیح دادم، شما می‌توانید پست‌های استوری خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. فقط کافی است بعد از زدن دکمه “…”، گزنیه share as a post را انتخاب کنید. به این ترتیب، صفحه اشتراک گذاری پست اینستاگرام باز می‌شود و شما می‌توانید پست مورد نظر را، دقیقاً مانند یک پست معمولی اینستاگرام، قبل از انتشار، ویرایش کنید.

 

 

من سعی کردم در این مقاله اکثر نکات آموزشی که باید در رابطه با استوری اینستاگرام بدانید را برای شما بیاورم. با اینحال، اگر هنوز دوست دارید بیشتر در رابطه با استوری ها بدانید، می‌توانید به مقالات سایت نوین (که از همکاران دیدوگرام محسوب می‌شوند.) مراجعه کنید و دو مقاله بازارایابی توسط استوری اینستاگرام و همینطور آموزش قرار دادن لینک در استوری های اینستاگرام را بخوانید.

استوری اینستاگرام (Instagram Story)، یک قابلیت بسیار جذاب است که به شما اجازه می‌دهد رابطه نزدیک‌تری با دنبال کنندگان خود داشته باشید و در مورد افکار و فعالیت‌های خود بیشتر به آنها بگویید. استوری ها به شدت در اینستاگرام پر طرفدار هستند و مطمئناً اگر شما هم یک استوری منتشر کنید، با استقبال مخاطبان خود روبرو خواهید شد.

فقط این نکته را فراموش نکنید که هر چند استفاده از امکانات و ترفندهایی که در این مطلب به شما یاد دادیم می‌تواند در جذاب‌تر شدن داستان شما موثر باشد، اما در نهایت خلاقیت شما مشخص می‌کند که چقدر Story شما موفق خواهد شد.

اکنون بگذارید با هم یک قرار بگذاریم، شما باید ظرف ۳ روز آینده، یک استوری در اینستاگرام منتشر کنید. این یعنی در اولین فرصتی که می‌توانستید یک داستان نقل کنید، تلفن همراه خود را بردارید و وارد بخش استوری شوید. لازم هم نیست نگران این باشید که اولین داستان شما جذاب از آب در بیاید، چرا که در هر صورت ظرف ۲۴ ساعت پاک خواهد شد.

راستی، حتماً از طریق بخش نظرات (که بعد از انتهای این مطلب آمده است)، به من در مورد تجربه‌های خود از استوری اینستاگرام، بازخورد آن و همینطور نظر خود درباره مطالبی که اینجا گفته شد، بگویید. منتظر پیام‌های شما هستم.

آیا این مطلب را دوست داشتید؟به اشتراک بگذارید

 

 

همین الان، با تیم ما تماس بگیرید.

 

02141897111

 

تبلیغات در اینستاگرام

 

صفحات تاثیر گذار

 

مدیریت شبکه های اجتماعی

 

دیدوگرام با هدف ایجاد راهی جدید برای مدیریت تبلیغات در شبکه های اجتماعی شروع به کار کرده است

 

دانلود مستقیم

 

 

دانلود مستقیم

 

همانطور که میدانید در نسخه ی اخیر اینستاگرام از قابلیت جدیدی رونمایی شده که میتوانید با کمک آن وقایع و اتفاقات روزمره ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و Story های جالب بسازید. استوری ها در واقع پست های موقتی هستند که بعد از ۲۴ ساعت بصورت خودکار از قسمت feed اینستاگرام حذف میشوند و کاربردهای مختلف و جذابی میتوانند داشته باشد. در این مقاله روش ساخت استوری و حذف و مدیریت آنها را به صورت کاملا تصویری بررسی خواهیم کرد.

  مراحل ساخت یک استوری :1
پس از اجرای برنامه ، روی آیکون مشخص شده ضربه بزنید.

2
در این صفحه با فشردن دایره (شماره ۱) از سوژه ی مورد نظر عکس بگیرید و یا با نگهداشتن انگشت، فیلمبرداری کنید و با کمک دکمه های بالای صفحه (شماره ۲) متن یا دست خط خود را روی تصویر حک کنید و در نهایت با فشردن دکمه ی (شماره ۳) به مرحله ی بعد بروید.

 

 

 

 

 

 

 

 

۱-Delete : حذف Story ساخته شده

 

۲-Share As Post : اشتراک گذاری Story ساخته شده بصورت پست در صفحه ی شخصی خود

۳-Save Photo : ذخیره ی تصویر یا ویدئو ی گرفته شده در گالری

۴-Story Setting : تغییر تنظیمات Story

 

 

 

 روش اضافه کردن تصاویر از گالری :

 

 

 

 روش تغییر تنظیمات Story :

 

شما میتوانید Story خود را از دید افراد خاصی پنهان نمایید و یا اینکه تعیین کنید چه افرادی بتوانند برای شما نظر یا دیدگاه خود را ارسال کنند.

به دو روش میتوانید به تنظیمات Story دسترسی داشته باشید:

 

 

 

 

 

[wdsh_step num=”6″ title=” برای تعیین اینکه چه افرادی میتوانند برای شما پیام یا نظر خود را ارسال کنند باید از قسمت Allow Message Replies یکی از حالت ها را انتخاب نمایید. “]

 

 

Everyone : تمام افراد، اعم از فالو کنندگان و سایر اشخاص حاضر در اینستاگرام.

People You Follow : فقط افرادی که شما را دنبال می کنند و فالوورها.

Off : غیرفعال کردن گزینه ی ارسال پیغام برای تمام افراد.

 

 

 چه تعداد از افراد Story ما را مشاهده کرده اند:

 

*در ضمن نوار بالای همین صفحه نمایشگر حجم دانلود / آپلود شده ی تصویر و فیلم می باشد.

 

 

  روش مشاهده ی Story دیگران :

 

 

 

  پنهان کردن استوری دیگران از دید :1
اگر به هر دلیلی مایل به تماشای استوری های شخص خاصی نیستید کافیست روی یکی از استوری های وی با کمی تاخیر لمس نمایید.

 

 

 

استفاده از متن مقاله فقط با ذکر منبع اندرويد سيتی بلامانع است

سرويس اخبار و آموزش اندرويد سيتی

 

 

 

 

 

 

چرا تو استوری من با اینکه به روز رسانی کردم ولی نمی تونم نظر سنجی یا سوال کردن … از اینا بزارم تو حساب من نمی یاد راهنمایی کنین 🙏

سلام.خسته نباشین.یکی از فالورای اینستای من، استوری گذاشت.و تو قسمت نوتیفیکشن گوشیم(هشتک بالای صفحه گوشی)پیغامhossein added to their story اومد.میخواستم بدونم دلیل این پیغام چیه؟؟آخه بعضی اوقات میاد.میخواستم بدونم یعنی حسین بعضی از افراد لیست استوریشو hide کرده که یعنی من جزوشون نبودم که همچین پیغامی برای من اومده؟؟؟یا اصن دلیلش اینه که بعد از مدت ۱هفته ای استوری گذاشته همچین پیغامی اومده.ممنون میشم راهنمایی کنین🙏🙏🙏

سلام من یه پست گذاشتم تو اینستاگرام که چند تصویره هست بعد از روی گزینه create story with this post رو انتخاب میکنم که در استوریم اونو نمایش بده ولی متاسفانه وقتی از استوری روی اون کلیک میکنم فقط عکس اول رو نشون میده نه کپشن نه باقیه عکسا.
میدونید چراااااا؟؟؟؟

سلام
چرا نمیتونم از یک عکس بیشتر توی استوری بزارم

سلام.
هر بار میتونید روی آیکون مربوط به ثبت استوری بزنید و در هر مرتبه یک تصویر جدید قرار بدید.

 

ما تنها گلچین ها را ارسال میکنیم 🙂

 

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع “آموزشکده اندروید سیتی” بلامانع است. تمامی حقوق مادی و معنوی قالب و مطالب متعلق به اندروید سیتی می باشد.

 

Farnet – IT News

 


اپ‌نت: ترک عادات بد با Sobriety Counter

 


جزئیات هر ۵ دوربین ال‌جی V40 ThinQ مشخص شد

 

ایرانسل هزینه یک سال صورت‌حساب مشترکان خوش‌حساب خود را پرداخت می‌کند

با هدست Nari Ultimate ریزر هیجان را به‌شکل فیزیکی در بازی احساس کنید!

لپ‌تاپ سرفیس 2 مایکروسافت در رنگ مشکی عرضه خواهد شد

مایکروسافت به کاربران ویندوز 10 در هنگام نصب فایرفاکس یا کروم هشدار می‌دهد

اینترنت TD-LTE مبین‌نت و ایرانسل دوباره در تهران قطع شد!

هکر تایوانی: صفحه فیس‌بوک مارک زاکربرگ روز یکشنبه حذف خواهد شد!

گوگل ۲۰ سالگی خود را با تور مجازی گاراژ شروع به‌کار خود جشن گرفت!

استریم آنلاین حالا ۷۵ درصد از کل درآمد صنعتی موسیقی دنیا را تشکیل می‌دهد

بررسی هدفون بیرداینامیک DT880 Pro؛ به شفافیت آلمانی، به دقت بیرداینامیک


بررسی تخصصی دوربین گلکسی نوت 9 سامسونگ

 

بررسی هدفون نویزکنسلینگ سونی WH-1000XM2؛ فارغ از هیاهوی دنیا!


تماشا کنید: بررسی ویدئویی گلکسی نوت 9 فارنت

 

رویداد کژوال کمپ کافه‌بازار با هدف حمایت از بازی‌سازان موبایلی برگزار می‌شود

سونی سرانجام تسلیم شد؛ کراس‌پلی فورتنایت به PS4 می‌آید

با هدست Nari Ultimate ریزر هیجان را به‌شکل فیزیکی در بازی احساس کنید!

حذف ابزارهای جعلی اینستاگرام از کافه بازار به دلیل سرقت اطلاعات کاربران

هک فیس‌بوک اطلاعات ورود ۵۰ میلیون کاربر را فاش کرد

هکر تایوانی: صفحه فیس‌بوک مارک زاکربرگ روز یکشنبه حذف خواهد شد!

اسنپ درباره سایر اپ‌های نصب شده روی گوشی کاربر جاسوسی می‌کند! (+پاسخ اسنپ)

ببینید: این تصاویر عجیب و غریب را تنها در گوگل استریت ویو می‌توانید ببینید!

دلیل ممنوعیت تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام چیست؟

ایلان ماسک مجبور به کناره‌گیری از سمت رئیس هیئت مدیره تسلا شد

آیفون XS، آیفون XS مکس یا آیفون XR؛ کدام‌یک برای شما مناسب‌تر است؟

راهنمای خرید گوشی پرچم‌دار (۲ تا ۳ میلیون تومان)؛ فروردین‌ماه ۹۷

راهنمای خرید گوشی میان‌رده (یک تا دو میلیون تومان)؛ فروردین‌ماه ۹۷

راهنمای خرید گوشی اقتصادی (۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان)؛ فروردین‌ماه ۹۷

اگر از کاربران اینستاگرام هستید احتمالاً متوجه اضافه شدن دایره‌هایی در بالای صفحه و قابلیت Stories شده‌اید. در این مطلب قصد داریم استفاده از این ویژگی را به‌طور کامل برایتان توضیح دهیم.

قابلیت Stories یا داستان‌ها در اینستاگرام به‌تازگی اضافه شده و می‌توان آن را تا حدی یک کپی آشکار از اپلیکیشن Snapchat دانست. اما حالا که اینستاگرام به‌ویژه در ایران هواداران و کاربران بیشتری دارد خوب است با این ویژگی بیشتر آشنا شویم.

مطلب در 14 مهرماه با آخرین تغییرات اینستاگرام آپدیت شد

قابلیت Stories یا داستان‌ها برای به اشتراک‌گذاشتن موقتی تصاویر و ویدئوها با فالورها یا همان دنبال‌کنندگان شماست. تصاویر و ویدئوهای این بخش تنها به مدت 24 ساعت و در بالای صفحه برای فالورهای شما نمایش داده خواهد شد. به این ترتیب در بالای صفحه خود و به صورت دایره‌هایی تصاویر و ویدئوهای موقت از فالویینگ‌هایتان را مشاهده می‌کنید که در 24 ساعت اخیر قرار داده شده است.

Storyها در صفحه پروفایل نمایش داده نخواهند شد و همان‌طور که گفتیم موقتی هستند. شما می‌توانید در طول روز چند Story هم منتشر کنید که هنگام نمایش به‌ترتیب برای مخاطبان ظاهر خواهد شد.

هنگام مشاهده Storyهای دیگران می‌توانید با لمس گزینه Send Message یک پیام شخصی مرتبط با آن داستان را برای فرد ارسال کنید و یا با لمس سه‌نقطه و Report تصاویر و ویدئوهای نامناسب و ناقض قوانین را گزارش دهید. همچنین عددی که بالای صفحه مشاهده می‌کنید نشان‌گر تعداد ساعاتی است که از انتشار داستان زمان گذشته و با رسیدن این عدد به 24 آن Story حذف خواهد شد.

ارسال داستان یا Story در اینستاگرام بسیار ساده است. کافیست دکمه + را در بالای صفحه لمس کنید. حالا می‌توانید با فشردن دکمه دایره‌ای شکل عکس گرفته و یا با نگه‌داشتن آن تا ده ثانیه ویدئو ثبت کنید. دکمه صاعقه شکل برای فعال و غیرفعال کردن فلش دوربین بوده و دکمه‌ای با دو فلش نیز برای جابجایی بین دوربین پشت و سلفی کاربرد دارد.

 

اگر بخواهید تصاویر را از گالری گوشی بارگذاری کنید کافیست انگشت خود را از بالا به پایین بکشید تا تصاویری که در 24 ساعت اخیر ذخیره کرده‌اید برای شما نمایش داده شود. دقت داشته باشید تصاویر Stories و همچنین ویدئوها تمام صفحه و مستطیلی شکل هستند.

حالا می‌توانید با کشیدن انگشت از چپ به راست یا راست به چپ افکت‌های مختلف را روی تصاویر خود اعمال کنید. همچنین قادرید با لمس دکمه به شکل قلم در بالای صفحه با قلم‌های مختلف روی تصاویرتان بنویسید و رنگ قلم را نیز از پایین صفحه انتخاب کنید. یک ترفند در این صفحه برای انتخاب هر رنگ دلخواه نگه‌داشتن انگشت روی یکی از رنگ‌ها و سپس کشیدن به سمت رنگ مورد نظرتان است.

 

یک قابلیت دیگر نیز نوشتن روی تصاویر است که با فشردن دکمه Aa در بالای صفحه انجام می‌شود. پس از درج نوشته می‌توانید آن را با یک انگشت جابجا کرده و با دو انگشت تغییر اندازه داده و بچرخانید. وقتی کار ویرایش تصویرتان تمام شد می‌توانید با فشردن دکمه پایین سمت راست (فلش به سمت پایین) تصویر را در گالری خود ذخیره کنید و یا با فشردن دکمه دایره‌ای شکل پایین آن را ارسال کنید. همچنین می‌توانید پس از ارسال Story آن را باز کرده و با لمس سه‌نقطه و انتخاب …Share as Post آن‌را به شکل یک پست‌ عادی نیز در صفحه خود منتشر کنید.

متأسفانه در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد.

 

کافیست پس از قرار دادن استوری اول استوری‌های بعد را با فشردن دکمه دوربین در بالا و سمت چپ صفحه و سپس گرفتن عکس و انتخاب گزینه Your Story اضافه کنید.

برای آموزش کامل استوری‌های لایو به این مطلب فارنت مراجعه کنید.

برای این‌کار کافیست استوری خود را باز کرده آن را به بالا کشیده و یا دکمه پایین صفحه را فشار داده و لیست افراد را مشاهده کنید.

 

اگر در این بین فردی وجود دارد که نمی‌خواهید از این پس داستان‌های شما را ببیند می‌توانید روی دکمه ضربدر مقابل نام او لمس کنید. در این قسمت همچنین می‌توانید Story خود را ذخیره کنید، آن را در صفحه اصلی خود به اشتراک بگذارید و یا با لمس آیکن سطل آشغال آن را حذف کنید.

حالا می‌توانید در دایرکت اینستاگرام تصاویر متحرک GIF…

حالا می‌توانید به استوری‌های اینستاگرام موزیک دلخواه خود را…

تمامی فالورهای شما این امکان را دارند تا برای داستان‌های شما پاسخی ارسال کنند اما در تنظیمات Story Settings می‌توانید این امکان را به افراد زیر محدود کنید:

 

فالورهای شما (Your Followers)

 

فالورهایی که شما هم آن‌ها را فالو می‌کنید (Followers You Follow Back)

هیچکس (Off)

 

خیر وقتی از استوری کاربری بازدید کنید نام شما برای او قابل رؤیت خواهد بود.

کافیست چند تصویر یا ویدئوی جداگانه در استوری منتشر کنید تا به‌صورت چندقسمتی نمایش داده شود.

برای اکانت‌های پرایوت یا شخصی تنها فالورها قادرند تا استوری یا داستان‌های شما را ببینند.

برای اکانت‌های عمومی فالورها آن را در بالای صفحه خود مشاهده کرده و هر کاربری می‌تواند با مراجعه به پروفایلتان Storyهایتان را ببیند.

روی دایره Story فرد مورد نظر در بالای صفحه انگشت خود را نگه داشته و Mute …’s Story را انتخاب کنید. به این ترتیب استوری این فرد به آخر صف انتقال یافته و به‌صورت خودکار پخش نخواهد شد.

به تنظیمات و Story Settings مراجعه کنید. سپس Hide Story From را انتخاب کرده و افرادی را که نمی‌خواهید Storyهای شما را ببینند انتخاب کنید.

 

برای این‌کار می‌توانید از مرورگر گوگل کروم و افزونه Chrome IG Story استفاده کنید.

 

این افزونه را می‌توانید به رایگان از فروشگاه کروم دانلود کنید:

 

همچنین می‌توانید در صورت نیاز از مطالب آموزشی دیگر فارنت در مورد اینستاگرام نیز استفاده کنید:

 

چگونه اکانت خود را موقتاً غیرفعال کنیم؟

 

چکونه اکانت اینستاگرام خود را پاک کنیم؟

 

آموزش جامع دایرکت (پیام شخصی) در اینستاگرام

 

آموزش استفاده از چند اکانت همزمان در اینستاگرام

چگونه لینک تلگرام را در صفحه اینستاگرام خود قرار دهیم؟

چگونه از کامپیوتر در اینستاگرام تصویر قرار دهیم؟

آموزش کامل ریپورت کردن در اینستاگرام

 

آموزش فیلتر کردن و حذف خودکار کامنت‌های حاوی کلمات خاص در اینستاگرام

منبع: فارنت

 

مطلب قبلی

 

آپدیت سالانه ویندوز 10 موبایل در تاریخ ۲۶ مرداد ماه برای گوشی‌های تحت قرارداد منتشر خواهد شد

مطلب بعدی

 

این کوله‌پشتی اچ‌پی می‌تواند لپتاپ شما را شارژ کند

آموزش کامل IGTV اینستاگرام؛ همه چیزهایی که باید بدانید

در صورت بلاک متقابل در اینستاگرام، چگونه یکدیگر را آنبلاک کنیم؟!

امکان آپلود همزمان چندین عکس‌ و ویدئو در استوری در آپدیت جدید اینستاگرام

از این پس می‌توانید لینک پروفایل دوستان و هش‌تگ‌ها را به بیوگرافی اینستاگرام خود…

سلام کاش در مورد ویدیو گذاشتن بیشتر توضیح میدادین

ویدئوهای استوری محدودیت 15ثانیه‌ای دارن و باید به شکل عمودی باشن. محدودیت ویدئوها در IGTV کمتره و اینجا میتونین راجع بهش بخونین:آموزش کامل IGTV اینستاگرام؛ همه چیزهایی که باید بدانید

سلام. چطوری به استوری لینک اضافه میکنن. استوری رو که میکشم بالا وارد لینک میشه.؟؟؟

این قابلیت فقط برای صفحه های بیزنس با فالور بیش از ۵۰۰۰ فعاله

سلام من میخوام با اینستاگرام موبایلم که تو سایت هست فیلم ستوری کنم اما فقط قابلیت عکس نشون میده بهم باید چه جوری بزارم؟

باید با اپلیکیشن بذارید. از مرورگر نمیشه

 

سلام چجوری استوری میزاریم

 

سلام
مطلب رو بخونید برای همین نوشته شده اصلا

 

سلام من نمیدونم چرا میرم رو اینستاگرام کلوز آپ میزنه هنگ میکنه
حافظه دارم آنتی ویروسم دارم مشکلی نداره
استوری هم ب هیچ وجه نمیتونم بزارم خیلی سنگینه انگار برنامه
با نت خطمم همینجوره
میشه کمکم کنین؟ممنون میشم

سلام.کسی رو میشه اَد کرد که تا استوری گذاشته میشه نوتیفیکیشن بیاد براش.

خیر

 

چرا بعضی وقتا یکی از کسانی که فالو کردم استوری میزاره تا آنلاین میشم چنین پیامی میاد برام
added to their sroty اول پیام هم اسم طرف رو نوشته

وقتی بعد از مدت طولانی استوری بذارید این نوتیفیکیشن ارسال میشه برای فالورها

بله کافیه id اون شخص رو تایپ کنید در استوریتون
مثل @jack

سلام میشه بگین چطوری باید بفهمم کی از استوریم اسکرین گرفته
بروزرسانی کردم ولی بازم نشون نمیده
ممنون

چنین قابلیتی وجود نداره.

 

سلام ببخشید چطوری میشه حالا بر فرض من سه تا استوری میزارم بعد اون طرف استوری اول منو میبینه بعد دومی نمیبینه سومی میبینه یعنی اخری میبینه؟

معمولا برای اینکه بیان توی لیست ویوورها باید چند ثانیه از استوری رو ببینن و اگر سریع رد کنن نمیان

سلام
من توی اینستام دوتا پیج دارم ولی وقتی میخام استوری بزارم توی یکی از اکانتام و مکان بزنم فقط ی شهرو میاره ولی اون یکی اکانت هر کجا رو ک سرچ کنم میاره اما توی اون یکی اکانت هرچی جاهای دیگه رو سرچ میکنم مینویسه ک مکان پیدا نشد…
راه های مثل بروز کردن اینستا و استفاده از فیلتر شکنو روشن کردن مکان گوشی، همه رو امتحان کردم حتی اینستارم حذفو نصب کردم از اکانتم خارج شدم دوباره رفتم ولی بازم نشد ک نشد لطفن راهنمایی کنین چطوری میتونم درستش کنم
مدل گوشیمم Note 4 Samsung

سلام من میخوام یه کلیپ ۱دقیقه ای بزارم استوری ۱۵ ثانیه بیشتر نشون نمیده چجوری کامل بزارم یا کلیپ رو ۴قسمت کنم که کانل پخش بشه

توی استوری نمیشه بیشتر از 15 ثانیه ویدئو گذاشت. برای چند قسمت کردن اپلیکیشن زیاده جستجو کنید مثل Cut Story یا Continual

سلام !
ببخشید من هنگامی که از گالری عکس انتخاب میکنم و استوری میذارم ! اما بعد میبینم که رنگ سبز در پایین صفحه ایجاد شده😑😐 میشه اگر میدونین توضیح بدین تا درست شه؟

اینستاگرام رو آپدیت کنید. مشکل از خود اینستاگرام هست درست نشد منتظر نسخه بعدی بمونید

سلام چطور استوری کسی رو که mute کردیم رو دوباره unmute کنم ؟مرسی

برید به آخر استوری ها. روی استوریش انگشتتون رو نگه دارید و unmute کنید

سلام. من استوری چند شخص رو میوت کردم… حالا چطور میتونم به حالت اول برگردونم؟!

سلام
تا جایی که می‌دونم راهی نداره

 

.سلام من دوتا اکانت فعال دارم تو یکی از اینا هایلایت رو نشون نمیده ولی اونیکی مشکلی نداره و نشون میده علتش چیه؟

سلام
این قابلیت‌ها به طور معمول از طرف اینستاگرام برای اکانت‌ها فعال میشه و تنظیمات خاصی نداره که بگم

برای بیزینس کردن پیج اگه کسی اکانت فیسبوک نداشته باشه نمیتونه؟؟؟

خیر

 

سلام پیج من پرایوته و یه نفر رو فالو کردم (ولی ایشون فالو نکرده) و پیج اون فرد پابلیکه
اگه یه استوری بذارم و تگش کنم توی استوریم ، براش توی دایرکت منشن نمی اد و نمیتونه پستمو ببینه؟؟؟
اگه نمیشع پس اصن چه کاریه که اینستا به پیج های پرایوت اجازه میده افردای رو که جز فالوورات نیستن تگ کنی؟؟؟

سلام
خیر نمیتونه ببینه..

 

سلام من یک ویدیو دو دقیقه ای رو میخوام بزارم استوریز قسمت اول رو میزارم برا قسمت دوم دوباره از اول فیلم شروع میشه چکار کنم ادامه ش اپ بشه

سلام
تا جایی که میدونم با خود اینستاگرام نمیشه باید از برنامه‌های جانبی استفاده کنید

سلام ،من میخوام تو استوری عکس بذارم ،قسمت بارگذاری عکس غیرفعال شده ،باید چیکار کنم؟

سلام
تنظیماتی نداره که بگیم بعدا دوباره امتحان کنید

سلام
خسته نباشید
من ایفون دارم جدیدا اینستامو اپ کردم تو قسمت استوری قبلا می تونستم عکس های 24 ساعت قبل رو بزارم ولی الان نمیشه قسمت گالری از استوریم حذف شده چیکار باید بکنم؟ جالب اینجاست اکانت جدید ساختم قسمت گالری تو استوری وجود داره , لطفا راهنمایی گنید تشکر

سلام
مشکل از خود اینستاگرام هست. تنها راه حل موجود صبر کردن هست

سلام تو‌قسمت استوری قبلا کل گالری گوشیم‌ بالا میومد و لی چند وقته فقط ۲۴ساعت اخیر میاد. اپدیت هم کردم.لغو نصب هم کردم ولی درست نشد

در حالت پیشفرض فقط تصاویر اخیر باید نشون داده بشه. کافیه یه عکس رو ویرایش و ذخیره کنید اگر بخواید به این لیست اضافه بشه

سلام ، پیج شخصی پرایوت هست ، اما برای من که جز فرندهای این شخص نیستم وقتی اسم اونو سرچ میکنم دایره قرمز استوری میاد ، اگر باز کنم برای اچن شخص میره ؟!؟ و اینکه این پیج بسته هست ولی استوری این فرد رو میبینم چطوری امکان داره؟؟؟؟ ممنون ازشما

سلام
استوری افرادی که اکانتشون پرایوت هست رو فقط فالورها می‌تونن ببینن . اگر می‌تونید ببینید یا فالورش هستید یا اکانتش پرایوت نیست و در هر صورت اسمتون ثبت میشه

سلام خسته نباشی چطور یه فیلم قدیمی بزارم استوری اما تمام صفحه باشه

اگر عمودی نیست باید با برنامه های ویرایش ویدئو ویرایشش کنید

سلام من هرچقدر اینستاگراممو آپدیت می کنم در بخش ((استوری)) گیف نمایش داده نمیشه مشکل چیه ؟ تا یک هفته پیش بود الان نیست

به خاطر مشکلات مربوط به gif های نژادپرستانه این قابلیت فعلا غیرفعال شده

سلام استور میخوام بزارم ولی 15ثانیه بیشتر نمیزاره لطفا راهنمایی کنید

محدودیت استوری برای همه کاربرا 15 ثانیه است

 

چگونه باید استوری رو پاک کنیم ؟

 

استوری رو باز کنید. روی سه نقطه ضربه بزنید و Delete

سلام من کلیپی برای استوری میزارم تصویر بزرگتر نشون داده میشه انگارکه بزرگ کردی تصویررو چطورمیتونم این مشکلوحل کنم؟
سپاس از راهنماییتون

باید ویدئوها رو عمودی ضبط کنید و ترجیحا از طریق دوربین خود بخش استوری

سلام، دو تا اکانت روی آیفونم دارم که پیج شخصیم امکان هایلایت کردن استوری رو داره ولی پیج بیزینسیم این امکان رو نداره، ممنون میشم اگه اطلاعات دارید در اختیارمون بزارید، سپاس

ایا میشه از طریق لپ تاپ استوری گذاشت؟

 

خیر

 

سلام .من ۲ تا اکانت دارم که برای یکیشون امکان هایلایت کردن یا دیدن هایلایت دیگران وجود نداره . چه جوری می تونم درستش کنم ؟

بعید میدونم بتونید کاریش کنید به مرور فعال میشه این قابلیت ها برای همه اکانت ها

سلام چطوری وقتی استوری میذاریم تنظیم کنیم کسی ک میبینه ی بار اون دستوری براش پاک نشه تا 24 ساعت باشه بالا گوشیش باتشکر اگه میشه زودتر جواب بدین

سلام
چنین امکانی وجود نداره. در واقع هر استوری بعد از یک بار دیدن به انتهای لیست استوری میره و در صفحه پروفایل فرد مورد نظر قابل دسترسیه البته تا 24 ساعت. نمیشه اون اول بمونه وگرنه همه استفاده می‌کردن خب که دائم اون بالا باشه!

با تشکر از راهنمایی هاتون،موفق باشید.

 

چطور میشه با گوشی سامسونگ فونت نوشتن رو تغییر اد

سلام چجور میشه هم تو استوری هم‌فیلم گرفت هم‌موزیک در حال پخش در ویدئو‌ضبط بشه

سلام کسی نمیتونه به استوری من جواب بده حتی تو تنظیماتم رفتم ولی بازم همونه درست نشده

سلام مشکل من اینه که تواستوری ویدیو نمیتونم بزارم میتونین راهنماییم کنین

سلام
این مشکل معمولا از اینترنت و خود اینستاگرام هست. راه حل خاصی نداره که عرض کنم

میخوام فیلم بزارم تو استوری فیلم صفحش کامل نمیاد بالا همچنین عکس هام باید چی کار کنم

متوجه منظورتون نمیشم. باید عکس یا فیلم رو عمودی گرفته باشید

سلام ببخشید گوشه سمت راست استوری اینستام از اون شکلک ها که روی صورت میگیرم نمیاد چی کنمش

گوشیتون چیه؟

 

چرا من نمی تونم چندتا عکس تو استوری بزارم 😢 اصلا شکل دوربین سمت چپ اینستای من نمیاره! حتی ورژن جدید هم نسب کردم😭😭😭

سلام. من میخوام استوری بزارم عکس رو کامل نمیزاره ، حتی بصورت اینساگرامی هم درستش کردم اما باز نصفه عکس گذاشته میشه.چکار کنم؟

عکس رو عمودی بگیرید

 

سلام من تو قسمت عکس استوری که عکسو به همه مدل در میاره میرم نمیاد بالا چیکار کنم

سلام
سوالتون نامفهومه. مطلب رو کامل بخونید

 

ارسال عکس امکان پذیر نیست؟

 

حتی الامکان توضیح بفرمائید

 

 

 

 

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

پربازدیدترین

 

۷ ایده در دنیای گوشی‌های هوشمند که افتضاح بودند!

دلیل ممنوعیت تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام چیست؟

تماشا کنید: تیزر ال‌جی برای V40 ThinQ گوشی را از تمام زوایا نشان…

اپ‌نت: چک و اصلاح گرامر متون انگلیسی با Grammar Checker X

تلگرام ۵.٠ برپایه سوئیفت برای iOS با بهینه‌سازی‌های فراوان منتشر شد

اپ‌نت: بازی هری پاتر: افسانه هاگوارتز Harry Potter: Hogwarts Mystery


اپ‌نت: افسانه دفاع Defense Legend 3: Future War

 

آخرین مطالب

 

ببینید: این تصاویر عجیب و غریب را تنها در گوگل استریت ویو…

اپ‌نت: ترک عادات بد با Sobriety Counter

 

اینترنت TD-LTE مبین‌نت و ایرانسل دوباره در تهران قطع شد!

جزئیات هر ۵ دوربین ال‌جی V40 ThinQ مشخص شد

ایرانسل هزینه یک سال صورت‌حساب مشترکان خوش‌حساب خود را…

هواوی اولین گوشی 5G با صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر را در اواسط…

آپدیت اندروید 9 برای میت 10 پرو هواوی از راه رسید

همراه اول در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۸ آخرین دستاوردهای خود…

هواوی گوشی Y9 2019 را با طراحی جذاب و دوربین دوگانه در پشت و…

تیزر لنوو از یک گوشی هوشمند با دوربین چهارگانه خبر دارد

اپ‌نت: مدیریت و تغییر اعلان‌ها و تنظیمات سریع با Power Shade

دلیل ممنوعیت تاکسی‌های اینترنتی در فرودگاه امام چیست؟

ایلان ماسک مجبور به کناره‌گیری از سمت رئیس هیئت مدیره تسلا…

حذف ابزارهای جعلی اینستاگرام از کافه بازار به دلیل سرقت…

مشخصات ساعت هواوی واچ GT پیش از رونمایی فاش شد

ورود اسنپ و تپسی به فرودگاه امام خمینی ممنوع شد

آموزش حذف دائمی اکانت سروش / آموزش تصویری در اندروید و iOS

چکونه چهره و طراحی جدید جیمیل را فعال و از آن استفاده کنیم؟

چگونه ایمیل بسازیم؟

 

آموزش کامل و تصویری دانلود از یوتیوب برای گوشی و کامپیوتر

مطالب ویژه

 


آموزش جامع اینستاگرام؛ از سیر تا پیاز!

 

آموزش: چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال و از دسترس…


جامع و کامل درباره «تورنت»

 

آموزش/ چگونه اکانت اینستاگرام خود را پاک کنیم؟

مشترک خبرنامه روزانه فارنت شوید

 

قدرت گرفته از

 

خوش آمدید. به اکانت خود وارد شوید.

 

بازیابی پسورد

 

گذرواژه جدید به ایمیل شم اارسال خواهد شد

10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *