چجوری از یوتیوب دانلود کنم

چجوری از یوتیوب دانلود کنم
چجوری از یوتیوب دانلود کنم

 

آموزش دانلود از يوتيوب با گوشي و کامپيوتر
دانلود از يوتيوب يکي از دغدغه هاي اصلي کاربران اين رسانه ي اجتماعي است. آيا ويدئوي مورد علاقه‌تان را پيدا کرده‌ايد و مي‌خواهيد آن را براي خود ذخيره کنيد؟ اگر اين طور است به جاي درستي آمديد. در اين نوشتار با آموزش دانلود از يوتيوب با گوشي و کامپيوتر مي توانيد در هر صورت به هدف خود برسيد. در اين جا ۱۳ روش دانلود از يوتيوب از طريق وب سرويس ها ، برنامه ها، اپليکيشن ها، بروزرها(مرورگرها) و…در کامپيوتر و موبايل اعم از اندرويدي و آي او اسي آموزش داده مي شود. هم چنين در اين جا گزينه هاي زيادي پيش روي شما است که به راحتي مي توانيد از يوتيوب فيلم هاي مورد علاقه تان را دانلود کنيد.چجوری از یوتیوب دانلود کنم

۱۳ روش دانلود از يوتيوب

دانلود از يوتيوب به همين سادگي
دانلود از يوتيوب اصلا کار سختي نيست. چون جاي درستي آمده ايد. ابزارهاي متعدد و مختلفي براي دانلود از يوتيوب و تبديل ويدئوهاي يوتيوب در دسترس‌تان وجود دارد. اگر برنامه‌ي VLC Player را نصب کرده باشيد، مي‌توانيد ويدئوها را با استفاده از آن مستقيما از يوتيوب دانلود کنيد. اگر ترجيح مي‌دهيد از يک وب‌گاه استفاده کنيد، گزينه‌هاي زيادي وجود دارند که دانلود از يوتيوب را حتي از دستگاه‌‌هاي اندرويدي نيز آسان مي‌کنند. هم‌چنين مي‌توانيد با استفاده از ابزارهاي خط فرمان (CMD) بدون دست‌وپنجه نرم کردن با آگهي‌هاي تبليغاتي مختلف در وب‌گاه‌ها، ويدئوهاي مورد علاقه‌تان را با دانلود از يوتيوب تماشا کنيد.

يک برنامه‌ي جانبي (extension) مرورگر مفيد نيز وجود دارد که اگر از فايرفاکس يا کروم استفاده مي‌کنيد، مي‌توانيد از طريق آن دانلود ويدئوهاي‌تان را مديريت کنيد. افزون بر اين ها مي توانيد از اپليکيشن ها براي دانلود يا ذخيره سازي يا ديدن آفلاين ويديوهاي يوتيوب روي موبايل هاي اندرويدي بهره ببريد. در اين نوشتار روش هاي دانلود از يوتيوب در سه مقوله ي کلي معرفي مي شوند. اکثر اين روش ها مي توانند براي انواع سيستم ها ، انواع بروزرها ،‌و انواع موبايل ها جواب دهند. پس حتما مي توانيد از بين اين روش ها به ويدئوهاي مورد علاقه تان برسيد

الف: دانلود از يوتيوب با استفاده از سايت ها، وب سرويس ها و برنامه ها
آموزش دانلود از يوتيوب ۱: استفاده از Yout
۱. Yout را جست‌وجو و پيدا کنيد.
Yout وب‌گاهي است که به سرعت و به آساني URL يوتيوب را بهURL ‌”‌يوت‌”‌ (URL قابل دانلود) تبديل مي‌کند و به کاربران امکان مي‌دهد MP۴ها (ويدئو) و MP۳هاي (فايل صوتي) مورد نظرشان را دانلود کنند. اين خدمات به صورت برخط (‌آنلاين) است و تا حجم خاصي رايگان است.

۲. URL ويدئوي‌تان را پيدا و در Yout وارد کنيد.
صفحه‌ي اصلي Yout بسيار ساده و حاوي يک کادر مخصوص براي وارد کردن URL است.

۳. منتظر بمانيد تا Yout شما را به يک URL جديد هدايت کند.
Yout يک URL جديد مي‌سازد (“yout”را جايگزين”youtube” مي‌کند). وقتي به نشاني جديد هدايت شديد، مي‌توانيد ويدئو را به صورت mp۴ (تصويري) يا mp۳ (فقط صوتي) ذخيره کنيد.

– البته درحال‌حاضر، اين وب‌گاه بر اساس قوانين کپي ‌رايت ايالات متحده مسدود شده است.

آموزش دانلود از يوتيوب ۲: با Any Video Converters
روش دانلود از يوتيوب

سه محصول متفاوت تحت مجموعه‌هاي Any Video Converter وجود دارد: Any Video Converter free، Any Video Converter Pro، و Any Video Converter Ultimate.

با Any Video Converter freeware مي‌توانيد ويديوهاي يوتيوب را به صورت رايگان دانلود کنيد. در حالي که pro. و Ultimate به شما اجازه مي‌دهند ويديو آنلاين را از سايت‌هاي بسيار ديگري مانند vimeo، vevo، dailymotion، break، nicovideo و غيره دانلود کنيد. به علاوه، مي‌توانيد ويديوي دانلود شده را به فرمت‌هاي سازگار با PMPs (مديا پليرهاي جيبي)، تبلت‌ها، و گوشي‌هاي هوشمند خود ويرايش يا تبديل کنيد (حتي از ويديوهاي يوتيوب فايل صوتي تهيه کنيد).

نحوه‌ي دانلود يوتيوب با Any Video Converter
مرحله‌ي ۱. برنامه را دانلود و نصب کنيد.

مرحله‌ي ۲. برنامه را باز کنيد؛ روي Add URLs کليک کنيد تا پنجره‌ي دانلود باز شود.

مرحله‌ي ۳. URL را کپي و در قسمت خالي داخل پنجره پيست (الصاق) کنيد.

مرحله‌ي ۴. روي دکمه‌ي « Start Downloading» کليک کنيد تا ويديو دانلود شود.

مطلب مرتبط : ۱۰ پربيننده ترين فيلم يو تيوب در تمام دوران

آموزش دانلود از يوتيوب ۳: دانلود با يک «Kiss»
از بين روش‌هاي ذکر شده در اينجا، اين روش تنها موردي است که فقط مختص يوتيوب است. براي دانلود يوتيوب، فقط لازم است قبل از « YouTube» در URL خود «kiss» را اضافه و آن را به «kissyoutube» تبديل کنيد. به عنوان مثال، URL ما اين است

www.youtube.com/watch?v=eRxHs29gRsQ حالا يک « kiss» اضافه کنيد، URL به www.kissyoutube.com/watch?v=eRxHs29gRsQ تغيير مي‌کند. بعد مرورگر URL را تفکيک و به پنجره‌اي مانند پنجره‌ي زير پرش خواهد کرد.

روش دانلود از يوتيوب

آموزش دانلود از يوتيوب ۴: دانلود با RealPlayer
وقتي RealPlayer را دانلود کرديد، آنگاه از دانلود کننده‌ي RealPlayer نيز برخوردار خواهيد بود. تقريبا هر زمان که يک ويديو را تماشا کنيد، RealPlayer به صورت خودکار ظاهر خواهد شد، و مي‌توانيد ويديو را در پنجره‌ي آن دانلود يا فهرست دانلودها را پاک کنيد.

آموزش دانلود از يوتيوب ۵: دانلود با Keepvid.com
روش دانلود از يوتيوب

Keepvid.com يکي از محبوب‌ترين وبسايت‌هاي دانلود از يوتيوب است. و روش اين وبسايت نسبتا ساده است. فقط کافي است وبسايت را باز و سپس URL را کپي (copy) و در نوار مربوطه پيست (paste) و بعد گزينه‌ي دانلود را کليک کنيد. اما چنين وبسايتي جاوا-لازم است يعني قبل از آنکه قادر به دانلود باشيد لازم است که پلاگين‌هاي (افزايه‌هاي) جاوا را در مرورگر خود نصب کنيد.

آموزش دانلود از يوتيوب ۶: دانلود از يوتيوب با سايت هاي ديگر
استفاده از سايت دانلود کننده‌‌ي ويدئوهاي يوتيوب (دانلود از يوتيوب با سايت)
۱. يکي از وب سايت ها يا وب‌گاه‌هاي دانلودکننده را انتخاب کنيد.
مي‌توانيد با استفاده از وب سايت ها وب‌گاه‌هاي دانلودکننده، از طريق رايانه يا با استفاده از مرورگر اندرويد ويدئوهاي دلخواه‌تان را دانلود کنيد. اين وب‌گاه‌ها با دستگاه‌هاي iOS کار نمي‌کنند زيرا راهي براي ذخيره‌ي مستقيم ويدئو به دستگاه در اين محيط عامل وجود ندارد. وب‌گاه‌هاي محبوب دانلودکننده عبارت هستند از: Keepvid، Savido، Clipconverter، و Videograbby.

– اگر مي‌خواهيد از اين وب‌گاه‌ها استفاده کنيد، پس حتما به فکر نصب يک مسدودکننده‌ي تبليغات (ad blocker) باشيد. بسياري از وب‌گاه‌هاي دانلودکننده از يوتيوب پر از تبليغات هستند، و برخي از آنها پنجره‌هاي باز شو (pop-ups) متعددي ايجاد مي‌کنند و باعث مي‌شوند دائما از جاهاي ديگري سر در بياوريد، يا روي دستگاه‌‌تان ابزارهاي تبليغاتي مزاحم (adware) نصب مي‌کنند.
– روش نصب مسدودکننده‌ي تبليغات به نوع مرورگرتان بستگي دارد.

۲. ويدئوي مورد علاقه‌تان را باز کنيد.
به وب‌گاه يوتيوب برويد و صفحه‌اي را که در آن ويدئوي مورد نظرتان قرار دارد، باز کنيد. آن صفحه را باز نگه داريد.

– اگر از اندرويد استفاده مي‌کنيد، مي‌توانيد ويدئوي مورد نظرتان را در برنامه‌ي يو تيوب باز کنيد.چجوری از یوتیوب دانلود کنم

۳. در يک صفحه‌ي ديگر، يکي از وب‌گاه‌هاي دانلودکننده را باز کنيد.
يک صفحه‌ي جديد باز کنيد و به يکي از وب‌گاه‌هاي دانلودکننده برويد. در اين مرحله، گزينه‌هاي فراوان و خوبي وجود دارند، و بيش‌تر آنها کيفيت‌هاي مختلفي به شما ارائه مي‌دهند:

چجوری ایمیل بسازم

۴. نشاني ويدئو يا همان URL را از صفحه‌ي يوتيوب کپي کنيد.
اکنون به صفحه‌ي يوتيوب برشد که ويدئوي مورد نظرتان در آن باز است؛ و نشاني ويدئو يا همان URL ويدئو را از بالاي صفحه (همان کادري که آدرس وب‌گاه در آن نوشته مي‌شود و در بالاترين جاي صفحه قرار دارد)

چجوری اسنپ چت نصب کنم

به طور کامل کپي کنيد. اگر دستگاه اندرويد داريد و از برنامه‌ي يوتيوب استفاده مي‌کنيد، کليد “‌ Share‌”‌ را بزنيد و ‌”‌ Copy link ‌”‌ را انتخاب کنيد.

۵. نشاني ويدئو را در کادري که در وب‌گاه دانلودکننده تعبيه شده است، وارد کنيد.
وسط همه‌ي وب‌گاه‌هاي دانلودکننده کادر مخصوصي براي اين کار تعبيه شده است. نشاني يا همان URL ويدئو را در آن کادر وارد (Paste) کنيد.

۶. دکمه‌ي دانلود را بزنيد.
وب‌گاه دانلودکننده نشاني ويدئو را جست‌وجو مي‌کند و صفحه‌اي جديد با پيوند (لينک) دانلود باز مي‌شود.

– اگر از Videograbby استفاده کنيد، ويدئو به صورت خودکار، در قالب (فرمت) MP۴، و با بالاترين کيفيت دانلود مي‌شود.

۷. قالب (فرمت) و کيفيت دانلود دلخواه‌تان را انتخاب کنيد.
بيش‌تر وب‌گاه‌هاي دانلودکننده گزينه‌هاي دانلود فراواني براي دانلود ويدئو ارائه مي‌کنند. بيشتر قالب‌هاي (فرمت)‌ ويدئوي به صورت MP۴ هستند، که به عنوان بهترين فرمت براي اجرا در دستگاه‌‌هاي مختلف شناخته مي‌شود. اگر مي‌خواهيد ويدئوي خود را بعدا در آي‌پد يا آي‌فون نيز داشته باشيد، آن را با فرمت MP۴ دانلود کنيد.

– گزينه‌هاي مختلفي براي کيفيت ويدئوها وجود دارد؛ هم‌چنين برخي از فايل‌ها ممکن است فقط تصويري و برخي ديگر فقط صوتي باشند. بالاترين کيفيت يک فايل که هم صوت و هم تصوير داشته باشد، ۷۲۰p (۷۲۰ x ۱۲۸۰) است. حتي اگر ويدئويي با کيفيت ۱۰۸۰p نيز پيدا کنيد، بايد صوت و تصوير آن را به صورت مجزا دانلود نماييد، زيرا يوتيوب اين‌گونه ويدئوها را به اين شکل پردازش مي‌کند.
– اگر فقط حالت صوتیِ يک ويدئو را از يوتيوب مي‌خواهيد، گزينه‌ي MP۳ را انتخاب کنيد.

۸. پيوند (لينک) را بزنيد تا دانلود آغاز شود.
اگر در اين حالت، به جاي دانلود ويدئو، خودِ ويدئو شروع به نمايش کرد، به مرحله‌ي قبل برشد ( Back را بزنيد)، روي پيوند (لينک) کليک راست کنيد، و گزينه‌ي “‌Save link as‌”‌ را انتخاب کنيد. فايل ويدئو در دستگاه رايانه يا اندرويدتان شروع به دانلود مي‌کند.

۹. ويدئوي دانلودشده‌ي‌‌تان را در دستگاه‌تان به نمايش در آوريد.
وقتي دانلود ويدئو به اتمام رسيد، آن را با برنامه‌ي پخش‌کننده‌ي دستگاه‌تان را اجرا کنيد. چنان‌چه در اجراي آن به مشکل برخورديد، مي‌توانيد از پخش‌کننده‌هاي رايگان و متن باز نظير VLC Player يا MPC-HC استفاده کنيد. اين برنامه‌ها قالب‌هاي (فرمت‌ها) مختلف را باز و اجرا مي‌کنند و اگر فايل ويدئويي‌تان به درستي دانلود شده باشد، حتما آن را اجرا خواهند کرد.

مطالب مرتبط: ۲۰ دارنده بيشترين فالوور توييتر را بشناسيد

آموزش دانلود از يوتيوب ۷: استفاده از برنامه‌ي جانبي DownloadHelper
۱. برنامه‌ي جانبي مناسب مرورگرتان را پيدا کنيد.
DownloadHelper يک برنامه‌ي جانبي است (پيش‌تر به اين برنامه‌هاي جانبي”add-on” مي‌گفتند) که به صورت جداگانه براي کروم و فايرفاکس وجود دارد؛ اين برنامه‌ي جانبي به شما کمک مي‌کند تا ويدئوهايي با جريان داده‌هاي رمزگذاري‌نشده را از هر وب‌گاهي نظير يوتيوب دانلود کنيد. اين برنامه‌ي جانبي براي ويندوز، مَک، و لينوکس در دسترس است.

۲. برنامه‌ي جانبي DownloadHelper را نصب کنيد.
اين برنامه‌ي جانبي به شما امکان مي‌دهد تا با سرعت بيش‌تر ويدئوهاي برخط (آنلاين) از جمله ويدئوهاي يوتيوب را دانلود کنيد.

– در فايرفاکس، در گوشه‌ي بالاي سمت راست صفحه‌ي مرورگرتان روي کليد منو (☰) کليک و گزينه‌ي “Add-ons” و سپس گزينه‌ي “Get Add-ons” را انتخاب کنيد.

– در کروم، در گوشه‌ي بالاي سمت راست صفحه‌ي مرورگرتان روي کليد منو (☰) کليک و گزينه‌ي “More Tools” و سپس گزينه‌ي “Extensions” را انتخاب کنيد؛ پس از آن، پايين بياييد و به دنبال گزينه‌ي “Get More Extensions” بشد.

– “video downloadhelper” را جست‌وجو کنيد و سپس بر روي گزينه‌ي”Install” که در کنار Video DownloadHelper قرار دارد، کليک کنيد. برنامه‌ي جانبي مورد نظرتان به صورت خودکار نصب خواهد شد.

– پس از نصب Video DownloadHelper، مرورگرتان را ببنديد و دوباره باز کنيد.
– با جست‌وجو در اينترنت نيز به راحتي مي‌توانيد به صفحه‌ي دانلود اين برنامه‌ي جانبي دسترسي پيدا کنيد.

– مراحل گفته ‌شده، براي دانلود هر برنامه‌ي جانبي مفيد هستند؛ ولي براي راحتي حال خوانندگان گرامي اين مقاله، براي دانلود اين برنامه‌ي جانبي مي‌توانيد به راحتي در بند اول اين بخش، بر روي نام فايرفاکس يا کروم کليک کنيد (.م)

۳. ويدئوي مورد نظرتان را باز کنيد.
ويدئويي را که در نظر داريد آن را دانلود کنيد، جست‌وجو و باز نماييد. براي دانلود کردن ويدئو بايد صفحه‌‌اي را که ويدئو در آن قرار دارد، باز کنيد.

۴. بر روي گزينه‌ي Video DownloadHelper در نوارابزار کليک کنيد.
در گوشه‌ي بالا، سمت راست صفحه‌ي مرورگرتان گزينه‌ي متحرکي وجود دارد که علامت DownloadHelper است. بر روي آن کليک کنيد تا گزينه‌هاي مختلفي از فرمت‌ها و کيفيت‌هاي ويدئويي براي‌تان باز شود.

۵. فرمت مورد نظرتان را انتخاب کنيد.
معمولا بهترين گزينه‌ي اين فهرست، فرمت MP۴، با بالاترين کيفيت موجود است. با انتخاب اين گزينه مي‌توانيد ويدئوي مورد نظرتان را با کيفيتي دانلود کنيد که در رايانه يا هر دستگاه ديگري قابليت پخش ويدئوهاي HD قابل مشاهده باشد. اگر مي‌خواهيد ويدئوي‌تان را در گوشي‌هاي نسبتا قديمي تماشا کنيد، بهتر است فرمت و وضوح تصوير (resolution) مناسب با آن را انتخاب نماييد.

۶. محل ذخيره‌ي فايل ويدئويي‌تان را انتخاب کنيد.
بعد از انتخاب يکي از فرمت‌هاي موجود، پنجره‌ي Save As ظاهر مي‌شود، و به شما امکان مي‌دهد محل و يک نام براي دانلود فايل مورد نظر انتخاب کنيد.

۷. منتظر بمانيد تا دانلود تمام شود.
بعد از انجام کارهاي بالا، دانلود آغاز مي‌شود. مي‌توانيد فرآيند دانلود را در بخش مديريت دانلود مرورگرتان زير نظر بگيريد.

۸. فايل ويدئوي‌تان را باز کنيد.
فايل ويدئويي دانلود‌شده‌ي‌تان را در مکاني که پيش‌تر آن را تعيين کرده بوديد، بيابيد و بر روي آن کليک کنيد تا شروع به اجرا کند. اگر فايل را با فرمت MP۴ دانلود کرده باشيد، احتمالا توسط همه‌ي برنامه‌هاي پخش‌کننده قابل اجرا باشد. چنان‌چه در پخش آن دچار مشکل شديد، VLC Player يا MPC-HC را امتحان کنيد. هر دوي اين‌ها، برنامه‌ي پخش‌کننده‌ي رايگان و متن‌ بازي هستند که مي‌توانند فرمت‌هاي ويدئويي مختلفي را پخش کنند.

مطالب مرتبط: ۲۰ دارنده بيشترين فالوور اينستاگرام در جهان

آموزش دانلود از يوتيوب ۸: استفاده از VLC Player
۱. اگر برنامه‌ي VLC Player را در دستگاه خود نصب کرده‌ايد، از اين روش استفاده کنيد‌.
VLC Player برنامه‌ي پخش رسانه‌اي محبوبي است، و از اين‌که آن را در دستگاه‌تان نصب کرده‌ايد بسيار خوشحال خواهيد شد. با استفاده از VLC Player مي‌‌توانيد به فايل‌هاي اصلي موجود در سِروِر يوتيوب دسترسي داشته باشيد، و اين امکان را داريد تا ويدئوها را مستقيما در رايانه‌تان دانلود کنيد.

– VLC Player را مي‌توانيد به صورت رايگان از org دانلود کنيد. اين برنامه رايگان و متن باز است، و هيچ شخصي از نصب اين برنامه نفع مالي نمي‌برد.
– اگر دوست نداريد دائما با تبليغات، برنامه‌هاي جانبي، يا CMD سر و کار داشته باشيد، استفاده از اين برنامه شديدا توصيه مي‌شود. هم‌چنين، فايل ويدئويي دانلودشده از اين طريق، داراي بالاترين کيفيت ممکن خواهد بود.

۲. نشاني يا همان URL ويدئوي مورد نظر در يوتيوب را کپي کنيد.
به وب‌گاه يوتيوب برويد، ويدئوي مورد نظر را بيابيد و نشاني‌اش را کپي کنيد. دقت کنيد، حتما تمام URL را بدون کم‌وکاست کپي کرده باشيد.

۳. VLC Player را باز کنيد.
وقتي URL را کپي کرديد، برنامه‌ي VLC Player را اجرا کنيد.

۴. بر روي منوي”Media” کليک و”Open Network Stream” را انتخاب کنيد.
با اين کار صفحه‌ي جديدي باز مي‌شود.

۵. نشاني يا URL ويدئوي يوتيوب را در کادري که براي اين منظور تعبيه شده است، وارد (پِيست) کنيد.
حتما دقت کنيد URL به صورت کامل وارد شده باشد.

۶. گزينه‌ي”Play” را کليک کنيد تا ويدئو اجرا شود.
ويدئوي مورد نظرتان در VLC پخش مي‌شود.

۷. روي گزينه‌ي “Tools” کليک و”Codec Information” را انتخاب کنيد.
هم‌چنين مي‌توانيد دکمه‌هاي Ctrl/⌘ Command+J را بر روي صفحه کليد (کيبورد) رايانه‌تان فشار دهيد.

۸. بر روي متن موجود در بخش پايين”Location” راست کليک و سپس بر روي گزينه‌ي “Select All” کليک کنيد.
با اين کار همه چيز را در آن بخش انتخاب کنيد.

۹. متن انتخاب‌شده را کپي کنيد.
براي کپي کردن متن انتخاب‌شده، هم مي‌توانيد راست کليک و سپس گزينه‌ي”Copy” را انتخاب کنيد، يا دکمه‌هاي Ctrl/⌘ Command+C را روي صفحه کليد فشار دهيد.

۱۰. يک صفحه‌ي مرورگر جديد باز کنيد و متن کپي‌شده را در آن وارد کنيد.
با اين کار، ويدئو به صورت مستقيم بر روي مرورگرتان اجرا مي‌شود.

۱۱. بر روي ويدئو در مرورگر کليک راست و سپس گزينه‌ي “Save video as” را انتخاب کنيد.
با اين کار پنجره‌ي Save As باز مي‌شود.

۱۲. مکان دانلود ويدئو و يک نام براي آن انتخاب کنيد.
ويدئوها با اين روش، به صورت خودکار”videoplayback” نام‌گذاري مي‌شوند. مي‌توانيد اين نام را به صورت دل‌خواه تغيير دهيد و مکان مورد نظرتان را براي ذخيره‌ي فايل ويدئو انتخاب کنيد.

۱۳. ويدئو را ذخيره کنيد.
ويدئوي موردنظر با بالاترين کيفيت ممکن در رايانه‌تان دانلود، و در مکان مورد نظر ذخيره مي‌شود.

مطالب مرتبط: ۲۰ پرطرفدارترين صفحه فيس بوک در جهان

آموزش دانلود از يوتيوب ۹: دانلود با استفاده از youtube-dl
۱. اگر به استفاده از CMD تمايل داريد، مي‌توانيد از اين روش استفاده کنيد.
اين برنامه‌ي رايگان و متن باز که به زبان پايتون نوشته شده است مي‌تواند با نوشتن چند دستور CMD به شما در دانلود از يوتيوب کمک کند ، چون به راحتي همه‌ي ويدئوهاي يوتيوب را دانلود کند. اگر از اين روش استفاده کنيد، ديگر نگران تبليغات و پاپ‌آپ‌هايي که در روش‌هاي ديگر وجود دارد، نخواهيد بود. youtube-dl براي ويندوز، مک، و لينوکس وجود دارد. اگر استفاده از CMD گيج و نگران‌تان مي‌کند، بهتر است از روش‌هاي ديگر موجود در اين مقاله استفاده کنيد.

۲. به وب‌گاه youtube-dl برويد
مرورگرتان را باز کنيد و وارد اين نشاني شويد: rg۳.github.io/youtube-dl/. اين يک صفحه‌ي گيت‌هاب (پروژه‌ي متن باز) است که در آن قادر خواهيد بود به همه‌ي فايل‌هاي مورد نيازتان دسترسي پيدا کنيد.

۳. فايل‌هاي youtube-dl را دانلود و نصب کنيد.
طرز انجام اين کار بستگي به محيط عامل‌تان دارد:

– ويندوز – فايل EXE ويندوز را دانلود کنيد (youtube-dl.exe). اين فايل را مي‌توانيد در صفحه‌ي دانلود بيابيد. اين فايل را در نشاني زير در رايانه‌تان ذخيره کنيد: C: \Users\…
– مک –پنجره‌ي ترمينال (Terminal) را باز کنيد و دستور زير را در آن وارد کنيد:

– /usr/bin/ruby -e “$(curl -fsSL

https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)”

اين دستور يک HomeBrew در رايانه‌تان نصب مي‌کند و به شما امکان مي‌دهد نرم افزارهايي غيررسمي نصب کنيد. بعد از نصب HomeBrew، براي نصب youtube-dl، اين دستور را بنويسيد: brew install youtube-dl.

۴. صفحه‌ي ويدئو را در مرورگرتان باز کنيد.
ويدئوي مورد نظرتان را بيابيد و آن را باز کنيد. آن را باز نگه داريد تا در موقع لازم، URL آن را کپي کنيد.

۵. CMD يا Terminal را باز کنيد.
اگر تاکنون آن را باز نکرده بوديد، اکنون اين کار را انجام دهيد. CMD بايد به صورت خودکار با نام کاربري شما بالا بيايد. در غير اين صورت، خودتان بايد آن را بنويسيد (همان نشاني که youtube-dl.exe را در آن ذخيره کرديد).

۶. دستور را وارد کنيد تا ويدئوي مورد نظرتان دانلود شود.
دستور زير را وارد کنيد تا ويدئوي مورد نظرتان دانلود شود. اگر از نسخه‌ي پيشرفته‌ي ويندوز يا مک استفاده مي‌کنيد، مي‌توانيد نشاني ويدئو يا همان URL آن را مستقيما در Terminal يا CMD کپي و پِيست کنيد. ولي اگر از نسخه‌هاي پايين‌تر ويندوز استفاده مي‌کنيد، نشاني ويدئو را بايد به صورت دستي وارد کنيد:

youtube-dl + نشاني ويدئو

مثلا:

youtube-dl https: //www.youtube.com/watch?v=KFvQ۸RrInJU

۷. منتظر بمانيد تا ويدئو دانلود شود.
وقتي دستور را اجرا کرديد، ويدئو با بالاترين کيفيت ممکن شروع به دانلود مي‌کند.

– اگر اين دستور در ويندوز کار نکرد، بررسي کنيد آيا youtube-dl.exe را در مکان مذکور ذخيره کرده‌ايد يا خير. هم‌چنين آن‌چه در ابتداي CMD مشاهده مي‌کنيد، بايد اين‌گونه باشد:

C: \Users\نام کاربري

۸. فايل ويدئوي دانلود شده را بيابيد.
وقتي دانلود ويدئو پايان يافت، مي‌توانيد آن را در همان نشاني مذکور بيابيد.

۹. ويدئوي دانلود شده را اجرا کنيد.
به صورت خودکار، ويدئوها با فرمت MP۴ دانلود مي‌شوند که در هر پخش‌کننده‌اي قابل اجرا هستند. اگر در اجراي آنها دچار مشکل شديد، نرم‌افزارهاي پخش متن باز VLC يا MPC-HC را امتحان کنيد.

ب: دانلود از يوتيوب با استفاده از مرورگرها ( بروزرها)
آموزش دانلود از يوتيوب ۱۰: کروم (Chrome)
روش دانلود از يوتيوب

به يک افزايه (پلاگين) از Chrome Web Store نياز است. روي Window در نوار منو -> Chrome Web Store کليک، و Ultimate YouTube Downloader را جستجو کنيد.

بعد از دانلود آن، تجربه‌ي دانلود ويديو بسيار راحت خواهد بود. مي‌توانيد تنها با يک کليک بر روي دکمه‌ي دانلود که در زير ويديو قرار دارد از يوتيوب و ساير سايت‌ها دانلود انجام دهيد. حتي مي‌توانيد نسخه‌ي MP4 يا نسخه‌ي FLV را دانلود کنيد. به علاوه، مي‌توانيد کيفيت ويديو را نيز انتخاب کنيد (720p HD, 480p, 360p, 240p).

روش دانلود از يوتيوب ۱۱: فايرفاکس (Firefox)
روش دانلود از يوتيوب

به اد-آنز (Add-ons) نياز است. روي Tools در نوار منو – > Add-on کليک کنيد، و افزايه‌ي DownloadHelper يا NetVideoHunter را جستجو و نصب کنيد. هر بار که يک ويديو را پخش يا به موسيقي گوش کنيد، آيکون DownloadHelper مي‌چرخد، در حالي که آيکون NetVideoHunter چشمک مي‌زند.

add-ons به انتظار براي پردازش ويديو نياز ندارد، اما زمان براي هر ويديوي دانلود شده به تقريبا ۸ دقيقه محدود شده است. به عبارت ديگر، براي يک ويديوي ۱۶ دقيقه‌اي بايد دو بار روي add-on کليک کرد.

آموزش دانلود از يوتيوب ۱۲: سافاري (Safari)
روش دانلود از يوتيوب

بعد از باز کردن URL، وقتي ويديو شروع به اجرا مي‌کند چند ثانيه روي آن توقف کنيد، و منتظر بمانيد تا نوار پيشرفت خاکستري ‌رنگ ويديو پر شود. بعد روي Window در نوار منو -> Activity کليک کنيد، و خطي (لايني) را که نمايانگر ويديوي شما است پيدا کنيد، دوبار روي آن کليک کنيد تا دانلود آغاز شود.

با اين روش، به هيچ دانلود کننده‌ يا نرم‌افزاري نياز نخواهيد داشت، اما بايد تا پردازش شدن کامل ويديوها کمي منتظر بمانيد.

ج: دانلود از يوتيوب با استفاده از اپليکيشن هاي موبايل
آموزش دانلود از يوتيوب ۱۳: دسترسي آفلاين به ويديوهاي يوتيوب با TubeMate روي گوش هاي
صحبت از گوشي‌هاي هوشمند و عادات تماشاي ويديو از طريق تبلت که مي‌شود، ديدن ويديوهاي يوتيوب به صورت آنلاين يکي از فعاليت‌هاي اوقات فراغت مطلوب مردم به حساب مي‌آيد. اما وقتي که آفلاين و خارج از خانه هستيد، به داده‌هاي اينترنت دسترسي نداريد و از واي‌فاي خبري نيست چطور؟

ما برايتان توضيح مي‌دهيم که چگونه فقط طي چند مرحله‌ي ساده از يوتيوب به سيستم اندرويد گوشي خود دانلود انجام دهيد.
گام ۱. TubeMate 3.0.13 را دانلود و نصب کنيد (بايد ابتدا گزينه‌ي اجازه‌ي دانلود از منابع ناشناس را فعال کنيد)
گام ۲. وارد يوتيوب شويد و ويديوئي را که مي‌خواهيد دانلود کنيد بيابيد.
گام ۳. گزينه‌ي Share را بزنيد، TubeMate را انتخاب کنيد سپس وضوح تصوير (resolution) را مشخص کنيد و بعد گزينه‌ي دانلود را کليک کنيد.

ما اين مراحل را به تفصيل در قسمت زير توضيح مي‌دهيم، اما قبل از آن که شروع کنيد بايد بدانيد که به واقع گوگل دوست ندارد براي تماشاي ويديوها، پلتفرمش را دور بزنيد. به همين دليل است که TubeMate يا ساير دانلودکننده‌هاي يوتيوب را در Google Play نخواهيد يافت.

ما نيز از اين شيوه دفاع نمي‌کنيم، و در همين راستا فقط ويديوهاي خودمان را براي گرفتن يک بک‌آپ (نسخه‌ي پشتيبان) آفلاين دانلود مي‌کنيم.

همچنين توجه داشته باشيد گوگل YouTube Go app خودش را دارد که به عنوان دانلودکننده‌ي رسمي يوتيوب شناخته‌ شده است، هرچند در واقع فقط براي ذخيره کردن داده‌ها در کشورهايي که دسترسي محدود به شبکه‌هاي سلولي دارند طراحي شده است.

يوتيوب هميشه بهترين وبسايت براي شکار مطالب جالب و به اشتراک گذاشتن يافته‌هاي جذاب است، چون منبع بي‌پاياني از ويديوهاي بي‌نظير براي جماعتي آنلاين فراهم مي‌آورد که در آن تمام اقشار مي‌توانند مهارت‌ها و استعدادهاي خلاقانه‌ي خود را به معرض نمايش بگذارند، و فيلم‌ها، رويدادها، و نمايش‌هاي عالي ضبط شده‌ را بارگذاري کنند.

چگونگي دانلود از يوتيوب (YouTube ) در ويندوز

روش ۱: با استفاده از نرم افزار مديريت دانلود IDM
در اين روش ابتدا مرورگر (تست شده بر روي Firefox و Chrome) را نصب کنيد و سپس نرم افزار مديريت دانلود IDM را نيز نصب کنيد (سايت IDM). با نصب IDM افزونه IDM CC بر روي مرورگر قرار مي گيرد. از اين پس در هر صفحه اي چه در يوتيوب و يا در هر سايت ديگري هر ويديويي پخش شود IDM دکمه ي Popup ي با نام Download this video بالاي آن ويدئو قرار مي دهد و با کليک بر آن ليست لينک هاي دانلود با کيفيت هاي مختلف قرار مي گيرد.

روش ۲: با استفاده از مرورگر Maxthon
در مرورگر مکستون بدون هيچ دردسري و بدون انجام هيچ کاري همه چيز آماده است. در مکستون با پخش هر ويدئويي بعد چند ثانيه دکمه اي پاپ آپ نمايان شده و با کليک بر آن لينک ها نمايش داده مي شود.

روش ۳: با استفاده از سايت Tube Leecher:
فقط URL (آدرس) ويديو را در سايت وارد کنيد و فايل flv را تحويل بگيريد. TubeLeecher

روش ۴: با استفاده ازYoutube Catcher:
شبيه سايت بالايي ، فقط آدرس را وارد کنيد و flv را تحويل بگيريد. Youtube Catcher

روش ۵: با استفاده ازافزونه Youtube Loader:
با نصب اين افزونه در فايرفاکس و اضافه کردن اسکريپت Youtube Downloader کامندي به اسم Download به زير کادر ويدئو در يوتيوب اضافه ميشه که با کليک بر آن به آساني لينک دانلود در اختيارتان قرار مي گيرد.
چگونه در موبايل يا تبلت اندرويد خود از يوتيوب دانلود کنيم؟

نرم افزار کاربردي YouTube Downloader Plus v1.14 براي آندرويد را براي شما عزيزان تدارک ديده ايم . با استفاده از اين برنامه مفيد به راحتي قادر به دانلود فيلم هاي مورد علاقه خود از يوتيوب خواهيد بود . براي دريافت اين نرم افزار به ادامه مطالب مراجعه نماييد.
چگونه بر روي mac از يوتيوب دانلود کنيم

همانطور که ميدانيد بسياري از افراد از سيستم عامل مک استفاده مي کنند چرا که از محصولات اپل استفاده مي کنند به هر حال، ابزار هاي مورد استفاده کاربران ويندوز با مک کاملا متفاوت است و به همين منظور کاربران مک را اغلب ناديده مي گيرند و نرم افزار هاي مورد استفاده آن ها را کمتر طراحي مي کنند. از آنجايي که جمعيت کاربران همه از يوتيوب يکبار هم استفاده کرده اند، لازم است که که ابزاري براي دانلود مستقيم ويديوهاي آن داشته باشيم. براي ويندوز اين برنامه ها به وفور يافت مي شود اما براي مک نه.
با استفاده YouTube Downloader Pro Mac مي توان به خوبي و راحتي فيلم هاي يوتيوب را با يک کليک در سيستم عامل مک، دانلود کرد و بر روي سيستم ذخيره کرد.
بنابراين اگر از کاربران مک و سافاري هستيد اين افزونه را نصب کنيد.
نحوه دانلود از يوتيوب بر روي ios

براي دانلود مستقيم از يوتيوب بر روي آي او اس (IOS) مي توانيد از نرم افزار TagDisk که قابل نسب بر وروي اپل آيفون و آيپد است استفاده نماييد. براي اين کار ويدئوي مورد نظر خود را در مرورگر پيدا کرده و سپس با لمس ويدئو منويي ظاهر مي گردد که امکان دانلود ويدئو را براي شما مهيا ميکند.
نحوه دانلود از يوتيوب با استفاده از سايتهاي دانلود کننده

روش اول:
اين نوع از دانلود کننده ها براي همه سيستم عامل ها مناسب مي باشند و فقط کافي است سايت مورد نظر خود را در مرورگر گوشي يا کامپيوتر خود باز کرده و آدرس فيلم يوتيوب خود را که از طريق گوگل پيدا کرده ايد در آن کپي نماييد و بعد از انتخاب کيفيت مورد نظر خود ويدئو را دانلود کنيد.
از سايت هاي خيلي معروف در اين زمينه مي توان سايت هاي convert2mp3.net و taghtaghok.ir و dasan.ir را اشاره کرد. سايت تق تقک هنوز فيلتر نشده و بنظر نويسنده سايت تق تقک فيلتر نخواهد شد چون اولا اينکه ايرانيه و احتمالا با مجوز رسمي اين کار رو انجام مي دهد و ثانيا اينکه برخي ويدئوهاي غير اخلاقي را فيلتر ميکنه و به کاربر اجازه دانلودش را نمي دهد. نحوه دانلود ويدئو از اين سايت ها نيز اينگونه هست که فقط بايد آدرس فايل يوتيوب خود را مطابق شکل زير در جاي مربوطه وارد کنيد و دکمه با آيکن دانلود را کليک کنيد سپس شما ليستي از کيفيت هاي موجود براي دانلود ويدئويتان را به شما نشان مي دهد هر کيفيتي که مد نظرتان هست را انتخاب کنيد و سپس در صفحه بعد با زدن دکمه دانلود آن را دانلود کنيد.
نحوه دانلود ويدئو از يوتيوب با استفاده از ربات هاي تلگرام: اگر از نرم افزار ارتباطي تلگرام استفاده مي کنيد با استفاده از برخي رباتهاي آن مي تواننيد ويدئوهاي يوتيوب را دانلود کنيد. براي مثال با استفاده از ربات @savevideobot و با ارسال لينک صفحه فيس بوک مورد نظر و يا آدرس صفحه يوتيوب اين ربات به صورت خودکار ويدئوي مربوطه را دانلود و براي شما ارسال مي نمايد. اين ربات قابليت ارائه ويدئو در کيفيت هاي گوناگون را داراست.

روش دوم:
در اين روش که بسيار ساده بوده و نياز به به هيچ نرم افزاري ندارد ابتدا به صفحه ويدئوي مورد نظر در يوتيوب رفته و يه صورت زير عمل مي کنيم :
به ابتداي آدرس آن دو حرف (ss) اضافه مي کنيم .
مثلا آدرس http://youtube.com/watch?v=mqLf0fgt63I را به صورت http://ssyoutube.com/watch?v=mqLf0fgt63I باز نويسي ميکنيم. در سايت مقصد امکان دانلود با کيفيت و فرمت هاي گوناگون فراهم خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *